Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék szorosabb...

Hogyan tudnék szorosabb kapcsolatot kialakítani másokkal? 21 F

Figyelt kérdés

Falusi vagyok, így nem vesz körül túl sok ember és többnyire ők sem az én korosztályomból valók, tehát nem nagyon tudok összefutni senkivel, így marad az állandó utazgatás Pestre az egyetemre és az egyetemi bulikra(a koli elég drága, ahogy a pesti albérlet is, sajnos nincs rá pénzem, így az is kilőve).


Nagyon sok emberrel jóban vagyok ott, ilyen téren nincsenek különösebb problémáim, könnyen is ismerkedem, viszont egyik ismeretségemet sem tudom elmélyíteni úgy, ahogy szeretném. Együtt iszunk, együtt bulizunk, beszélgetünk, sztorizgatunk és ennyi. Nincs olyan, akivel komolyabban beszélgethetnék, akivel megoszthatnék olyan dolgokat, amit másokkal nem stb. A lányokkal is, akiket ott megismerek vagy nem tart tovább a kapcsolat az adott éjszakánál vagy ha mégis alakulhatna valami, távolság miatt nem megy és előbb-utóbb pasija lesz. Nyáron még rosszabb, amikor is mindenki hazautazik vidékre és legfeljebb 1-2-szer fut össze a banda.

Nagyon zavar, hogy hiába van sok "haverom", mégis néha olyan egyedül érzem magam emiatt, mint a kisujjam.



2017. aug. 3. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Segíteni ebben nem hiszem hogy tudok, de én is kb. szó szerint kiírhattam volna ezt a kérdést.


Annyi a különbség, hogy én egy poros kisvárosban élek, nem egy faluban (nekem így talán egy fokkal jobb). Meg én már befejeztem az egyetemet Budapesten, szóval egyelőre itt ragadtam vidéken (ebből a szempontból viszont rosszabb lehet). Már csak a helyi haverjaimmal tartom a kapcsolatot, Pestről senkivel. Ezek is olyan szinten felszínes haverságok, amilyenek csak lehetnek. Néha visszagondolok, hogy milyen jó volt, amikor Pesten jártam-keltem, jönnek az emlékek.


Én gimi és egyetem között éreztem egy úgymond "élesebb" határvonalat ebből a szempontból. Gimis korunkban még az volt mindenkinek a legnagyobb gondja, hogy hogyan tölti majd az éppen aktuális péntek szombat estéket. Egyetemen pedig már mindenkinek volt egy saját kialakult, mondjuk felnőtt élete, és abba már nehezebben férnek be új emberek szerintem. Tizenévesen az ember kicsit "rá van kényszerítve", hogy szociális kapcsolatokat építsen, mert akkor van erre életében kb. először lehetősége. Huszonévesen ez a folyamat általában már befejeződött és már egyre nehezebben lehet egy másik ember életének a részévé válni. Ez az életkorral majd csak fokozódni fog szerintem, és majd néhány évtized múlva a huszas éveinkre fogunk úgy gondolni, hogy akkor még milyen könnyen tartottuk a kapcsolatot a haverokkal.


22/F

2017. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos teljesen átérzem, amiről írsz, mert az én életem is nagyjából hasonlít a tiédhez. A különbség annyi, hogy bennem nincs annyi erő / vagy más szemszögből nézve: bennem van annyi erő, hogy nemet tudjak mondani a felszínes kapcsolatokra. Ennek eredményeképpen viszont egyedül vagyok, egyetlen barátom sincs. Ennek az okát eléggé nehéz lenne meghatározni, de talán abban keresendő, hogy manapság elképesztően kevés embert érdekelnek a mély kapcsolatok, én viszont képtelen vagyok a semmiről fröcsögve korzózgatni tíz emberrel, akikhez néhány facebook-taggelésen, no meg a közös iskolán kívül semmi nem fűz. Én inkább járok mindenhová egyedül, bár alkalmanként ez nagyon megterhelő.


A fő kérdésedre válaszolva: próbálj olyan emberek felé nyitni az egyetemen, akikkel nem beszélnek sokan, akik jobbára egyedül vannak, mert bennük gyakran sokkal több érték rejlik, mint a nyájban bőszen bégető birkákban.

Egyébként én is faluról járok be Pestre tanulni, és itt a faluban még rosszabb a helyzet, hisz az emberek nem hogy nem akarnak,- nem is tudnak mély dolgokról beszélni...


Ha esetleg szeretnél velem barátkozni, örömmel állok rendelkezésedre.

24f

2017. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végezd el az egyetemet, aztán keress munkát, abból lesz pénzed albérletre pesten. Ha nem akarsz egyedül lakni, mert az drága, lakj idegenekkel vagy ismerősökkel. Kiveszel egy szobát az nem viszi el az összes pénzed.
2017. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!