Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért utálják sokan a bolti...

Miért utálják sokan a bolti eladókat?

Figyelt kérdés

Sokaktól tapasztalom itt az oldalon, hogy lenézik azokat, akik ebben a munkakörben dolgoznak.

Mondjuk az életben annyira pont nem. Amikor a vendéglátásban dolgoztam, ott rendszeresen megalàztak így vagy úgy, volt aki kb a prostikkal tett egy kategóriàba (és el is várta volna), de itt nincs ilyen.

Mindenkivel kedves vagyok, rendes, türelmes, akkor is, ha màr megy az agyamra, elvégre ez a munkàm.

Nem is találkoztam még bunkó, kötekedő, utàlatos eladóval se a kollégàk közt, se vàsàrlóként


egy diákmunkàs bolti eladó L


2017. szept. 17. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én nem utálom őket, csak azokat, akik ha segítséget kérsz, szépen, illedelmesen, nem bunkón, akkor is húzzák a szájukat, hogy megint itt egy hülye, akinek segíteni kell, ahelyett, hogy örülnének, hogy végre valaki kedvesen szól hozzájuk.
2017. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Őőő...miért kéne örülniük, hogy valaki végre kedvesen szól hozzàjuk?

Elvégre ez a vevőtől is elvàrható lenne

2017. szept. 17. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Senkit nem utálok, aki rendesen végzi a munkáját.

Azt viszont utálom, ha ráköszönve meg se mukkan, ha telefonálás vagy barinő miatt tizedakkora sebességgel húzza le az árut, ha balfhahszkodik a géppel és nekem kell figyelni arra mit húzott le kétszer, vagy kérdezem a polcnál és fogalma sincs, mi hol van.

2017. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
mert hulye fasok
2017. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már mindkét részről találkoztam ilyennel, szintén diákmunkás eladóként :)

Kollégák (akik normálisan vannak ott) néha úgy vakkantanak rá a vevőkre, hogy csak pislogok meglepetten.

Meg amitől megőrülök: a többi eladó terjeszti a marhaságot. Gyógynövény üzletben dolgozom, a tegnap aranyköpés:

Vevő: "Mi az L-glükózban az L betű?"

Eladó: "Azt, hogy világ színvonalon ellenőrzött és bevizsgált!"

Meg a kemoterápia felesleges, mert az üzletben található termékek meggyógyítanak. Ekkor döntöttem úgy, hogy jövő hónapban én már nem fogok ott dolgozni.

2017. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Én eladóként dolgozom már egy jó ideje, ez kérlek szépen egy olyan meló, ahol sok emberrel találkozol. És ahol sok emberrel találkozol, ott általában előkerül a társaság krémje. Én például egy nagyon türelmes és emberbarát személy vagyok, ha valakinek bármilyen kérdése/kérése van, szívesen segítek, amennyiben megkapom a kellő tiszteletet. Tudod, ha valamit nem illő módon kérsz, azt elég nagy valószínűséggel nem hallom meg, vagy egyszerűen rávágom, hogy igen, van ilyenünk a boltban, valahol valamelyik polcon, de most túl elfoglalt vagyok megkeresni. :) A másik dolog pedig ez a "csipkedd már magad, magyar vagyok, nem érek rá várni még egy percet" típus amit nagyon szeretek, olyankor még jobban le szoktam lassítani a folyamatot. Egy idő után megtanulják, hogy hol a helyük, ha nem, akkor pedig sajnos kereshetnek másik boltot. Okkal szoktam csak gonosz lenni, de megtehetem, mert hiány van eladókból. :) Tessék, itt egy őszinte válasz.
2017. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a bunkó eladókat utálom...Múltkor bementem egy barátnőmmel egy táskaboltba és egy öregasszony állt a kasszában, aki már akkor úgy nézett ránk, mint a gyilkosokra kb, amikor beléptünk, nemhogy inkább örült volna, hogy vásárolni fogunk..Na és elkezdtünk nézelődni, persze közben is végig úgy bámulta minden mozdulatunkat, hogy szerintem azt hitte, lopni akarunk. Ezután megkérdeztük, van-e olyan kis estélyi táska (ugyanis a bolt többi részében nem láttuk), mire közölte a nő, hogy a retikülök a kassza mögött vannak, de mindezt kb üvöltve és olyan hangsúllyal, mintha valami bűncselekményt követtünk volna el..És utána megint ilyen bunkón kérdezte, hogy "Milyen színbe kéne??", barátnőm meg mondta, hogy még nem tudja, hogy feketét vagy ezüstöt akar-e venni, mert még cipőt is kell néznie az estélyijéhez és ahhoz akarta igazítani a táskát, erre ráordított az eladó, hogy "Táskát keresel oszt asse tudod, milyen színbe kell?????"..

Szóval én az ilyenektől tudok falra mászni. Ha valaki ilyen utálatos hülye k...a és ennyire sincs türelme az emberekhez, nem értem, miért pont ilyen munkát választ, ahol nap, mint nap emberekkel kell találkoznia és még segíteni is nekik.

2017. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
És mi a bunkó eladók ellen a megoldás? A vásárlók könyve. Nem kell félni beírni, azért van.
2017. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem nézek le senkit, amíg azt hozza amit kérek, és nem néz le a beszédhibám miatt.
2017. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert bunkók.

Aki bolti eladó tudja a szabályt. Mindig a vevőnek van igaza, sajnos akkor is ha tapló paraszt.

Fanyarú pofával még annyit se mond a pénztáros, h helló.

Csak Magyarországon tapasztaltam ezt. Itt a nyugati országokban kedvesek az eladók.

2017. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!