Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elítélem a borravaló intézmény...

Elítélem a borravaló intézményét, ezért soha nem használok olyan szolgáltatást ahol kötelező a borravaló. Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Nem járok étterembe, fodrászhoz, nem használok taxit, pizzát sem rendelek. Egyszerűen undorítónak tartom hogy fizetek valamiért és még pluszba fizetnem kell. Gyerekként sem értettem a borravaló dolgoz, de azt hittem mire felnőtt leszek megértem, de így 30-on túl sem fogom fel.
2017. nov. 12. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek.
2017. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A borravaló akkor kötelező, ha van szervízdíj.

Egyrészt én sem értek egyet vele, másrészt sajnos sok helyen az alapfizetés irreálisan kevés, mert a borravaló be van építve a fizetésbe.

Én olyan helyeken, ahol alkalmazott szolgál ki, "minimális" 10%-ot szoktam adni (pl. étterem). Aki maszekol, pl. fodrász, nem adok - de nem is sértődnek meg miatta)

2017. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Én mára azt mondom, smafu.

Rohadt drága minden így is, ha ép ésszel nézzük és még adjak ráadást valamiért, ami a munkaköre valakinek.Miért, mert egykor ezt kitalálta valaki?


A villanyszámlásnak is adni kellene, ha leolvassa az órát előírás szerint időnként esetleg akkor?Szolgáltat ugye, de soha és senkitől nem hallottam ilyet.


Az orvosoknak is jár e juttatás ugye csak másnak nevezzük, de ugyanaz ugye...bár nevezzük "szervizdíjnak" megnyugtatásul esetleg:DDD


Akárhogyan nézzük, koldulás-lejmolás-lehúzás...pofám nem lenne ilyenhez s nem is értem, miért nem érzi sértésnek ezt az elváró...

2017. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
Én sem adok, bár nem is járok étterembe, taxival sem és pizzát sem szoktam rendelni.
2017. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Borravaló adni nem kötelező.Az más dolog,hogy bizonyos szolgáltatásban dogozók elvárják.De akkor se kötelező adni.Én esetleg cukrászdában,kávézóban szoktam valamennyit otthagyni, de nem minden esetben.Pizzát ritkán rendelek,inkább akkor amikor baráti társasággal vagyunk ,de akkor az egyik barátnőnél vagyunk. ő megy és nem szokott borravlót adni.A dobozokat amibe pakolják apiizákat úgyis külön hozzászámolják.Taxisnak nem szoktam adni borravalót-ritkán is fordult elő,hogy taxiztam,mert igy is jó meg van az ára a szolgáltatásnak.Az anyagi helyzetem sem olyan,hogy dobájam a pénzt.Fénymásolóban hagytam egyszer egy italra való borravalót az ott dolgozónak,mert volt olyan kedves,hogy elvállalta a vizsgámhoz való könyv fénymásolását karácsony előtt.

Inkább barátokat,jó ismerősöket vagy ha valaki nagy szivességet tesz ismeretlenül is szoktam meglepni hálából valamivel pl.egy könyvvel,desszerttel,süti vagy kávé meghivással vagy valamivel amit szeret az illető.

2017. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Pizzát ritkán rendelek,inkább akkor amikor baráti társasággal vagyunk ,de akkor az egyik barátnőnél vagyunk. ő megy és nem szokott borravlót adni."


pont ilyenkor szokták leköpni a kapucsengőt a futárok

2017. nov. 13. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs csengője :-)Azért az már túlzás, ha emiatt leköpi a futár a csengőt.Ráadásul a rendelést is összekeverte
2017. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy egy csomó ember fizetése (pl. pizzafutár) kevés, attól még nekem nem lesz több fizetésem, mert ő rosszul keres. :D Én is rosszul keresek, akkor mégis mennyi pénzem maradna, ha mindenkinek borravalót adnék (azért a munkáért/szolgáltatásért, aminek az elvégzése a kötelessége amúgy/munkaköri leírása)??? Ezen az alapon egyébként én is kérhetnék borravalót, hiszen én is rosszul keresek...csak nálunk nem szokás, ennyi. Nagyon igazságtalan az egész borravaló-téma...és ezt úgy mondom, hogy nem tőlük sajnálom, hanem vagy mindenki kapjon akkor borravalót, aki rosszul keres, vagy senki! Mert így egyszerűen undorító.
2017. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy vagyok vele, hogy ha elégedett vagyok a nyújtott szolgáltatással és jó napom van, adok. Viszont olyan nincs, hogy " kötelező" borravaló.
2017. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!