Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A gépezés már tönkreteszi az...

A gépezés már tönkreteszi az életem. Hogyan szokjak le róla?

Figyelt kérdés
Már a pótvizsgára kéne tanulnom, de egszerűen nem megy a leszokás a gépről, ami azért baj mert a közösségi életemet is tönkreteszi.

2017. jún. 23. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Segítséggel. Kérj meg valakit, hogy állítsa át a jelszavad valamire, amit nem tudsz kitalálni. Így nem tudod használni a gépet. Kérd meg a barátaidat, hogy húzzanak magukkal, foglaljanak le.
2017. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Először is, ha szereted, nem kell leszokni róla. Minek adnál fel olyan dolgot teljesen, amit szeretsz? Találj egy optimális egyensúlyt az élet és a virtuális világ között. Én mindennel így vagyok. Nem szabad túlzásba vinni, és kész. Nekem ez magamtól megy, de ha neked nem, akkor első körben csinálj magadnak egy "beosztást", egy napirendet. Ebben legyen benne, hogy mikor kelsz, mit csinálsz közvetlen utána, mikor tanulsz, mikor "lógsz a haverokkal", építed a társas kapcsolatokat, és mikor gépezel. Ezt akaszd ki a falra, és próbáld meg magadra erőltetni. Egy napra kezdésnek adj maganak pl 4-5 óra gépezés időt, és ezt egyre jobban csökkentsd le.

Én pl a dohányzással, mint "káros szenvedéllyel" vagyok úgy, hogy amíg mértékkel csinálom, addig káros az a nagy büdös lóf@$zt. Csak nem szabad túlzásba vinni, mint ahogy mást se. Én szeretek dohányozni, annyit szívok amennyi jólesik, nem "cigit gyújtok cigiről", és ennyi.

2017. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Legelőször úgy, hogy nem gépen keresed a választ a gépes gondjaidra. Ha sokat iszok, nem a kocsmában kérek tanácsot a leszokáshoz.
2017. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Kihúzod a kábelt a falból, ha ez nem elég..a tápkábelt elvágod (persze miután kihúztad a konnektorból).
2017. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szépen fokozatosan kell átszokni a való világba, különben elvonási tüneteid lesznek.

Szabj meg időtartamokat, hogy naponta csökkenő mértékben mennyit gépezhetsz. És ne lépd túl a keretet.

Lehet szakember segítségét is igénybe kell venned, mert ez függőség...

2017. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézzél ki a környéken látnivalókat, vedd elő a biciklit, szedd össze a családod, és indulás. Fedezd fel a környéket. Egy példa..
2017. jún. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Átmentél a pótvizsgán kérdező?
2017. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aug 23-án lesz :/
2017. júl. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!