Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemen ugye valamennyire...

Egyetemen ugye valamennyire "válogatottabb" társaság tanul? Bízhatok ebben, vagy már most hadjak fel a naiv reményekkel?

Figyelt kérdés

Üdv, egy az emberekből már végtelenül kiábrándult fiatal vagyok. Summázva, hogy ne erre a részére menjen el az értékes karakterek száma:

-16 évesen kidobtak otthonról

-17 évesen abba kellett hagynom a sulit, pszichiátriai kezelésen vettem részt

-3 hónappal később onnan is kidobtak, betettek egy neurológiára a sok demens nyugdíjas közé

-frissen jogilag felnőtté válva hajléktalan lettem

-2016 márciusában egy volt osztálytársam segítségéből kaptam 3 hetet, hogy talpra álljak, ami sikerült is, áprilisra már tudtam saját albérleti szobát fizetni

-felvételiztem egy suliba, onnan 6 hónap után elmentem mert azon voltak hogy önszántamból menjek el

-3 hónapja magántanuló vagyok, és albérleti szobában lakok saját zsebből


Na, akit érdekel a sztori, az rám ír, nem ez a lényeg.

Utálom az embereket. Ahány sztereotípiát hallottam, szinte egymás után látom beigazolódni mindnek a hitelességét, és talán 1-2 alkalom volt mikor pozitívan csalódtam valakiben. Ahány közösségbe bekerültem, egy két óra ismerkedés után le tudtam írni ki az aki retardált, ki az akivel még lehet értelmes ismeretséget kialakítani. Sajna utóbbiakkal nem fűződtek úgy össze a szálak hogy tartanánk a kapcsolatot, lévén átlagosan 4-5 havonta eltűnök mindenhonnan. Én csak úgy gondolok magamra mint egy vándor.

Az életem áll a munkából, a tanulásból, az egyre katasztrofálisabb párkapcsolatomból, és gyakorlatilag egyetlen megbízható örömforrásomból, az olvasásból. Ennyi, fb-n tartok kapcsolatot néhány régebbi személlyel, akikkel hetente beszélek, akkor is én kezdeményezek. Persze, jól elhülyülök ilyenkor fél óra-egy óra erejéig chaten az illetővel, de távol áll ez egy egészséges emberi kapcsolattól. Amolyan hiánypótló.

Évente van összesen 2 hét, azaz 14 nap amíg valóban, élőben vagyok olyanokkal akiket kedvelek. Egy régi tábori társaságról van szó, akikkel évente 2-3 alkalommal összegyűlünk, de ennyi.

Mivel ott van egy luk a tanulmányaimban, ezért még csak 11-es vagyok, jövőre érettségizem valahára.


És itt jön a kérdés: Egyetemen mire számíthatok? Egész pontosan biológia karra tervezek menni, ez a szenvedélyem, amióta élek a természet kérdésein szerettem gondolkodni, és megismerni a válaszokat. De ahány helyen laktam eddig egyetemistákkal, ahány helyen (azt a bizonyos baráti társaságot leszámítva) összefutottam és szóba elegyedtem egyetemistákkal, lehangoló kép kezdett kialakulni bennem. Oké, tegyük hozzá, a felük az a tipikus mondvacsinált valamilyen büfészakos otthonról pénzelt suttyó volt, aki valószínűleg rövidpórázon volt tartva egész középsuli alatt, és most hogy felkerült Pestre, a világ császárának hiszi magát. Infantilis, 15 éves szinten megragadt, gyakran életképtelen alakok. Ebből nekem nem kell több, a következő 100 évre találkoztam elég ilyennel. Ez mennyire általános? Minden egyetemen, minden karon ez a helyzet? Vagy azért van némi szűrés?


(mindenfajta lenézést, megvetést, minősítést egyfajta védekező mechanizmusnak nézek, aki csak ezért ír hozzászólást az tegye, pont nem érdekel. Én tisztában vagyok magammal, a jellemvonásaimmal, a személyiségem jó- és rossz tulajdonságaival, és azzal hogy az emberek túlnyomó többségnél sokkal többet tettem le az asztalra 19 évesként. Kérdésre adott idevágó válaszokat meg köszönöm, jobb híján zöld mancs jár értük)



2017. jún. 9. 01:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel nem természetes, hogy 17 évesen kidobnak egy gyereket otthonról, ezért a te korodban az sem természetes, hogy valaki önállóvá válik.

Magyarul nem fogsz önálló diákokkal találkozni valószínűleg egyetemen sem.

2017. jún. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. ami veled történt, de amíg úgy állsz hozzá, hogy utálod az embereket, akkor te is ezt fogod visszakapni.
2017. jún. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
A biológia elég speciális szak, akik odamennek, szerintem nagyrészt eléggé céltuatosak, nem csak tengeni-lengeni, gyerekkort meghosszabbítani akarnak. Mindezzel együtt is igaza van elsőnek, hál'istennek nem gyakori az olyan életút, mint a tiéd. Bizonyos értelemben te koraérett, vagy még inkább koravén vagy, de hiányzik belőled az a bölcsesség, ami segít elfogadni mások gyarlóságait. Érdemes lenne dolgoznod ezen.
2017. jún. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3-as

Igazad van, egyszerűen rengeteg energiám elmegy a mások butaságán való stresszre. És közben én sem élvezem. (stressztől folyamatosan kiújuló pszichoszomatikus betegségeim is vannak).

2017. jún. 9. 01:57
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Szia, grat a kitartásodhoz, én is 19 vagyok és kb pont az ellentéte az életem a tiednek, a családom elég gazdag lett az utóbbi pár évben de engem is érdekelne a kérdés (biomérnökire mennék). Együtt tudok érezni sokmindennel amit írtál komolyan, nekem is vannak ilyen tapasztalataim az emberekkel.
2017. jún. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ezt abszolút megértem, azt is, hogy a te múltaddal nehéz empatikusan viselkedni nálad szerencsésebb életű fiatalokkal, és felülemelkedve a bosszantó dolgokon, meglátni és értékelni azt, ami jó bennük.:-) Mégis érdemes rajta dolgozni. Semmivel nem leszel értéktelenebb azáltal, ha lejössz az elefántcsonttoronyból.
2017. jún. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Biológusnak tanulok, éppen a második félévemet végzem. Az állati szervezetek jobban érdekelnek, mint a növényiek. Az infraindividuális (egyed alatti) szintű biológia (genetika, sejtbiológia, patológia, anatómia), valamint a rendszertan a kedvenc ágazataim e tudományon belül.


Nekem is elég súlyos problémáim voltak, illetve vannak, de másmilyenek, mint a tieid.

-Óvodás koromban a féltestvérem sorozatosan megerőszakolt, elvette a szüzességem, és mintegy játékszernek használt - szüleim (főleg anyám) őt védte, és nem szólhattam senkinek. (Ma már nincs az élők sorában a féltestvérem.)

Az óvodában nem akartam másokkal játszani, nem is igazán érdekeltek. Akkor még nem lehetett tudni, hogy miért.

-Összezavarodottan mentem iskolába. Folyamatosan azon gondolkoztam, hogy miért velem történt az, ami. A rajzolásba menekültem a külvilág elől. Nem álltam még készen a tanulásra, pedig már akkor is nagyon okos és tehetséges lány voltam. Éjszakába nyúlóan, lelkesen olvastam az ismeretterjesztő könyveket és a szinonima-szótárt.

-A többiek továbbra sem érdekeltek, sem az, hogy hasonlítsak rájuk. Persze nekik ez bszta a csőrüket, és nem sokkal később napi szinten úgy kiakasztottak, hogy sírógörcsöt kaptam.

-Meglett a visszahúzódásom oka: 10 éves koromban megállapították, hogy Asperger-szindrómám van, mellé 130-as IQ-m. (Tehát érettebb voltam a korosztályomnál (gyerekeknél az IQ ezt jelenti), mellette szociálisan ügyetlen az Asperger miatt. Alap dolgokat nem értek e téren a mai napig, mint pl. hogy miért fontos hasonlítani a többiekre, vagy hogy hogyan kell kiépíteni egy barátságot.)

-A folyamatos bosszantások miatt nem tudtam tanulni egy betűt sem.

-Itthon nem vették komolyan, hogy másik iskolába akartam menni, mert itt megállás nélkül bántanak. Nem volt ritka, hogy kikaptam amiatt, mert elpattant a húr. Világéletemben fontosnak tartottam magamat érvényesíteni.


Csak, hogy némi jót is mondjak:

4-es érettségi átlagom van, egy 84%-os biológia emeltem, és Mensa tag vagyok, 130-135 közötti IQ-val.


Örülnék, ha adnál egy esélyt annak, hogy megismerjük egymást.

2017. jún. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
HaDJál fel vele, ma már minden jöttment félanalfabéta egyetemre jár.
2017. jún. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Grat a kitartásodhoz, büszke lehetsz magadra.
2017. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokat tettél le az asztalra, mert 16 évesen kidobtak otthonról (azt viszont nem írtad le hogy miért) és a többiek meg mind ingyenélők és életképtelenek. Mi lett volna ha nem dobnak ki otthonról? Akkor is ugyan ilyen életképes lennél, dolgoznál és saját magad eltartanád? Zűrös életed lehet és biztos borzasztó éveid voltak, ezért lettél olyan amilyen. Mások viszont nem voltak ennek kitéve, de ne mond hogy ha választhattál volna a saját életedet választanád...


Nagyon kihangsúlyozod hogy van személyiséged, és ezzel tartod feljebbvalónak magad a korosztályodtól. Le lehet venni hogy intelligensebb vagy mint a korosztályod, de amíg leragadsz ezen a szinten hogy ezt bizonygatod, csak sodródsz lefelé az árral.


Az a baj hogy az egód miatt nem fogsz tudni beilleszkedni sehova. Kikéred magadnak hogy többet érsz mint azok akik nem mentek át ilyen dolgokon, és ha valaki negatív dolgot mond az nem érdekel?


Jól írtad, hiány pótló.


Azért keresel ennyire berögzültem magadhoz hasonló embereket mert félsz egyedül. De nem gondolsz bele hanem rávetíted a körülötted levő világra.

Azok akikre gondolsz hogy játszák az istent meg fiatal életképtelenek tudod miért lettek ilyenek? Kicsit belegondolhatnál. Téged is kidobtak 16 éves korodban, szerinted mások szülei mennyire értenek a neveléshez? Valakit kinyaltak 19 éves koráig és utána pénzel felküldik egy nagyvárosba szerinted nem lesz nagyképű?


De hogy kérdésedre is válaszoljak, egyetemen sem lesz más a helyzet. Emberek vannak itt is mint máshol. Sajnos ugyanazokkal a tulajdonságokkal. Biológia szakon annyiból szerencsésebb lehetsz hogy talán nem céltalanul imbolygó gazdag gyerekek jelentkeznek olyan irányba... akiket ugye nem tudsz elfogadni.


Sok hasonló emberrel beszéltem már, és érdekes de akik már a legelején elmondják hogy honnan jöttek, kihangsúlyozzák hogy milyen nehéz az életük de többiek meg nem becsülnek meg semmit, azok mind egyedül vergődnek. Viszont ismerek olyant aki nehezebb helyzetből jött mint te és csak évekkel később derült ki róla.



Egy büfészakra járó ingyenélő 20F

2017. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!