Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » SOS! Miről beszélhetek egy...

SOS! Miről beszélhetek egy külföldivel?

Figyelt kérdés
Holnap kb.félórát egy kocsiban leszek az unokatestvérem párjával, aki csak spanyolul és angolul tud beszélni. Én elég biztos vagyok az angol tudásomban ha írásról van szó, de a kiejtésem pocsék. Nem merek emberek előtt angolul beszélni, de az a baj hogy ha idegenekről van szó, még a magyarokkal se megy a beszélgetés.. Ezt a férfit meg ugye most látom majd először. Milyen témákat hozhatok fel, amikhez nekem nem kell sokat beszélnem, és neki sem sértő?
2017. aug. 5. 20:51
 1/3 anonim válasza:
Kérdezd a munkájáról, hobbijáról, vagy egyszerűen kérdezd meg miről szeret beszélni :D
2017. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Munka, hobbi jó téma amit még pluszba tudok javasolni hogy kérdezd meg hogy érzi magát itt, mi tetszik az országban, miben más mint ahol ő él. Pár külföldit ismerek, ők szívesen szoktak mesélni erről miben más itt mint náluk, általában vannak vicces történeteik arról milyen volt először egy idegen országban lenniük.

Nyugodtan mond meg neki hogy nem szoktál angolul beszélni ezért a kiejtesed nem a legjobb, nem hiszem hogy ügyet csinálna belőle. Ha nem ért valamit akkor visszakérdez úgyis.

2017. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek :)
2017. aug. 5. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!