Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "magyar ember evés közben nem...

"magyar ember evés közben nem beszél" Miért?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 20:15
1 2
 1/15 Captain Logic ***** válasza:
0%
Az úri hölgyek nem, a parasztemberek igen.
2017. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de miért?
2017. júl. 21. 20:18
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
mert te szeretsz úgy beszélni, hogy az összenyámnyogott kaja lóg ki a pofádból? csak kérdezem...
2017. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
De most komolyan, miért akarnál beszélni abba a 10 percbe amíg eszel?
2017. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Mert egy kitalalta a tobbi birka meg kovette.
2017. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Hülyeség ez a mondás amúgy, rengeteg vállalatnál munkaebéd keretében beszélik meg az aktuális ügyeket, egyáltalán nem úgy néz ki, hogy ül mindenki mint a faszent, és kanalazza a leveskéjét.
2017. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van két lehetséges indok, bár nem tudom, van-e közük a mondás keletkezéséhez.:-) Egyébként én se szeretek evés közben beszélni, különösen, ha jó a kaja, szeretem teljes odaadással kiélvezni az ízeket.

2017. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

Ez a mondás szinte mindig akkor hangzik el, amikor valami vita támad evés közben. Ilyenkor egy "magyar ember evés közben nem beszél" kb. annyit jelenet, hogy kuss, inkább együnk.

Valójában semmilyen ilyen szokás nincs, ami azzal kapcsolatos, hogy evés közben ne együnk. Ki a franc akarna végigülni egy több fogásos csalási vasárnapi ebédet úgy, hogy egy órán keresztül csöndben ül?

2017. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

"Hülyeség ez a mondás amúgy, rengeteg vállalatnál munkaebéd keretében beszélik meg az aktuális ügyeket, egyáltalán nem úgy néz ki, hogy ül mindenki mint a faszent, és kanalazza a leveskéjét."


Sokszor vettem részt munkaebéden, ott sem evés közben beszélünk, hanem az üresjáratokban, amíg a következő fogást kihozzák, és utána, kávézás közben. Nem is illik a kollégát vagy az ügyfelet akkor beszédre késztetni, amikor épp tele a szája, max egy-két semleges mondat hangzik el.

2017. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
En ezt ugy tapasztaltam, hogy a normalis emberek beszelgetnek eves kozben. Aki karotnyelt, az viszont nem beszel.
2017. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!