Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sokszor értelmetlen dolgokat...

Sokszor értelmetlen dolgokat mondok beszélgetésekben?

Figyelt kérdés

Le kell szögeznem hogy sosem voltam egy társasági ember, inkább hallgatok mint beszélek. Ez az utóbbi időben viszont valamennyire megváltozott, még mindig nem vagyok a társaság közepe, de lényegesebb többet beszélek mint évekkel ezelőtt.

Viszont pár hete (talán már 1-2 hónapja) észrevettem hogy rengetegszer mondok értelmetlen dolgokat, egyre sűrűbben, mostanában már naponta többször.

Például egyre sűrűbben esik nehezemre elmondani egy egyszerű mondatot, betűket tévesztek, összeakad a nyelvem. Ezen szerintem az is ront hogy mostanában már azon is stresszelek hogy ne mondjak hülyeségeket...

Nehezebben fogom fel amit mondanak, régen minden kis részletre tudtam figyelni, most már csak felszínesen, pedig próbálkozok, de néha 2-3-szor kell elismételni valamit hogy tényleg felfogjam. Vagy a "kedvencem" ami csak a napokban jelentkezett, amikor konkrét szavakat cserélek ki ha nem figyelek, például öltöző helyett tesitermet mondok.

Gondolom ennek köze van ahhoz hogy nehéz ez a tanév, ebben a pár hónapban nem sokat aludtam vagy pihentem. De amikor lehetőségem van rá mindig igyekszek hogy a 8 óra meglegyen, néha a 9 is sikerül, mégsem javul semmit a helyzet. Lehet hogy egy hosszabb szünet segítene?

És ezek a tünetek tényleg fáradtságra utalnak vagy valami más állhat a háttérben? Tényleg csak pár hete, főleg pár napja lett rosszabb a helyzet, de az a baj hogy most már társaságban sem szeretek emiatt beszélni.



2017. dec. 13. 17:11
 1/3 anonim válasza:
Szóról-szóra ugyan ez van velem is, engem is nagyon bosszant és az önbizalmamnak sem tesz jót, de nem tudok vele sokat tenni. Lehet, hogy stressz, ez tűnik a legnyílvánvalóbbnak.
2017. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Legalább egyedül már nem vagyok a problémával, bár ezzel sokra nem megyünk.:D

És neked mikor kezdődtek a tünetek? Arra gondoltam hogy így karácsony tájékán tartok legalább 1-2 hét pihenő időszakot, amikor tényleg stressz mentesen fogok csak pihengetni és jó sokat aludni, aztán meglátjuk hogy hoz-e majd változást vagy nem. Az eredményt mindenképp megírom majd.:)

2017. dec. 13. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
ami nem érdekel arra nem vagyunk fogékonyak. Tehát ez rá a válasz. Ha alkoholt iszol akkor majd tudsz figyelni.
2017. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!