Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valaki csicskát tart otthon? Tényleg oláhcigány szokás?

Figyelt kérdés
Ha most belegondoltok elmegy helyettetek a boltba, rendet tesz az udvarba, dolgozik valahol,ami a te bevételed lenne vagy pl a nevére hitelt felvenni,stb! A fizetésed a tiéd lehetne max adnál neki enni amit nem birtál megenni vagy lejárt, meg itatni egy liter borral, és adni cigit neki,stb! Az udvarba meg kilenne neki alakítva egy kamra! Ha jó ötlet ha nem akkor is magyarázzátok el! Én ismerek egy két hasonlót és ti?

#Csicskatartás #szolgasors #csicskáskodás
2017. nov. 6. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vlad Tepes kedvencét ajánlanám nekik a karóba húzást.
2017. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Már bocs, de én oláhcigány vagyok. És nem hallottam ilyen szokásról. Lelkinyomorék, meg szemétláda bárki lehet.
2017. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Énis oláh vagyok amúgy nem mintha lenézném a saját rasszomat de sajnos ez igaz hogy egy két emberrel sokan ugy bánnak mint a kutyával!
2017. nov. 6. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell ehhez cigánynak lenni, az én alkoholista apám pont ezt tette.


Kb 30-35 éves korától 20-25 évig nem dolgozott, otthon döglött. A ház körüli teendőket sem látta el csak csavargott, piált, tv-t nézett meg aludt. Segélyt kapott, a nagyját elitta. Anyám járt dolgozni, anyám vett nekünk mindent, ő kezelte a pénzügyeket és tartotta egyben a családot. Ha hazaért akkor meg mosogatás, mosás, főzés, bevásárlás, állatok etetése. Apám minket gyerekeket is munkaerőként kezelt akik csak azért léteznek hogy az ő parancsait kövessék.


És még mennyi ilyen "embert" ismerek...

2017. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bejárónőt, szolgálót csicskának nevezni inkább oláhcigány szokás, mint segítséget tartani. Az, hogy ezen felül nem fizetsz neki, az meg szimplán tahó szokás, nem bőrszíntől függő.
2017. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez rabszolga tartás, ami az illegális dolgok közül is az illegálisabb fajta. Szembemegy az alapvető emberi jogokkal és még rengeteg egyéb törvényi és erkölcsi szabállyal.

Én személy szerint ha megtehetném, akkor se tartanék ilyen embert. Egyrészt nem szívesen látnék napi szinten egy ennyire lesüllyedt embert a családom körül. Másrészt nálunk nincs olyan kaja, hogy lejárt, vagy nem bírtam megenni. Mindig annyi kaját veszek/csinálok amennyi elfogy. Illetve a bor meg cigi helyett inkább adnék bármi mást. A cigifüstöt amúgy sem tűrném meg a lakásomban.

Szóval minden létező dolog amit leírtál ellenszenves számomra.

Amúgy csak olvastam arról, hogy vidéken van ilyen.

2017. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk tenyleg a ciganyok tartanak csicskat, de ez nem merul ki ennyiben. Folyamatosan megalazzak es altalaban ertelmetlen munkakat vegeztetnek veluk, pl koromvago olloval nyiratjak vele a fuvet le, es ha csak egy szal is hosszabb, mint a tobbi, akkor megverik, vagy bezarjak a vizora aknaba napokra. Nincstelen, szegeny, fuggo emberekbol lesznek a csicskak altalaban, akiknek se kutyajuk seszerintem macskajuk. Neha kiszolgaltatott idosemberekbol.
2017. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso ez azért elég kemény!
2017. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!