Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor mondom a rokonomnak...

Amikor mondom a rokonomnak hogy a gyermekosztályon vannak életveszélyes betegek és erre is enyhén mosolyogva mondja azt hogy ez nem jó, akkor ő nem érzi az egész dolog súlyát?

Figyelt kérdés
Szinte egész beszélgetésünk alatt mosolygott, akkor is ha azt mondtam hogy egyik ismerősömnek milyen jó a munkahelye.
2017. jún. 6. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Lehet egyáltalán nem is figyelt csak mondott valamit. Én akkor szoktam mindenre mosolyogni és helyeselni,ha nem érdekel valami/nem figyelek.
2017. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

És ha a rokonodnak nincs olyan hozzátartozója/ismerőse aki életveszélyes beteg akkor most mit kellene erre reagálnia?

Engem speciel rohattul nem érdekel ha valaki, akit nem is ismerek életveszélyes beteg vagy éppen elpatkol. Nem az én bajom.

2017. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Veszettül máshol járt fejben. Neked amúgy ez a beszédtémád? Hogy melyik kórházban mennyi az életveszélyes gyerek vagy hogy kinek milyen a munkahelye? Gratulálok, boldogok a lélekben szegények...


Afrikában gyerekek ezrei halnak éhen nap mint nap. Te ezzel kelsz ezzel fekszel? Vagy az Afrikai gyerek nem számít? De. De nem azért élünk, hogy a világ gondját a gyakunkba vegyük. Igen, vannak itthonis életveszélyes állapotban lévő betegek. Mindig is lesznek. De nem foglalkozhatsz mindenkivel. Jobban éreznéd magad, ha finoman megkérdezte volna, hogy "ééés, mit vársz mit tegyek?"?


Amikor meg azt mondtad, hogy az ismerősödnek milyen jó a munkahelye, mi lett volna szerinted a normális reakció? Sírógörcs?

2017. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy ilyen az arcberendezkedése. Végül is reagált rá, mondta, hogy ez nem jó. Nyilván ő sem örül neki. Meg sok ember zavarában, kínjában is mosolyog. Nem azért, mert jó kedve van, ez csak ilyen kényszer reakció.
2017. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Van, aki kínjában mosolyog az ilyesmin. Gyakran én sem tudom, hogy reagáljak az ilyesmire, mert nem az a típus vagyok, aki annyira empatikus, hogy azonnal elbőgi magát, ha beteg gyerekekről hall. Ilyenkor annyit szoktam mondani, hogy "ez szomorú", nem tudom, hogy reagálják, lehet, fura arcokat is vágok, mert próbálok vmi olyan arcot vágni, hogy ne tűnjek érzéketlennek, de lehet, a másik meg érzéketlennek / butának stb., mert nem zuhanok látványosan magamba vagy nem olyan arcot vágok, mint amit ő "elvár". Ettől még érzem a súlyát, csak tárgyilagosabban látom a dolgokat, mint más.
2017. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Hát most őszintén, erre így mit lehet mondani hogy ezt közölted vele, azon kívül nagyjából, hogy "k"? Meglepődni hogy a kórházban (akár életveszélyes állapotú) betegek vannak? :D
2017. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Életveszélyes állapotban vannak, nem életveszélyesek.
2017. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen én is arra gondoltam, csak sietve írtam.
2017. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, sokan nem érzelgősek. Én bírom mikor sokszor kirakják neten videók elé, hogy felkavaró lehet... komolyan, mai világban nem tudom ki annyira érzelgős.

Naponta halnak meg emberek, mindenki meghal egyszer, msot szomorkodjuk rajta nap mint nap?

2017. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!