Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi oka lehet annak ha egyetlen...

Mi oka lehet annak ha egyetlen társaságba se tudok beilleszkedni? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok , általános iskolában is piszkáltak kiközösitettek, sose akarták pl h tesin a csapatba kerüljek.Középislolában szintén. Hátam mögött illetve volt h szemtől szembe osztálytársak elött is megaláztak.Okjn is hiába beszélgettem több emberrel nem fogadtak be söt itt is szekáltak. Én próbáltam főleg okjn szinte mindenkivel beszélni de láttam rajtuk h lenéznek , nem kedvelnek , és néha bunkók is voltak. Van ötletetek h miért kapok mindenhonnan rosszat ? És h miért nem tudok beilleszkedni? Most jelenleg munkahelyen kollégákkal beszélgetek, de soktól azt érzem h nem bírnak nem fogadnak el. Miért lehet ez? Mindkét oldalt meghallgatnám. Köszi. 23/N

2017. dec. 12. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy bunkó és mégis bunkók veled szemben akkor azok valóban bunkók. Ne foglalkozz felük.


Nem lehet, hogy csak te hiszed azt, hogy nem bírnak? Az hogy nem kezelnek úgy az okj-s társaid mint a legjobb barátjukat az teljesen normális.

2017. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam/járok. A gimi pokol volt, annyit csesztettek. Azóta is - egyetemen is, kollégákkal is úgy érzem, hogy kívülálló vagyok. Van pár ember akikkel jól elvagyok, de aztán ha megszűnik a napi kapcsolat, akkor mintha nem is lettünk volna.

Én nagyjából arra jutottam, hogy a gimis piszkálás miatt egyrészt kialakult bennem egyfajta fóbia az emberektől, attól, hogy nem fognak befogadni. Másrészt meg túl görcsösen próbálok beilleszkedni a társaságba. Sokszor arra jutok, hogy lehet bennem valami - valamilyen viselkedésbeli tulajdonság - ami kiváltja ezt az emberekből.

Szóval szerintem mindenképp érdemes azért megvizsgálni, hogy ha őszinte vagy magaddal, felfedezel-e valamilyen tulajdonságot ami ellenszenves lehet az embereknek. (persze ezt nehéz az embernek saját magán megítélni) Én pl. elég tudálékos tudok lenni és szerintem sokakat ez bosszant, meg egy csomó mindent támadásnak veszek, ami nem is az.

Pont ez a másik amit érdemes átgondolni, hogy amit bántásnak, bunkóságnak érzel, az tényleg az-e vagy csak te magyarázod bele. Sok szituációra igaz az, hogy az ember a saját értelmezésében látja a helyzetet, közben lehet hogy nem is az aminek tűnik. Pl. lehet hogy azt érzed, hogy akivel beszélgetsz az egyszerűen bunkó és otthagy, közben meg lehet hogy csak elkalandoztak a gondolatai és utána kiment a szobából.

2017. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet , elmondom őszintén. Én mindog kedves vagyok mindenkivel.meg érdeklődő. Az volt pl szki ban h szekáltak... főleg a fiúk , lányok mrg a hátam mögött, néha szemembe is de nem fogadtak el. Voltunk pl kirándulni bementünk abba a szobába ahol a 5lány volt , mikor bementem kimentek mind... tesin nem akartak velem lenni , éreztem h ahogy rám néznek egy nagy senkinek tartanak. Voltak okyan osztályzársaim akik a többiek elött aláztak meg.okjn pedig volt h szintén 3-4en piszkáltak, beszólogattak. Volt olyan h megjegyzést tettek a pólómra holott egy egyszínű keki volt. Láttam ahogy próbáltam velük barátkozni h ök nem akarnak. És most munkahelyen sem érzem h elfogadnának. De okjm rengeteg mindenkivel beszéltem kedves voltam és látszott rajtuk h ök nem akarnak. Érdeklődő vagyok.Kedves. nem értem.
2017. dec. 13. 15:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen mostmár lehet h rám is jellemző h tul görcsös vagyok de amiatt mert sehol se fogadnak.el.
2017. dec. 13. 15:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az sztem h megaláztak.mások elött nevettek.ki vagy tettek.megjegyzést elég bunkosag. Nem reagálom túl. Egyszerűen az emberek arcán is már látom h nem bírnak. Van egy barátnőm aki a népszerűek közé tartozott mindig egy suliva jártunk közép végéig. És mondta h neki is.miket mondanak rolam a zöbbiek h ne barátkozzon velem mert én luzer vagyok fura meg ilyesmi. Meg h minek megyünk együtt haza . Én erröl csak ugy tudok h ö elmondta.
2017. dec. 13. 15:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a barátnöm aki népszerü ö vele egyszer voltunk ugy h pár barátja is volt ott és hátam.mögött mondtak rsm h fura vagyok... beszélgettem velük.kérdeztem meg meséltem én is. És uténa kérdezték h zavarba vagyok h beszélek velük? Én meg mpndtam h nem csak érdeklödö .. szoval az ha vki érdeklödö már fura..
2017. dec. 13. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:

No, igen. amiket írsz azok tényleg elég bunkó megnyilvánulásnak tűnnek. Az a fura, hogy minden közegben megtalálnak ezek. Mert az lehet, hogy valamelyik suliban pont belefutsz valami bunkóba - de hogy mindenhol, mindenki...

Az a barátnőd aki népszerű volt, az nem mondta, hogy van-e a többieknek valami magyarázatuk ara, hogy miért utálnak? Egyébként sokszor lehet valamilyen feltűnő testi tulajdonság: nagy fül, nagy orr, kövérség, tűzpiros haj, stb. ami az ilyen roppant "intelligens" egyedeknél kivált valami ellenérzést, aztán a többieket is hangolják.

Én mindig amikor az Abigél filmet nézem, arra gondolok, hogy de jó neki, legalább ő tudja miért utálják. Bocsánatot kér és onnantól mindenki szeret mindenkit. De ha az embernek a háta mögött sugdolóznak, meg lenézik, azzal nem lehet mit kezdeni. Amíg nincs meg az ok, addig nem lehet ellene tenni. :-((

Írod a kedvességet. Annyiszor írod, hogy elgondolkodtam, hogy nem-e sok az az embereknek. Nem tudják hova tenni a nagy érdeklődést. Manapság mindenki annyira magának való. De mondjuk, basszus, emberi kapcsolatokat meg csak kell építeni!

Olvass utána a 'bullying' témának. Mostanság már nagyon sokat foglalkoznak vele, bár általános megoldás nem nagyon van. Vannak 'áldozat' típusú és 'elkövető' típusú emberek. Azt is érdemes pl. látni, hogy igazak-e az 'áldozat' jellemzői rád, vagy a többiekre az 'elkövető'-é.

(#2 voltam)

2017. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!