Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem merek/nem akarok posztolni...

Nem merek/nem akarok posztolni FB-n, mert attól tartok, hogy az emberek mit gondolnának rólam, ezt ti akik mertek posztolni, hogy győztétek le?

Figyelt kérdés

(22 éves vagyok. Független életet élek bárkitől és egyedül élek) DE..-->


... annak már 4 éve, hogy előjött bennem az a félelem, hogy nem merek posztolni, mert a tanárim, közeli rokonok az ismerősöm(a távol lakó szüleim, testvéreim), hogy majd mit gondolnának... Én meg posztoljak ki gettó rappet(amit egyébként imádok :D)/ 2 órás avicii remixeket vagy vicces videókat, amelyek szerintem viccesek, de ,,komolyabb'' ismerősök miatt eddig nem mertem... nem tartottam jó ötletnek, hogy komolytalan oldalamat mutassam. (Főleg, hogy jogi (!!) területen tanultam)


Most előjött belőlem az az érzés, hogy ideje lenne ,,bátornak'' lennem, és esetleg többet mutatni magamból azoknak az ismerőseimnek akik körülvesznek FB-n is a való életben is..



Valaki van / volt hasonló helyzetben?

Egyébként persze nem ez életem legnagyobb problémája (jelenleg sem) csak tényleg nem tudtam ezt leküzdeni, hogy mit gondolnának rólam, hogy a legalja remixeket posztolom ki, esetleg olykor akár erkölcsietlen ,,funny videókat'' (alpári tartalmat azt azért biztosan sosem posztolnék)


Válaszként esetleg a ti hasonló történeteiteket várnám, hogy hátha jó például szolgál, (legalábbis aki hasonló helyzetben volt) és hogy hogyan oldotta ezt meg. (És ismétlem nem világ vége problémáról van szó) csak úgy érzem ideje lenne..


Annak ellenére, hogy jogon tanultam, és annak ellenére, hogy közeli ismerősök vesznek körül... Úgy érzem szeretném megmutatni, hogy én mennyire más vagyok, és hogy az egyetem és a jogi világ komolysága nem vitt magával. De talán csalódnának bennem? Hogy megdöntöm azt a képet amit eddig feltételeztek rólam?


köszönöm előre a válaszokat/történeteket!



2017. dec. 16. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

EBBŐL (IS) TÖKÉLETESEN LÁTSZIK, HOGY MENNYIRE NEGATÍV HATÁSSAL VANNAK A KÖZÖSSÉGI OLDALAK AZ ÖNÉRTÉKELÉSRE!!!!!! (Abba meg, hogy hová vezet a túlzott használatuk, inkább bele sem kezdek.)


Kedves Kérdező! Őszintén elmondom Neked, hogy én annak idején, amikor még napi szinten használtam ezt az oldalt, posztolás előtt konkrétan mindig a torkomban dobogott a szívem. Az emberek negatív véleménye, vagy közömbössége által én is eljutottam arra a pontra, hogy már "féltem", hogy most mit fognak szólni hozzá a "többiek". És ekkor megtettem azt a felismerést, hogy nem egészséges, hogy ez az oldal ilyen fokú félelmet tud kiváltani belőlem már fizikai megnyilvánulásokkal társulva, (lazán 30-at ugrott a pulzusom a "semmitől") illetve, hogy mennyire káros pszihésen az efféle oldalak napi használata. Még aznap, amikor rájöttem, töröltem is a fiókom, és sokkal felszabadultabb lettem. És nem érzem azt, hogy bármiből kimaradnék nélküle.

2017. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

És ha facén megmutatod a másik oldalad attól mi változik?

A való életben kellene önmagad adnod, akkor nem lepne meg senkit, ha gengszer rapet posztolsz ki.

A te bajod az, hogy a jelek szerint megjátszod magad, mást mutatsz, mint ami vagy. Ha ezen nem változtatsz ugyanolyan boldogtalan leszel akkor is, ha nyugodtan posztolsz facén.

2017. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Milyen érdekes egyébként, hogy sok 20,20+ éves igazából még csak ilyenkor kezd el élni. Én hülye barom meg már szinte mindent csináltam 25 éves létemre :D.


egyébként meg tényleg nincs sok értelme dolgokat kirakni, én nagyon sokszor elcsesztem vele a dolgokat. Mindenki tud rólam mindent stb...nem valami jó dolog ez, ha nem normálisan van kezelve.


De egyébként meg nem kell félni, hogy nem tetszik másnak stb neked is annyi jogod van bármit megszotani magadról mint bárki másnak tetszik nekik vagy nem akkor is.

2017. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

És mi van abban ha jogon tanultál? Ettől komolynak kéne lenned? Csak mert arra a szakra már kettes tanulókat is felvesznek 290-300 ponttal!


2011-ben regisztráltam az oldalra, SOHA, semmilyen körülmények között nem posztoltam ki semmit. Szökőévente változtatok a profilképen és borítóképen. Ennyi!

Ez a posztolgatas-jopofizgatas nagyon nem az én pályám!


Tudod, nekem van életem....

2017. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Felejtsd el az FB! Meg a többi hulladékot. Az csak a trollok játszótere. Fél kézzel géppel, a másikkal a gatyájában van. Jobban teszed, hogy ha közelébe se mész a Facenek.
2017. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még ha veszed a bátorságot és ilyet posztolsz nem biztos, hogy látják...majd talán valamikor két hét, egy hónap, de lehet, hogy soha.


Mondjuk van minimum 300 ismerősöd, egynek is van min 300, de inkább 500-3000 között, sőt talán vkinek már 5000 van, ennyi lehet maximális.


Maradjunk abban a 300 ismerős/fő, tegyük fel mindegyik aktîv tag, és naponta posztol, akkor ez mennyi poszt egy nap. Kb kilencmillió. És ebből a rengetegből a te posztod elvész, mint tű a szénakazalban, hacsak:

1. Nem néz rá a profilodra.

2. Elsőként vagy beállítva a posztjaidat illetően.


Szóval mire végighúzza az illető a hírfolyamában azt a sok xart, ami egyébként minden harmadik reklám, simán elunja mire a te posztod a látókörébe kerülne.


Ezért felesleges remegni a poszt közzététel e előtt, és utána sem érdemes. Talán értesül róla egy hét után, de csak az, aki tényleg az egész napja arról szól, hogy húzogatja lefelé a hírfolyamát.


A másik:


Ha valami gyanús dolgot csinálsz, gondolom az ismerőseid számára elég gyanús lenne a gettó rap.

Ezzel meg az egyiknél talán azt eredményezné, hogy jelenti a profilidat, mert úgy gondolja, valaki feltőrte, és a nevedben élvezkedik.


Tehát nem elvetemült ötlet, hogy az első körben ne a FB, hanem a Live-ban mutasd meg eredeti arcodat.


Peace.

2017. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok, nagyon sokféle ember az ismerősöm, mind életkor, iskolázottság, társadalmi réteg, kapcsolat mikéntjét tekintve. Én is így érzek, nem is posztolok, mondjuk nagyon igényem sincs rá...
2017. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, ahogy az életben meg tudsz beszélni emberekkel különböző dolgokat, ott is hasonló amikor megosztod a számodra érdekes tartalmat. Az meg mindenkinek a magánügye, hogy mit szól hozzá. Mindenki mondhat véleményt, de az meg az ő magánügye.

Az életben is vannak dolgok amikor nem egyezik a véleményed másokkal, nemigaz?


Nem fog mindenki minden dologgal egyetérteni mert különbözőek vagyunk. Épp ezért érdekes amikor megbeszélünk különböző dolgokat, mert egyeztetjük másokkal a nézeteinket. Vannak dolgok ami teljesen egyéni és mindenkinek más lehet arról a véleménye.


Aztán van olyan dolog, amit meg lehet vitatni, meg lehet védeni, ha Te jónak tartod, szerinted miért jó, ha valaki "fikázza".


Az a felület is olyan, mint ha beszélhetnél egy nagy társaságban, ahol ott vannak körülötted az ismerőseid.

2017. dec. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!