Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon idióta vagyok, hogy...

Nagyon idióta vagyok, hogy félek az érzelmektől, és nem is szeretem őket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

(Nem biztos, hogy ez a megfelelő kategória a kérdésemnek, de nem volt más ötletem.)

Szóval... Több kilométer hosszú listát tudnék írni azokról, amiket nem szeretek a többi emberrel ellentétben, de most csak néhányat sorolok fel a kérdéssel kapcsolatban, csak példaképpen. (Hogy egyértelmű legyen, mit is értek ez alatt.)

Nagyon nem szeretem, ha megölelnek, megpuszilnak, vagy bárhogyan kimutatják felém, hogy szeretnek, legyen az baráti vagy rokoni szeretet. Ugyanígy nem szeretem, ha éljeneznek, megtapsolnak, egyszóval kimutatják felém, hogy büszkék rám, vagy gratulálnak. És ezeket én sem szeretem másokkal szemben csinálni (megölelni valakit, gratulálni valakinek, stb.). Utálom a romantikát, kézfogást, csókokat, bizalmas érintéseket derékon, vállon, stb., egyáltalán azt, ha hozzám érnek. Nem szeretem, ha azt mondják, szeretnek, fontos vagyok nekik, és én sem szeretem mondani másoknak (mindebbe beletartoznak a családtagjaim és barátaim is). Sokkal jobban elvagyok magamban, mint mások társaságában, és amikor rám kényszerítik, hogy legyek velük, és én nem akarok jó képet vágni a dologhoz, rám fogják, hogy tönkreteszem a programjukat, pedig nem is én akartam menni (ezt csak úgy mellékesen).

Szerintetek ez normális (14/L vagyok), vagy forduljak pszichológushoz? Normális válaszokat várok, köszönöm!



2017. nov. 12. 20:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak szimplán a kamaszkorral járó átmeneti hangulatzavar. Majd kinövöd, ha eljön az ideje!


Pici gyermekként nem voltak másmilyenek az érzéseid a külvilág ingereivel kapcsolatban?

2017. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
10-es, megalapozatlan hülyeségeket beszélsz hozzáértés nélkül felelőtlenül, ezzel kárt okozol. A moderátornak ezt törölnie kéne.
2017. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 paranoid vagy?


Tudod mit mond a pszichológus, ha piszkálnak? Válasz opciót.

1. Jaj, te szegény. Gyere ide, hadd simogassalak meg.

2. Növesszél már tököt!

2017. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azt nehéz megmondani,hogy mi a normális és mi nem az.Ilyen voltam én is, és a későbbiekben nagyon nagy nehézségeim voltak a párkapcsolat kialakitásában.Nincs is jelenleg párkapcsolatom.Úgy érzem jól elvagyok magam, nem is tudnék akárki miatt változni.De régebben sokat szenvedtem a párkapcsolat hiánya miatt,a szétment kapcsolatok miatt és sok más dologgal is megkéstem az életben.

Jó lenne ha beszélgetnél valakivel a problámádról,lehetőleg szakértővel(pszichológus,mentálhigiénés szakameber).Továbbá gondold át a családtagjaidhoz fűződő viszonyodat.Különösen az édesanyádhoz fűződő kapcsolatodat,mert ha valakinek rideg,közönyös nem melegszivű,megértő és szeretetteljes az édesnyja az általában produkálhat ilyen tüneteket.Ezzel nem arra célzok,hogy ilyen az édesanyád csak nem árt megvizsgálni ezeket a kapcsolatokat.

2017. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!