Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akikre ha rászólsz valamiért (jogosan) akkor még neki áll feljebb?

Figyelt kérdés
Csinál valami szabályellenes dolgot,vagy mindenkit zavar azzal amit csinál mert olyan idegesítő. Rászólsz hogy fejezze be akkor még neki áll feljebb,hogy ő neki ne mondja meg senki hogy mit csináljon,holott teljesen jogosan szóltak rá.
2017. júl. 13. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem tud beilleszkedni a közösségbe. Sokszor azt hiszik, hogy nekik mindent szabad. Van aki belül fél és így akarja megmutatni, hogy neki senki sem parancsol.

Meg olyanok is vannak, akik pillanatnyilag idegesek.

Velem is volt már olyan (szerintem mindenkivel), hogy ideges voltam és valamit rosszul csináltam. Erre valaki rámszólt és bumm eldurrant az agyam és ki kellett adjam valakin a feszültséget.

Ezért szoktam inkább hagyni ha valaki ideges és nem szólok hozzá hiszen olyankor sokszor bántunk meg olyan személyeket, akik fontosak számunkra és nem is csináltak semmit.

2017. júl. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
nem valok emberek kozé
2017. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Te se nagyon, a kérdéseid alapján. :D
2017. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 'fogadatlan prókátor' esete.

Nem 'rászólnod' kell, hanem megkérned, hogy hagyja abba, amit csinál.

A másik: a magad nevében beszélj, ne bújj mások mögé.

Gondolok erre, amit írtál: "mindenkit zavar azzal amit csinál mert olyan idegesítő."

2017. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert őt te nem szégyenítheted meg, te őt nem szólhatod meg, te nem vagy abban a cipőben, hogy kioktathatod.

Bár jegyezzük meg, azért csinálja, hogy valaki rendreutasítsa, mint anno a szülei, mert kevés figyelmet kapott, és rájőtt ha rosszalkodik, nem helyénvalóan viselkedik, figyelmet kap.

Miért áll feljebb, ha szólsz?

Ez csak hiszti. Kedvesen kell szólni neki, a felnőtt részéhez, szülői részeddel. Súlyosabb eseteknél cumi, nyalóka a siker érdekében alkalnazható.

Sok sikert.

2017. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha éppen dühöngés vagy idegesség miatt figyelmetlen és/vagy szarik bele a szabályokba olyan "tele van a tököm a világgal és nem érdekel senki" hangulatban, akkor csak olaj a tűzre, ha rászólsz. Akkor is, ha jogosan. Tudja, hogy igazad van, de most nem érdekli. Együttérzésre van szüksége, nem pedig kioktatásra. Persze ha komolyan veszélyeztet másokat, az más helyzet.

Van, aki direkt pukkasztja a polgárokat, ők többnyire unatkozó fiatalok, nem tetszik nekik a világ, a szabályok és így lázadnak. Ha rájuk szólsz, kinevetnek, pont ez a céljuk, hogy mások háborogjanak, viccesnek találják. Amelyikben van értelem is, azt azért rá lehet bírni, hogy másképp, konstruktívabb módon is lehet lázadni, valtoztatni.

Meg van, aki alapvetően szarik mindenkire. Mondjuk aki azt gondolja, neki több jár, mint mindenki másnak. Például elfoglal két helyet a parkolóban. Úgy érzem, te ilyenekre gondolsz. Primitívek, idióták, önzőek, semmi együttérzés vagy közösségi szellem nem szorult beléjük. Valamiért azt gondolják, hogy akkor érnek valamit, ha senkivel sem foglalkoznak saját magukon kívül.

2017. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem felépített tekintéllyel szólsz rá.

vagyis pontosan tudja,hogy a rászólás mögött nincsen következmény kilátásba helyezve.

a józan belátás és a közösségi érdek pedig nem írja felül a saját dolga fontosságát.


de ha így szólsz rá.

-figyelj már bu-zi!-és kipattintod a késed-most azonnal abbahagyd mert beleba-szom abba a gülü szemedbe!-

ebben benne van,hogy ha nem engedelmeskedik,akkor annak következménye lesz.

vagy értelmezhető úgy is az érzelmek nyelvére lefordítva-

-dominánsabb vagyok mint te,ezért engedelmeskedsz nekem,vagy pedig harcolsz,nincsen más út.

2017. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!