Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért csak anyukámmal nem...

Miért csak anyukámmal nem tudok beszélgetni?

Figyelt kérdés
Bárki mással szívesen osztom meg hogy mi van velem, és hogy érzek. De ha anyám kérdez valamit egyből felkapom a vizet.Úgy érzem lényegtelen dolgokat kérdez pl.: az osztálytársam akit sosem látott tőlem hallott róla kb kétszer és megkérdezi mit csinált 3 napja amikor együtt gyakornokoskodtunk. (MIÉRT? MINEK?)Nem tudok erre jól reagálni... És nagyon sok ilyen van. Ő arra panaszkodik hogy sosem beszélünk.Én úgy érzem amit meg kell vagy meg akarok osztani valamit azt készséggel megteszem minden gond nélkül. Nekem viszont sokszor jól esik nem elmondani neki dolgokat. Néha úgy érzem mintha a tudatomba is bele akarna mászni. hiba van bennem? Ha igen hogy javítsak? elég agresszívan reagálok a hülyeségeire, mert egy idő után elfogy a türelmem a sok bugyuta kérdéstől. 20 éves vagyok úgy érzem nem kell minden pillanatomat gondolatomat és érzésemet elmesélni neki.

2017. dec. 16. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak szeret téged 😊 Ilyenkor ez a szülőkről leválós korszak és úgyérzed, hogy hagyjon békén, de ez már csak ilyen :D Szeretetből, szeretne közelebb tudni magához. Nincs hiba senkiben, csak ne bántsd meg, mert nincs értelme, inkább kommunikáld le vele, hogy már sok.
2017. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán nem is akar belemászni az életedbe,csak igényli a társaságodat. Próbálj kicsit csacsogni vele. Ha nincs vele megosztani valód,kérdezz tőle te dolgokat,akkor látja,hogy nem vagy közömbös és érdekel téged. Talán egyedül érzi magát. Ha meg tényleg nagyon kíváncsiskodik,akkor mesélj neki magadtól apróbb élményeket. Anyucit minden érdekli,ami a gyerekével történik. Pl én ilyeneket is elmesélek,hogy miket vettem a boltban,mit tervezek főzni. Amíg elmeséli,hogy ő mit vett meg hogy kéne megfőznöm az adott ételt,simán lemegy egy lol meccs :P (skype közben persze).
2017. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyukád zavarban van amikor veled beszél, nem tudja mit mondjon, hogy beszélgessen veled. Nincs meg a közös hang.

Ez miatt próbálkozik, viszont olyan idétlenül, annyira lényegtelen kérdésekkel próbál közeledni amiből te úgy érzed nem is figyel rád, leszarja a fejed magasról.

És mégis belekényszerít egy olyan beszélgetésbe, amiből te azt érzed felesleges. Ezért kapod fel a vizet.


Velem is csinálják ezt, egyszavas válaszokat adok minden kérdésükre.

Pl. Mindennap megkérdezik Mizu, rövid flegma válasszal letudom hogy Semmi. Ezzel szivatom őket, amíg rá nem jönnek hogy lehet nem kéne ugyanazt kérdezni.

Ha meg kiakadnak hogy nem válaszolok normálisan, mondom hogy miért milyen választ várnak. És játszom a kis szivatós játékomat.

2017. dec. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Képzeld,nálam meg pont a fordítottja a helyzet. A legjobbakat,legmélyebbeket és leghasznosabbakat mindig csak anyukámmal tudom beszélgetni.

Ez kb 1 éve van így,amióta szakítottam az első barátommal.

Azóta anyu nekem a lelki támaszom.Nincs más olyan ember az életemben,akit hozzá tudnék hasonlítani.

Én azt javaslom neked,hogy a hozzáállásodon változtass,de minden jóindulattal mondom ezt. Azt írtad, hogy "20 éves vagyok úgy érzem nem kell minden pillanatomat gondolatomat és érzésemet elmesélni neki." ebből azt lehet leszűrni,hogy te a korodhoz kötöd ezt,hogy már nem vagy kisgyerek,és akkor nem vagy köteles beszámolni neked magadról. Hidd el, ez nem erről szól. És ez a lényeg! Én régebben sem,de ma már meg pláne nem foglalkozok ilyen hülye társadalomban cikinek tartott dolgokkal,hogy anyu a barátnőm,meg hogy jaj de kínos,hogy vele beszélgetek.

Ez mind egy nagy téveszme.

Én tényleg nehezen tudom ezt megfogalmazni,meg biztosan személyfüggő is a dolog,de ha a hozzáállásod nem ellenség,hanem mint egy szeretett személy,aki csak jót akar neked,akkor meg fogod érteni. Ha teherként kezeled a közeledését,azzal van a gond.


Persze mindent úgy csinálj,ahogy jónak látod...de én szerettem volna leírni,hogy ez lehetne nagyon másképp is.

Azt hozzátenném,hogy vannak barátnőim, de érdekes mód,egyikükre sem tudok számítani,ha pl sírni támadna kedvem egy rossz élmény után...egyszerűen nincs rá igényük,hogy empatikusak legyenek. Ezt elfogadtam. Nekem anyukám,akit nagyon szeretek,velem sír,velem nevet,és ha kell velem táncol,csak hogy felvidítson. :)

2017. dec. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 26. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!