Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudnék kommunikatívabb...

Hogy tudnék kommunikatívabb lenni?

Figyelt kérdés
Alapvetően introvertált vagyok, de ki akarok lépni a komfortzónából, beszélgetek emberekkel, de sokszor előfordul, hogy teljesen kifogyok a mondandókból, és csak a másik fél beszéltet. Én is olyan akarok lenni, hogy én beszéltetek másokat, és nem fordítva. Erre lehet valahogy gyakorolni? Vagy csak folytassam azt mint eddig? Lányokkal is ez a helyzet, hogy eleinte tök jól elbeszélünk, hülyéskedünk, de egy ponton túl elhallgatok, nem tudom miről beszéljünk, csak nagyon unalmas dolgok jutnak eszembe, nem tudom fenntartani az érdeklődését, megun és otthagy.

2017. jún. 24. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyakorolni, de minek? Én is ilyen vagyok, meg lehet tanulni beszéltetni a másikat. Rákérdezel személyes dolgokra amik a témából jönnek, mesélsz magadról, stb. Felesleges, érdektelen "small talk".
2017. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Volt időszak, mikor több éven át csak két emberrel tudtam beszélgetni. Nagyon zárkózott voltam és csakis a könyvek kötöttek le, viszont nálam sokat játszott a gimnáziumba kerülés. Nyitottabb lettem, de nem változtattam s maradtam a csöndesebb. Nem kell mindig beszédesnek lenni, hisz szerintem az aki nagyon közel kerül hozzád, azzal megtalálod a közös hangsúlyt s végül másokkal is könnyebben megy a kommunikáció.

Minél több helyre, társaságba kerültem be annál jobban nyíltam meg, de nem akartam átesni a ló túlsó oldalára s itt vagyok ma úgy, hogy szeretek zárkózott lenni ha arra van szükségem, de megtalálom mindenkivel a közös témát :) Sok ismerősöm van s vannak barátaim akiket legalább lassan 8 éve ismerek s bármikor segítenek bármi bajban. :)


21F

2017. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!