Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Húsz évesen hol tud egy srác...

Húsz évesen hol tud egy srác ímélező/levelezőtársat találni?

Figyelt kérdés
Eléggé felpörgetem az online fórumokat, de sehol sem találok olyan embereket, akikkel szívesen leveleznék. Ti hol találtok ilyeneket?
2017. okt. 7. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Itt. Nagyon sok emberrel leveleztem már itt, elvoltam velük. Ebből 1 az akivel személyesen is találkoztam és tartjuk a kapcsolatot mindig, másikkal napi 2 órát beszélek.
2017. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Aki képes így leírni ezt a szót "ímélező", annak nem sok esélye van rá!
2017. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
2-es: Ugyanerre gondoltam. :DDD
2017. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A friss helyesírási szabályzat évek óta szabályosnak tartja, ölellek titeket: A kérdező, aki épp nyelvész. :)
2017. okt. 7. 17:44
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Akármennyire is nyelvésznek nevezed magad, alapvetö intelligencia kérdése, hogy nem így írod le ezt a szót, mert így igencsak müveletlen, bunkó hatást keltesz!
2017. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1.) Szerintem rettenetesen minimum nem elegáns valakinek az anyanyelvhasználatát bírálni, mivel az az alapvető emberi joga.

2.) A nyelvi működés szabályokból áll, amelyeket az anyanyelvi beszélők hoznak létre, és nem olyanokból, amelyeket mások erőltetnek rá.

3.) 2015 óta ez a helyes alak, és nem műveletlen senki sem, aki mást használ, pusztán a korlátolt és dirigens előíró nyelvészkedők.

4.) Nem teljesen tiszta számomra, hogy mit is tolsz a kérdésem alatt, amit megválaszolni nem tudsz. Szerintem a kérdésre válaszolunk szabály egy korán elsajátított társadalmi norma, amivel úgy tűnik nem rendelkezel, mégsem műveletlenezlek le. Kérlek vegyél példát rólam, és keresd elő az új helyesírási szabályzatot ahelyett, hogy itt fröcsögnél. Köszönöm.

2017. okt. 7. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet ímélnek is írni.. fura, meglepő, de szabályos..


Hogy hasznos legyek.. tényleg itt a gyk. Az a jó ebben az oldalban, hogy bármelyik topicot végigszörfölheted, találni fogsz olyat, akivel hasonló az ízlésvilágotok. :)

2017. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
A moly.hu-n kifejezetten indítottak ilyen topikot, ahol levelezőtársakat lehet keresni. Vannak, akik elektronikusan, vannak akik hagyományos alapon. Én is szívesen kipróbálnám az utóbbit, olyan jó felkutatni nagyszüleim, szüleim régi leveleit.
2017. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Most már azt is lecseszik aki helyesen ír? Csak mert neki nem tetszik? Milyen emberek vannak...
2017. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nagyon nem mindegy, hogy minimum 100 éve meghonosult szavakról van szó, vagy a mai világban mindenhol az angol forma szerint használt, új keletű szóról. Akinek ez nehezére esik, az szerintem igencsak negatív valaki.
2018. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!