Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is ismerték korea-japán...

Ti is ismerték korea-japán fannokat? Titeket is idegesít ez?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit sem kritizálni, sem veszekedést illetve gyűlöletet kelteni, meg teljesen megértem ha valaki szereti egyik országnak a kultúráját meg úgy magát az országot de lassacskán már kezd elegem lenni abból "korea milyen jó" meg "japán is milyen tökéletes" meg "majd ott fogunk mind élni" stb... meg értem hogy szeretik a kpop-ot meg az animét (ezt én is :D ) de akkor is fárasztó hogy bármi van folyton szóba kerül hogy japán meg korea. És igazából össze veszni sem szeretnék az osztálytársaimmal sem semmi de azért mégis zavar. Meg az is hogy ha picit utána járunk akkor nem annyira jó ám külföldinek lenni japánba szóval nem is értem hogy miért ilyen fontos oda költözni, a nyelvet meg a kultúrát sem lenne olyan könnyű elsajátítani mert azért munka is kell meg minden.. de mindez nem lenne gond, azt tervezgetnek amit akarnak de szinte más téma nincs is, naponta többször is ezt kell elmondani.. meg persze nem lehet ezekről az országokról semmi negatívumot megvitatni meg minden.. és úgy fárasztó hogy az interneten is csak ezt kapom. Meg az is hogy a koreaiak mennyivel szebbek... pedig kb csak a zene videókból ismerik őket, ahol természetesen gyönyörűek, de a való élet azért nem így működik. Meg hogy ázsiai barátot/barátnőt keresnek és már alig adnak esélyt európai vonással rendelkező lánynak/fiúknak... nem mintha ez engem személyesen érintene de akkor is idegesít ez a fajta imádat :/


Bocsi ha fárasztó voltam de ki kellet magamból írnom.



2017. aug. 7. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem ismerek ilyeneket, MERT tudom, hogy idegesítenének. És alapból mindent szánalmasnak tartok, ami divatból van majmolva. De majd elmúlik ez is. Én maradok viking fan.:)
2017. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
"Utánna". Na, eddig olvastam.
2017. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ezek miatt az emberek utáltam meg az animéket. Már nem tudok leülni es végignézni egyet sem, mert hányingert kapok attól, hogy olyan emberekkel süllyedek le egy szintre mint azok akikről te is beszéltél. És az a baj, hogy a közösség nagyrésze sajnos ilyen :/ Egyébként a legtöbb ilyen ember azért viselkedik így, mert nem tudnak beilleszkedni, kevés barátjuk van, és az animék, vagy épp a koreai music videok világába menekülnek. Ezért nem látják be, hogy korea, illetve japán sem tökéletes, sőt külföldiként beilleszkedni sem tudnának, mert nekik ez a japán vagy korea a kis, tökéletes álomviláguk, ahol majd barátokra lelnek es beilleszkednek. Ez így leírva szomorú jelenség de élőben valahogy nem tudom sajnálni ezeket az embereket, inkább csak irtózom tőlük, sajnos túl sok ilyennel talalkoztam már.
2017. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha valakit vonz a kultúra, az OK, de amit te írsz... Hihetetlenül naivak és tudatlanok. Sok dolgot kedvelek a japán kultúrában és művészetben, de semmi kincsért nem laknék ott (max. ha garantálva lenne egy jó élet, a földrengések hiánya s az, hogy jó messzi leszek az embertömegek nyomorától. remeteként poénos lenne ott).


S még ha ez is a véleménye, miért hajtogatja folyton? Nem értem. Ennyire pocséknak látja az életét s naivan álmodozik?


A szépség pedig... Magyarországon rengeteg szép ember van (különösen fiatal lányban), mondjuk ha fiúban valakinek a femininebb keleti szépség jön be, az ott több szépet talál. De teljesen igazad van, nyilván a jól megvilágított, sminkelt sztárok nem az átlag koreait mutatják...

2017. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

"Meg hogy ázsiai barátot/barátnőt keresnek és már alig adnak esélyt európai vonással rendelkező lánynak/fiúknak... nem mintha ez engem személyesen érintene de akkor is idegesít ez a fajta imádat :/"

Van egy csaj akibe baromira szerelmes voltam, akkor kezdett animét nézni, aztán mire eljutottam odáig hogy elmondom neki hogy szeretem (kölcsönösnek látszott nagyon, randi is volt, vagyis azt hittem az volt, így utólag kiderült ő nem vette annak a kettesben való találkozásokat), na mindegy, elmondtam neki hogy szeretem nagyon meg minden, erre kinyögi hogy ő soha nem jönne össze egy európai sráccal, "mer hogy az milyen béna már", hanem csak a japán meg egyéb ázsiai srácoknak van esélyük. Na attól a naptól kezdve hozzá se szóltam. Szóval ismerek ilyen fanokat (van más is nem csak ő), és iszonyúan idegesítenek, kb. erről beszélnek egyfolytába. Próbálom kerülni az ilyen lányokat/fiúkat. Elhiszem, hogy van olyan akinek nem ebből áll az élete meg csak unalom űzésből néz egy-egy sorozatot, na velük pl. másról is lehet beszélni és nem az lesz, hogy minden 2. mondat után valamilyen japán rajzfilmsorozat lesz a téma.

2017. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Az animekban a főszereplőknek meg éppen európai vonásai vannak, hogy is van ez?
2017. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én voltam kozepsulis, Amerikát idealizálta az ország ifjúsága, apám fiatalkorában Olaszország volt Minden Álmok Beteljesülésének helyszíne. Szerintem te is túl fogod ezt élni.
2017. aug. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem a borzasztó helyesírás idegesít.


Nem zavar, ha szereti valaki Japánt, Koreát. Valaki USA-t szereti vagy Oroszoroszágot, Németországot, Olaszországot. Ez miért nem zavar téged ? Utálom a fajtád. Nem ismeri a kettősmércét.

Engem egyedül az zavar, hogy sokan naívak. Azt hiszik csak úgy ki lehet költözni Japánba, Koreába és olyan lesz az élet, mint egy animében. Szerencsére nem költözhet ki akárki. A másik kedvencem, hogy okj képzéssel vagy japán, koreai nyelvi szakkal akarnak kimenni.

2017. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Pont az ilyenek miatt utáltam meg az animéket. Ilyenek könnyen befolyásolható identitászavaros fiatalok. Elhiszik amit médiában látnak Koreáról meg japánból, hű de menő istenkirálycsászár ország. Ha oda ott születtek volna, akkor már nem hű de menő ország lenne.
2017. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Húha, én is ilyen voltam kistininek :D Imádtam az animéket, a japán zenéket (akkor még nem volt ez a Korea hype, mint most), a japán street fashiont, minden Japánról szóló dologra úgy csaptam le, mint éhező egy falat kenyérre. Persze más témám nem volt, ami nem japán volt az sz.r, az ócska, csak Japán tűnt élhető és civilizált országnak az én buta kis fejemben. Hasonszőrű barátnőimmel elkezdtünk japánul tanulni, és teletűzdeltük a beszédünket japán szavakkal. Aztán szépen sikerült kinőnöm szerencsére :D Még mindig szeretem az animékat, és érdekesnek tartom Japánt, de nem mániákusan.

Ez tinihóbort, előbb-utóbb remélhetőleg mindenki kinövi, mint a többi tinihóbortot is.

2017. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!