Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is gáz, ha valaki...

Fahéj Bertalan kérdése:

Szerintetek is gáz, ha valaki utólag kíván boldog szülinapot?

Figyelt kérdés
Nyílván nem a kanadai nagynéni lesz a paraszt, ha hóvihar volt náluk és másnap hív fel, hanem gondolok itt arra, hogy pl. Facebookon aki másnap ír. Egész napja volt írni, vagy valamilyen formában felköszönteni, ma már figyelni se kell jóformán, az emberek 90%-át jelzi, hogy mikor van neki szülinapja. Egyszerűen csak azt érzem, hogy ha valaki elmulasztotta abban a 24 órában (természetesen a lehetséges vis mayor eseteket leszámítva), akkor már kár a gőzért. Vélemények?

2017. okt. 17. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem gáz utólag. Se fb-on, se személyesen, se telefonon, stb.

A lényeg, hogy az illető gondolt rád.

Nyilván nem arra gondolok, ha egy héttel később. De 1-2 nap belefér. "Hivatalosan", szokás szerint 8 nap :)

Egyébként nem mindenki van ennyire rákattanva a fb-ra. Nekem is van olyan, hogy egész nap rá se nézek. Mondjuk, aki igazán közel áll hozzám, annak tudom fb nélkül is :) De pl. volt osztálytársak, volt munkatársak esetében nem tudom kívülről, és nem is bújom a fb-ot. Vagy van, hogy látom, de épp nincs időm írni, majd később, aztán elmarad.

Szerintem gáz ilyenért megsértődni.

2017. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki lép be a facebookba minden nap. Mindek köszöntsön fel 1000ember akikből úgy is csak 5-6 igazán fontos? Ők meg úgy is felköszöntenek normálisan a való életben is.
2017. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz, viszont én azt tartom gáznak,amikor valaki csakis interneten akar megköszönteni és kihasználva az alkalmat,már a születésnap elõtt 2-3 nappal elõtte megköszönt.
2017. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tartom gáznak (nem mindenki lóg naponta a facebookon), azt már inkább, ha valaki ezen képes megsértődni.
2017. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előtte-utána 8 napig lehet köszönteni.

Amúgy meg orülj, hogy egyáltalán valamikor gondolnak rád :D

2017. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! sok mindennel amit írtatok, egyetértek! szerintem is az élőszó fontosabb, illetve nagyon gáz, ha valaki ettől képest besérülni. De én pl. ha olyan az ismerős, és valamiért elfelejtettem felköszönteni, másnap már nehezen esik megtennem, mert az munkál bennem, hogy figyelmetlen vagyok, s aznap kellett volna.
2017. okt. 17. 12:53
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Az élet nagy problémái...


Nekem meg sincs adva azért, hogy ne is fárasszam ezzel az embereket. Facebook előtt is megvoltunk, amikor néhány ember köszöntött csak fel, akik tényleg tudták mikor van a születésnapom.

2017. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A szülinapot követő 1 hétig illik valakit felköszönteni az illem szabályai szerint.

Nem mindenki fb-ozik minden nap, ezenkívül lehet elfoglalt valaki, stb., szóval teljesen rendben van még pár nappal utána is.

2017. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon gáz. Akkor már nincs értelme.
2017. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem az.Nekem az egyik állitólagos "barátnőm" pl. sehogy se köszöntött még másnap sem egész nap facen lógott,és küldött egy játékfelkérést aznap-amit egyébként nem szokott.Gondolom cinizmusból tette,mert egy olyan személy.Utána néhány héttel eljött egy közös barátnőnkkel köszönteni(aki azért jött később mert akkor az édesapja külföldön haldoklott).Ez az állitólagos "barátnő" nem is irt előtte,hogy jönne,a másik szemly kérdezte,hogy a Betti kérdezi jöhet-e ő is.Már bánom,hogy nem mondtam nemet.Amikor eljöttek ő a saját házamban nekem hátat forditva beszélgetett a közös barátnőnkkel.Azt se mondta közös az ajándék amit hoztak csak elmenőben.De mint utólag kiderült azért jött el,mert összefutottak és mondta ő is eljönne hozzám.Nekem ehhez nem lett volna pofám a helyében.Na ez gáz vagy inkább parasztság.
2017. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!