Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol és hogyan lehet megtanulni...

Hol és hogyan lehet megtanulni beszélgetni/ társalogni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két évben megtanultam, hogy hogyan kell barátkozni, viszont olyan 2-3 hónap után már nem tudom, hogy miket lehetne beszélgetni sem online, sem személyesen másokkal. Tudtok valami oldalt, ahol lehet beszélgetést tanulni?


Most aktuálisan nem tudom már, hogy hanyadik baráti emberi kapcsolatom marad emiatt abba.. Az okosabb emberek pedig rájönnek arra is hamar, hogy rutinból beszélgetek, mert egy idő után repetitív lesz a kommunikáció.


2017. nov. 22. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugratni kell. Érted?
2017. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kommunikációs tanfolyamokra tréningekre kell járni ,ott megtanítanak okosan beszélgetni hogy elérd a célodat.
2017. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 FalledAngel ***** válasza:
Már nem kötetvés csak kíváncsíság, hogy Te lány vagy?
2017. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok.
2017. nov. 26. 15:46
 5/5 FalledAngel ***** válasza:

Valójában azért kérdeztem, mert saját tapasztalatom alapján a lányok/nők sokkal beszédesebbek, mint a férfiak. Jelentősebben több és szerteágazóbb témákról képesek beszélgetni. Azért egy beszélgetés a másik emberen is múlik nem csak rajtad. Az introvertált emberekkel, akik inkább a csöndesebb kategóriába tartoznak néha nehéz beszélgetni, mert ők leginkább csak akkor szólalnak meg, ha mondanivalójuk van, őket nem minden esetben lehet "beszéltetni". Az extrovertált emberek pedig sokkal gyorsabban nyílnak meg és beszélgetnek bárkivel, könnyebben is építenek kapcsolatot ezáltal. Én régebben különféle chatekre jártam beszélgetni idegen emberekkel csak úgy hétköznapi témákról. Jó gyakorlat és ha valaki nem tetszik, akkor nem kell vele beszélgetned, így szert tehetsz tapasztalatra arról, hogy mások mikről szeretnek beszélgetni, ha pedig Te feldobsz egy témát, akkor arról szerezhetsz tapasztalatot, hogy az általad érdekesnek vélt témákról mások mit mondanak és hogyan fejezik ki magukat.


Ha komolyabban akarod tanulni, akkor vannak kommunikációs tréningek, de ezek leginkább arra jók, hogy hogyan fejezd ki magad mások felé, nem pedig arról van ott szó, hogy mikről beszélgess. Amennyiben érdekel a téma írj privátot. :)

2017. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!