Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ciki, hogy szegény...

Szerintetek ciki, hogy szegényebbek vagyunk az átlagnál? 17/f

Figyelt kérdés

Nincs sok pénzünk, már az is csoda ha ki tudunk jönni hónap végére úgy hogy egy kevés marad. Mindig az első a számlák kifizetése, aztán a kaja, és utána már nem nagyon marad pénzünk. Mindkét szülőm dolgozik, de nem keresnek sokat.


Néha szokok "segíteni" pár havernak elintézni, eladni dolgokat, ismerősöknek számítógépet is javítok, telepítek újra hogy legyen egy kis pénzem. Azt általában új farmerra, pólókra, cipőre... költöm.

A házunk szerintem rendezett, nem úgy élünk mintha valami putriban lennénk. Van egy saját számítógép (igaz, régebbi gép Windows XP-vel, de még jól működik).

Szerintetek ciki, hogy nem élünk jól, hogy néha nincs elég pénzünk?



2017. aug. 27. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha mások szerint ciki, akkor változni fog valami azon kívűl, hogy max rosszul érzed magad tőle?
2017. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem ciki, nem vagy ezzel egyedül.
2017. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem ciki! Nyilván mindenki minél könnyebben szeretne élni. És persze pénz is szükséges a boldogsághoz! De hidd el két nagyon gazdag ismerősöm is van, akik - hiába a pénz - sokkal boldogtalanabbak, mint pl. mi. Ha van házatok, eladósodás nélkül viszonylag tudtok boldogulni hóról, hóra. És nem vagytok betegek... akkor örüljetek. Ügyes vagy, hogy próbálsz apróbb munkákat vállalni pénzért így a ruházkodásod terheinek egy részét szüleidről leveszed. Tudom, hogy egy bizonyos mennyiségű pénz szükséges a boldogsághoz. De nem minden! Soha ne szégyenkezz miatta. Szégyelljék magukat azok a szülők és csemetéik, akik emiatt lenéznek titeket. Nem a márkás ruháktól lesz valaki értékes ember. :-)
2017. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem ciki. Ha valaki anyagiak alapján választ barátokat, na az a gáz.
2017. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Persze hogy nem ciki. Nem pénzben mérjük egy ember "értékét", ahogy már előttem is írták.


Annyit még hozzátennék, hogy ha jobban szeretnél besegíteni a szüleidnek anyagiak terén, akkor Menj el suli mellett/nyaranta diákmunkára. Már 16 éves kortól lehet ilyet vállalni, persze ha betöltöd a 18-at, kitárulnak a lehetőségek. Ha kérdésed van, írj nyugodtan. :)

2017. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Barátaim vannak, nem a pénz alapján vagyunk barátok.

Már idén is diákmunkáztam volna, de sajnos itt a faluban nincs semmi olyan, város pedig 40KM-re van, és amit megkeresnék pénzt elkölteném a buszra.

Ruházkodást meg lehetne úgy oldani, hogy az unokatesóim kinőtt ruháit hordanám, de nem akarom mások használt ruháit hordani, meg azok olyan régi divatúak (bő farmer...) én pedig a mai stílus szerint öltözöm (szűkebb farmer, hosszított pólók, kockás ingek)

2017. aug. 27. 19:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy besegítesz a szüleidnek azzal, hogy magad is próbálsz egy kis pénzt keresni, és a ruházkodásod finanszírozásával megkönnyíted a dolgukat. Ha a számlák kifizetése nekik az elsők, akkor ők sem lumperek. Ha gépeket tudsz javítani, újratelepíteni, akkor nem lehetsz buta srác. Próbálj ebbe az irányba tanulás szempontjából koncentrálni. Az informatikusok jól keresnek.


Nem ciki, csak kellemetlen.

(Tudom,milyen, csak én maradandó betegség miatt jártam így. Sok választásom már nincs, de neked igen.) Ha elég kitartó vagy és optimista, kikeveredsz belőle. Hajrá, sok sikert!

2017. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezért inkább amit megkeresek pénzt elköltöm a ruháimra, cipőimre...
2017. aug. 27. 19:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, az a legbiztosabb.

És mivel még tanulsz, nyilván tudsz diákbérletet venni a buszra, ha pedig pl. nyáron rendszeresen dolgozol, bőven visszajön az ára és lesz egy csomó plusz pénzed. 40 km nem a világ, de lehet a közelben is találsz majd valamit. :)

Egyébként nekem is van olyan diák ismerősöm, aki vidékről jár be diákmunkázni a városba.

2017. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem ciki, legalábbis én biztos nem cikiznék emiatt valakit. Ez van, nem tudtok nagyon mit csinálni. Persze dolgok eladásával, diákmunkával lehet valamit segíteni. Nem vagytok egyedül, mások is vannak, akik nehezebben élnek.

Én pont nem elítélnék egy ilyen embert, hanem próbálnák neki segíteni vagy támogatnám, persze csak akkor ha egyébként egy rendes, normális ember.

2017. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!