Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Menőnek lenni. Hogyan igazodja...

Menőnek lenni. Hogyan igazodjak ki magamon? Miért akarom, amit nem akarok?!

Figyelt kérdés

Légyszi olvassátok végig...

Valójában egy teljesen hétköznapi 14 éves lány vagyok, jó tanuló, és megvannak az életcéljaim. Vannak barátaim, nem túl sok, de igaz barátaim. Ugye van ez a tiniknél, hogy "hú, legyünk menők" jön az Iphone, snapchat, ahol minnél több ismerősöd van, pontokkal, ami jaj de jó, király vagyok. Van a facebook, ahol minél több ismerősöd van, annál királyabb vagy. Végül, de nem utolsó sorba az instagram, ahol sok-sok követőnél mindneki hű-zik, és megvannak a "nagymenők". Én egy kisebb városban élek méghozzá, ahol egy-egy népszerű embert mindenki ismer. Amolyan "városceleb". Róluk beszélnek, több 100 lájk, sok-sok komment...

Én győzögetem magam, és emellett tudom, hogy ez semmin nem segít később az életben, semmivel sem másabb ember mint mi, mert ismeri mindenki, semmivel sem jobb.

Egyik fesztiválon barátnőm által bekerültem egy "menőbb" csapatba, ahol jó volt, bár ittak, de nem fogadtam el, mert én ezt ellenzem, és részegek sem voltak. És tetszett, hogy köztük vagyok, mert normálisak is voltak, mimdneki szerette őket, akik meg nem, azok csak irigyek. És én is örülnék, ha jobban beismerem, hogy legyen egy kis hírnevem, és legyenek barátaim, de azok meg érdekbarátaim is lennének, de mégsem lennék magányos, és ismerkedésben is jó lenne.

Mindneki menő akar lenni, különböző iphonnokkal, meg közösségi oldallal, meg ismerősökkel... mindneki ezt szeretné, és nem szeretném, hogy ez engem is vonzon, mert olyan, mintha ellent mondanék az árnak, ami visz a többiekkel, mert én nem akarok olyan lenni, de mégis.

Kérlek írjátok le véleményeteket, és ne ítéljetek el..

Előre is köszi a válaszokat! :)



2017. nov. 6. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne tagadd meg önmagad. Ha nincsen jobb (erősebb) alternatíva, akkor ne küzdj az ár ellen. Feleslegesen is tennéd, hiszen olyan fázisban vagy, ahol erre van szükséged. Ha viszont önmagadban többet is látsz, akkor nem fog nehezedre esni, hogy megtagadd azt a sodrást, ami nem jó felé visz. De jól látod, hosszú távon semmivel sem visz előrébb olyan dolog, amit rövid távon is elítélsz. A "menőség" is tiszavirág életű, általában mindenkinél. Ha majd megkomolyodsz, még csak a jelentőségét sem fogod érezni ezeknek a fiktív értékeknek. De addig, ha úgy tartod jónak, ne tartóztasd magad. Mindennek eljön majd az ideje.
2017. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne azzal akarj kitűnni h sok a követőd/ismerősöd, hanem a személyiségeddel/kisugárzásoddal. Akkor talán nem érzed majd ennyire elítélendőnek h "menő akarsz" lenni. Nekem is volt olyan időszakom, mint most neked, én már kinőttem, és mióta nem félek megmutatni a valódi személyiségem, azóta kb mindig akaratlanul is középpontba kerülök szinte bármilyen társaságban, mondjuk már nem is érdekel szóval nem törekszem rá hanem csak önmagam adom.
2017. nov. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettek!! :) #2 mindig önamagam vagyok, és követőkkel, meg iphonnal nem akarok kitűnni. Az én társaságomban, akikkel vagyok, úgyanígy kerülök középpontba, hogy észre sem veszem, de mindig kicsit feszengve érzem magam. És nem vagyok az a típus, aki messengeren ismerkedik, ha rám is írnak, vagy nem nézem meg, vagy pedog elutasítom. Én ha ismerkedek, személyesen szeretnék, nem pedig közösségi oldalakon. Mindneki ma már szinte így ismerkedik a korosztályomban, de én akkor sem fogom követni őket, mert veszélyes is, és lehet, hogy más énjüket mutatják ki a chatelők. Továbbá személyesen sokkal jobb ismerkedni, és életszerűbb is
2017. nov. 9. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne menő legyél csak megjegyezhető (de jó értelemben). Én olyan voltam egy társaságban. Nem a középpont, de mégis ha valakit megkérdeztek, mindig tudták/máig tudják ki vagyok. Olyan aki szívesen segít, benne van az új ötletek megvalósításában, mer lépni ha úgy adódik. Soha nem volt olyan márkás ruhám, telefonom stb ami miatt mások menők szoktak lenni, engem mégis volt aki többre tartott.
2017. nov. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, azt. hittem, jönnek majd a megjegyzések, hogy "14 éves taknyos gyerekként nem kell ilyeneken gondolkozni." De most sokkal jobban érzem magam, és köszönöm szépen! :)
2017. nov. 29. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kommenteket nem olvastam el.


Pont semmivel nem több akinek van 15 ezer feliratkozója itt vagy ott, egyszerűen ő abba öl időt, a magamutogatásba :)


Te olyasmivel foglalkozz amivel több leszel mint mindenki más :) 3 év múlva sehol nem lesznek, te talán már több nyelven beszélsz vagy ügyvéd esetleg marketing igazgató lehetsz valami nagy multinál..


A lényeg, hogy ne csússzon el az önképed, csak akkor leszel kevesebb náluk, ha ezt te magad el is hiszed!

2017. dec. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!