Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezt a jelenséget ti is megfigy...

Ezt a jelenséget ti is megfigyeltétek a fiatal,20on éves korosztályban? Csak én furcsállom ezt?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok. Facebookon ahogy látom az ismerőseimet, iszonyatosan sokan feltöltenek képeket arról hogy hol nyaraltak. A következőket szokták kiírni: Dubai, Monaco, Ibiza, Horvátország, Bulgária, Csehország, Anglia, Ciprus, Németország, Olaszország..... és még 1-2 hét a Balatonon.


Na már most, ők is egyetemisták. Nekem egyetemistaként arra nincs pénzem hogy 3-4 napra a Balatonra lemenjek úgy hogy elengedem magam. Tavaly is csak 40 ezer volt a 3 nap lent, és akkor a szálláson kívül a boltba vettem a kaját, luxusként a strandon vettem lángost, és ennyi volt.


Nem irigylem őket, félre ne értsetek. Csak annyira furcsállom hogy nekik miből van pénzük, mert vannak akik luxusabbra veszik ezeket az utakat, és vannak akik fapadosabbra. De a fapados verzió is iszonyatosan sokba kerül, és akkor még nem bulizott, evett ivott nagyokat az ember.


Miből telik nekik ilyen utakra?



2017. aug. 30. 21:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Szülők pénzelik őket? Egyébként Horvátország nem nagy luxus.
2017. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát mire elmész oda kocsival, foglalsz jó pár napra szállodát, be barangolod a környéket, elmész strandra, megkóstolod a helyi finomságokat, költesz még szuvenírre, kajára azért nem oldod meg 50 ezer/ főből....


Nem tudom mennyire pénzelik őket a szüleik, de más megoldás nem nagyon van. Én dolgozom suli mellett, még sincs pénzem ilyen utakra. Nálam sokkal rosszabb helyen dolgozó ismerőseim meg ilyen helyeken nyaralgatnak. És nagyon sokan

2017. aug. 30. 21:19
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
hat nyilvan szulo penzebol mennek
2017. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Alkalmi munkavallalokent dolgoznak az egyetem mellett.
2017. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
Szülők.Egyértelmű.Vagy ha nők akkor rosszlányok mellékállásban.Rengeteg egyetemista csinálja ezt.
2017. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.

Én 21 vagyok, szintén egyetemista. Nekem nem is nyaralással,hanem fesztivállal volt ilyen tapasztalatom. Ösztöndíjból valahogy kicsengettem,de az egész ráment mindennel együtt. Nekem az volt a nyaralás.

A többi barátom akikkel mentem vagy anyu/apu állta vagy végigmelózta a tavaszt-nyár elejét,hogy összeszedje magát.

Szerintem inkább ez van a dologban,hogy szülők állják a nagy részét, vagy az egészet. Valaki albérletben lakik,és fizetik neki a havi 90 ezres albit, és még nem evett semmit :D az érdekesebb szerintem mint a nyaralás,mert arra félre lehet pakolgatni aztán elszórni,de minden hónapban csak a lakásra költeni 90-100 ezret, el se tudom képzelni.

2017. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

"Miből telik nekik ilyen utakra?"

Dolgoznak.


A felsorolt országok közül pedig többségük nem olyan drága mint gondolnád. Sőt! Horvátország, Bulgária, Csehország kihozható egy balatoni nyaralás árából. Ha elmész siófokra akkor ott is 20 körül van a szállás / nap.


Idén nyáron Montenegróban voltunk 110ből fejenként 8 napot és úgy éltünk mint a kis királyok egy 3 emeletes 'villában'.. De Olaszországot is jártam már meg 80ból egy hétre. Igaz az spórolósabb volt. (Milánó, Sirmione, Verona, Velence)

Prága-Brüno 4 nap 50ből.


Üdv, egy 22 éves egyetemista aki dolgozik és a szülei egy fillért sem adnak bele a nyaralásába.

2017. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: én Győrben lakok, anyukámmal, nem vagyok koleszos, ide járok egyetemre. De sok egyetemista ismerősöm aki koleszos volt, menekül onnan. Az a durva, hogy Győrben 35-40 ezer + rezsi alatt nem lehet szobát kapni. Vagyis 40-50 ezer alatt nem jön ki a lakhatás. Még is rengetegen elmennek így lakni, pedig nem jönnek ki olcsóbban, max a rezsit tudják szétosztani, de az alap 35-40 (ami a minimum) az garantált. Még ez is sok, ha valaki dolgozik. A kolesz az max egy 20-as azt hiszem, vagy még kevesebb.


Ezt sem értem. És sokaknak így is van pénze erre, vay még jobb lakásra, mellette buliznak, isznak, menő helyekre járnak.


De ha egyetemen, és most itt vidéki egyetemről beszélünk csak, ennyi ember van akinek ilyen jól megy, meg a szüleiknek is, akkor hol van az a fene nagy szegény réteg?????

2017. aug. 30. 21:27
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló! Nem azokról az egyetemistákról beszéltem, akik diploma munka mellett tudnak teljes munkaidőben dolgozni, havi 100-150 ezerért. Hanem aki még tanul, és heti 2-max 3 napot tud dolgozni........................................
2017. aug. 30. 21:30
 10/19 anonim ***** válasza:

A párom és én június elején voltunk Korfun, 7 éjszakát, 77 ezer forint volt. (utazás+szállás) Ezen felül a kaja.

Ő dolgozik,én tanulok. Gyűjtöttünk rá, illetve anyukámék támogattak. (Párom állta a szállást, utazást, anyukámék a kaját)

A kaja (gyros,pizza,ilyesmi pár euró, illetve imádok főzni, szóval kora reggel összedobtam spagettit, azt ettük két napig, fagyizni nem fagyiztunk, helyette koktél,sör, gyümölcs, fetasajt.)

20L 22F

2017. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!