Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon idióta vagyok, hogy...

Nagyon idióta vagyok, hogy félek az érzelmektől, és nem is szeretem őket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

(Nem biztos, hogy ez a megfelelő kategória a kérdésemnek, de nem volt más ötletem.)

Szóval... Több kilométer hosszú listát tudnék írni azokról, amiket nem szeretek a többi emberrel ellentétben, de most csak néhányat sorolok fel a kérdéssel kapcsolatban, csak példaképpen. (Hogy egyértelmű legyen, mit is értek ez alatt.)

Nagyon nem szeretem, ha megölelnek, megpuszilnak, vagy bárhogyan kimutatják felém, hogy szeretnek, legyen az baráti vagy rokoni szeretet. Ugyanígy nem szeretem, ha éljeneznek, megtapsolnak, egyszóval kimutatják felém, hogy büszkék rám, vagy gratulálnak. És ezeket én sem szeretem másokkal szemben csinálni (megölelni valakit, gratulálni valakinek, stb.). Utálom a romantikát, kézfogást, csókokat, bizalmas érintéseket derékon, vállon, stb., egyáltalán azt, ha hozzám érnek. Nem szeretem, ha azt mondják, szeretnek, fontos vagyok nekik, és én sem szeretem mondani másoknak (mindebbe beletartoznak a családtagjaim és barátaim is). Sokkal jobban elvagyok magamban, mint mások társaságában, és amikor rám kényszerítik, hogy legyek velük, és én nem akarok jó képet vágni a dologhoz, rám fogják, hogy tönkreteszem a programjukat, pedig nem is én akartam menni (ezt csak úgy mellékesen).

Szerintetek ez normális (14/L vagyok), vagy forduljak pszichológushoz? Normális válaszokat várok, köszönöm!



2017. nov. 12. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem normális.

Jobb lenne ha ezt megoldanád, különben a legjobb dolgokból kimaradsz.

Miért nem akarsz másokkal ölelkezni?

Miért nem akarsz jó képet vágni a dolgokhoz?

Miért érzed úgy hogy jobb egyedül lenni?

2017. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te ilyen vagy. Ráadásul kamasz, ez egy saját egyéniségkereső, konfliktusos kor. Még változol, sőt, a kamaszkor után is. Minden embernek más az intimitásigénye, mint ahogy minden népnek is. Az olaszok szinte belédtaposnak, tapogatnak, a népetek meg tartják a tisztes távolságot. Ugyanígy egy népen belül is vannak különbségek, még jó, hogy nem mindenki egyforma. Vannak a skála két szélén és vannak a közepén. Nem kell ehhez pszichológus, a pszichológus nem szerelő, hogy megjavítson. Az alaptermészetedet nem is tudná megváltoztatni. Azért ebben a leírásban van egy kis túlzás is, van egy kis tüskés önvédelem is, félsz kinyílni, vállalni akár a negatív oldalaidat is, ezért inkább biztos, ami biztos bezárkózol, mint a csiga a házába, úgy nem bánthatnak. Szép lassan nyílj ki azokkal az emberekkel, akik rászolgálnak a bizalmadra. A dicséret mindenkinek jól esik, csak fél elfogadni, mert nem bízik önmagában. Szóval nyissál egy kicsi ajtócskát néhány ember számára, és majd hosszú évek alatt ahogy felnőtt leszel, alakul a többi.
2017. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem szociália fóbiád lehet.

Van valami oka ennek a zárkózottságnak? Mindigis így volt?

Én szeretek magamban is lenni, de néha nagyon örülök hogy igaz barátokkal lehetek.

13/L

2017. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valamiért rosszul érzem magam, ha megölelnek. Olyan, mint amikor hallok egy olyan dalt, amit utálok (pl. Despacito, Single Ladies...) És én jobban érzem magam egyedül, egy jó könyv, a kedvenc zenéim vagy egy darab papír és pár ceruza társaságában, mint emberek között. Persze elvagyok, meg ha nagyon muszáj, mosolygok is, hiába nem érzem jól magam, de engem nem tesz igazán boldoggá, hogy más emberekkel beszélgetek, kártyázok, vásárolok, stb., amiket általában csinálnak.
2017. nov. 12. 20:25
 5/14 anonim ***** válasza:
*szociália
2017. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak, bocsi :)
2017. nov. 12. 20:25
 7/14 anonim ***** válasza:

*szociális

Na csak sikerült :)

2017. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. nov. 12. 20:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki szereti a magányt, az még nem szociális fóbia. Egyszerűen itrovertált. Vannak még egy páran ilyenek. Egyébként az autistákra jellemző, hogy nem bírják az érintést, de annak más jegyei is vannak.
2017. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Dicséret: szociális megerősítő. Ölelés: közeli kapcsolat.

Hidegség,távolságtartás,empátiahiány (de te szoktál mosolyogni, ha muszáj)

Nagyon kevés tevékenységet élvezel igazán (rajz) emiatt kevés barát, legfeljebb közeli rokonokkal tartasz fenn kapcsolatot.

"Szép a rajzod" téged ez nem érdekel. "Csúnya a rajzod" téged ez sem érdekel. "Nem tudsz rajzolni" ez sem érdekel téged, mert nem azért rajzolsz, hogy lenyűgözz másokat. A kritika csak kevéssé érdekel téged. Nem igazán vágysz és élvezed a közeli kapcsolatokat az emberekkel. Alacsony fokú az érzelmi igényed. Míg mások haldokolnak a magánytól, te sosem fogsz.

A pszichológia szerint ez személyiségzavar. (Skizoid)


A magány nem személységzavar a pszichológia álláspontja szerint, de aki elvan magában az nemnormális. Ennyit a pszichológiáról.

2017. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!