Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a hobbid? Van időd rá,...

Mi a hobbid? Van időd rá, hogy foglalkozz vele?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan osztja be a pénzét és idejét, hogy jusson a hobbijára is. Van erre előre betervezett idő, vagy csak ha éppen jut rá idő? Sokba kerül vagy sem? Kell valamiről lemondania a családnak miatta?
2017. okt. 27. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Videójátékok és utazás. Viszonylag sokba kerül, 3 évente veszek egy teljesen új gaming PC-t, ami kb 2000 euró. Utazni is járok évente legalább kétszer, ami minimum 1000 euró. Idő jut rá bőven. Férjemmel élek, gyerekeink nincsenek, lemondania sem kell senkinek semmiről.
2017. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rádiókat, hozzá való műszereket gyűjtök. Idő korlátozottan van rá. (havi 1-2 óra) Pénz erősen korlátozottan. Ezt úgy oldom meg, hogy egy weboldalon blogolom a tevékenységet. Ezzel az időarányos költségek csökkennek (a rá fordítható idő nem nő, de a szöveg írása ingyen van)
2017. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hobbim a művészkedős fotózás, de jelenleg nincs időm rá, és sajnos jelenleg pénzem sincs megvenni az új fotómasinát. Régebben hétvégenként a nyakamba vettem a várost és fotózgattam, vagy társaságban fényképeztem. A párommal ketten élünk, amiről le kellett mondanunk a hobbim miatt,az a hétvégén együtt töltött idő.
2017. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádok rajzolni, de sajnos a suli miatt nem tudok annyit rajzolni, mint pl. nyári szünetben. Általában olcsó rotring belet és füzetet, tűfilcet szoktam venni, de néha a drágabbat veszem meg egy fontos rajzhoz. Filcekből, tollakból jelenleg elég sok van, így arra nem kell költenem.(Kaptam készleteket pár éve, és meg mindig azokat használom.)
2017. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elektronika, természet szeretete.

Otthon saját fejlesztésű elektronikai termék néha történő gyártása egyben pénzforrás is volt. Vagyis az elektronikára eddig fordított anyagi kiadás bőven megtérült. Nem időrabló volt hanem épp ellenkezőleg, otthon is megélhettem belőle, így a szabadságot jelentette.


A természet szeretetének sem költségesen hódolok, épp ellenkezőleg. Amikor a falu széli szülői házban laktam akkor bio élelmet termeltünk a családnak. Ma azon jár az eszem hogy ott a nagy föld egy részén erdőt telepítek.

Különc is vagyok, mert például ha az emberek tőzsdén idegeskednek és tönkre teszik a klímát akkor én biztos hogy erdőbefektetésekben gondolkodom és hallgatom a madárcsicsergést az adott természetben és bagófüst és szmog helyett a tiszta levegőt szívom.

Ha például eladó erdei tanyát nézek meg akkor vonatra teszem a kerékpárt és azzal járom be ott a vadont. Tehát a természetjárás sem költséges hanem összekapcsolom a mindennapi élettel.

2017. okt. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Iskolás koromban sokkal több hobbim volt, mostanában csak olvasni szoktam, néha rajzolni, festeni, meg heti párszor elmegyek edzeni.

Olvasni én szeretem a hagyományos papír könyv formátumot (kivéve mondjuk utazáskor), a könyvek meg nem olcsók, szóval talán ez az, ami kicsit többe kerül. Egy diák kondibérlet kb 7000 ft, de van, hogy nem is veszek, csak itthon bohóckodok.

Festő meg rajzeszközöket nagyon ritkán veszek, max a papír fogyóeszköz inkább.


Nincs betervezett idő rá, akkor szoktam, amikor van rá időm, meg van hozzá kedvem. Sokszor hiába van rá időm, szívesebben döglök a tévé előtt vagy megyek sétálni.

2017. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

programozás, játékfejlesztés, játék, tanulás-fejlődés, olvasás, másoknak segítség


mivel informatikus vagyok így az első 4 simán megoldható

informatikusként elég jól keresek, nem nagy költség, mert neten sok ingyenes dolog van

egy ideje tervezek kb 1 milkáért gépet venni, húzom halasztom, így csak nő a félrerakott pénzem, bár erre már régóta meg van, csak mivel nem szeretek gépet szerelni, meg annyira nem SOS így ráérősen csinálom :)


olvasás főleg utazás közben, vannak ebookjaim és néhány könyvet meg is vettem, pár havonta 5-10e Ft-ot költök erre, szerintem nagyon megéri, itt kivételesen nem szakmai könyveket veszek, azt inkább netről tanulom és általában videókból


másoknak segítség sok esetben nem kerül pénzbe, neten keresztül meghallgatni más problémáit és hasonlók, néha 1-1 találka, program ami pénzbe kerülhet, de ritkán találkozom


az, hogy a hobbim költséges e azt én döntöm el, mert ha akarom mindent megoldok ingyen, van így is elég háttér (gamer laptop) amivel hosszabb távon megtudok elégedni

a VR játékok fejlesztése miatt akarok erősebb gépet venni, de azt is ha akarnám 300 körül kitudnám hozni + mellé 200 körül oculust venni, vagy ha nagyon spórolni akarnék, akkor maradnék a már meglevő samsung VR mellett

én döntöttem úgy, hogy ekkora összegeket áldozok a hobbimra, számomra megéri

a havi kiadásaimon felül nem nagyon költök, elég jól beosztom a pénzemet, akkor hagy élvezzem kicsit


na az idő az más kérdés, napi 4 órát utazom abból kb 1.5 órát tudok olvasásra fordítani

otthon a munkán felül még simán ülök 6-8-10 órát a gép előtt, ilyenkor játszom, játékot fejlesztek, filmezek, tanulok, zenét hallgatom, beszélgetek


megfelelő időbeosztással mindenre és mindenkire van időm :)

2017. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
uhh látom sokan félreolvasták a kérdést "Ki tudja a legnagyobbat hazudni az anyagi helyzetéről?"
2017. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, érdekeseket írtok! Én kirándulni, túrázni szeretek, de a párom nem, így nekem választani kell, hogy valami mást csinálunk együtt, vagy egyedül vagy barátokkal megyek túrázni. Ez elég időigényes, mert én az egésznapos vagy több napos túrákat szeretem, a párom meg maximum egy órát sétálna. Nézegyetek mindenféle külföldi túrahelyszíneket, csodaszép helyek, csak ugye az a dilemmám, hogy oda maximum egyedül mehetek, és hogy töltsem-e ezzel a szabadságot, ahelyett, hogy a párommal tölteném.
2017. okt. 27. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!