Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érdemes cserkésznek állni...

Érdemes cserkésznek állni üzleti kapcsolatok reményében?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, se fideszes, de a gyerekeimnek a legjobbat akarom és szerintem cserkésznek adni őket nem egy rossz ötlet. Környezetemben több cserkészt is ismerek, felnőttként mind nagyon sikeresek, komoly cégeik vannak, messzire elér a kezük. Összetartó társaság és ugye ez egy jobboldali szervezet tehát a politikai kapcsolatok szintén megvannak és aranyat érnek.


A nagyobbik fiam is még csak 7 éves tehát mindez igencsak távlati, 15-20 év múlva hajthatna hasznot neki, de érdemes előre gondolkodni.


Ti ismertek cserkészeket, ugyanez a benyomásotok? Bevallom azért ugrott be ez hirtelen mert a hírekbe került a feneketlen tavi ingatlanprivatizáció, és a két összejátszó cserkész volt. Eszembe jutott hogy az én cserkész ismerőseim is állandóan egymással bizniszelnek, mindig bejönnek nekik a jó üzletek, beveszik egymást, stb. Ilyen jobboldali "háttérhatalom" fílingem van velük kapcsolatban, ahova külső ember nem jut be, de a gyerekeimet berakhatnám.


Ha van itt igazi cserkész, akkor megírhatná hogy jó-e a megérzésem vagy csak ez a néhány egykori ismerősöm volt ilyen szerencsés, a legtöbb meg átlag ember.



2017. okt. 12. 17:52
 1/5 anonim válasza:
100%

A cserkészet meghatározása:A cserkészet vagy cserkészmozgalom egy önkéntes, politikamentes ifjúságnevelő mozgalom, amely nyitott mindenki számára származástól, nemtől, társadalmi és vagyoni helyzettől, valamint felekezettől függetlenül.


Politika mentes ez a kulcsszó. Amit ön akar olyan mintha püspök szeretne lenni csak azért hogy" Isten nem létezését " bizonyítsa.


A Cserkészet nevel, az életre, jóra nem pedig üzletelni azok az emberek saját erejükből lettek sikeresek, a cserkészeten belül barátságok és nem "üzleti kapcsolatok" születnek.


A kérdésre hogy érdemes-e a gyerekeket "cserkésznek adni" a válaszom az , hogy IGEN. Mert így ön is beláthatná hogy nem politikai mozgalom illetve egy másik tévhitet is eloszlatva, nem katolikus mozgalom.

2017. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Illetve a gyerekek egy nagyon jó közösségbe kerülnének.
2017. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató választ. Be fogom íratni a fiaimat. Természetesen tudom hogy az ott kialakuló kapcsolatok első sorban barátságok, nagyon helyesen. De mint minden emberi kapcsolatnak, ennek is lehetnek további pozitív vonzatai, és nekem úgy tűnik hogy a cserkészek körében az erős kötelék és bizalom magas foka miatt az átlagnál üzletileg is gyümölcsözőbb barátságok ezek. Ami a mai világban fontos. Sőt a régiben is az volt.


Azt is tudom hogy a cserkészet nem olyan direktben politikai mozgalom mint az úttörők, KISZ voltak annak idején, de felesleges tagadni hogy jobboldali szellemben működik, főként jobbos családok adják be a gyerekeiket. Mindez alapvetően nem zavar, jobbikosként híve vagyok a fegyelemnek, öngondoskodásnak. Egyedül a vallásos része nem tetszik mert bár ön azt írja hogy vallásfüggetlen, erről tényszerűen tudom hogy nem igaz. De ekkora árat még lehet vállalni egy összetartó, szimpatikus közösségért cserébe.

2017. okt. 13. 14:22
 4/5 anonim válasza:
100%

Természetesen a cserkészet vallásos mozgalom viszon felekezettől független, természetesen a cserkész szövetségnek vannak kapcsolatai/megállapodásai, az egyházzakkal, illetve a csapatvezetők nagy része is lelkész vagy pap, viszon a Cserkészszövetség nem összetévesztendő a mozgalommal :D

Hatalmas élmény lesz a gyerekek számára csak enyit tudok mondani

2017. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nos, kihagytál egy fontos kulcszót a cserkészet meghatározásából. Mondom hogy kéne legyen: a cserkészet egy önkéntes, politikamentes, vallásos, ifjúságnevelő mozgalom. Szóval a vallás szerves részét képezi a cserkészetnek. Nem katolikus, nem is református, hanem vallásos.
2020. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!