Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tanuljak meg társalogni?

Hogyan tanuljak meg társalogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A probléma már kisebb korom óta fenn áll, de most kezdett el igazán zavarni:nem tudom a mondandómat megfogalmazni. Beszéd közben elakadok, nem találom a megfelelő szavakat, rosszul használom a toldalékokat és ragokat. Ezek okán a beszédpartnerem hamar érdeklődését veszti a mondandóm iránt. Sokszor megszólnak engem emiatt, egyre türelmetlenebben kérdeznek vissza. Ezek után általában egy "semmi, nem fontos"-al befejezem a perceken át tartó küszködésem. Ezt tetézi, hogy nem merek az emberek szemébe nézni. Az egy-egy pillanatnyi szemkontaktusok közti szünetekben a földet vizslatom vagy a körülöttünk lévő dolgokat nézem. Emiatt a mondandóm még érthetetlenebbé válik. Mivel tudnám ezt kiküszöbölni? Sajnos ezek okán az emberi kapcsolataim és elég gyérek, amit már egyre nehezebben viselek. Végszóra azt is megemlíteném, hogy az apai nagyanyámnak is ilyen problémája van. Ha megszüntetni nem is, de enyhíteni lehet ezt?

~egy elkeseredett tizenötéves.



2017. dec. 28. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Logopédusnál voltál már?
2017. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne légy elkeseredve! Még az is előfordulhat, hogy kinövöd. Tizenöt évesen még nem találod a helyedet sem, a legtöbb dologban bizonytalan vagy. Én ebben a korban szerettem a kicsit idősebbekkel haverkodni, tanulni tőlük.
2017. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Régebben igen, jártam. Vannak napok, amikor teljesen követhető vagyok, néha meg egy szavamat se lehet érteni. Már a legkisebb stresszhelyzetkor is előjön ez. Sors iróniája, hogy a logopédusnál szép, tisztán és érthetően tudtam beszélni.
2017. dec. 28. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megvan a probléma okozója: stressz. Ezt kéne kiiktatni, rengeteg rossz hatása van, magadat teszed tönkre. Tapasztalatból mondom.
2017. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Gyakorolj. Először olvass hangosan, utána a saját véleményedet írd le, mint egy foglmazást. Hobbidról, ilyesmiről. Aztán azt is olvasd fel. Ha valamiről kialakul egy véleményed, azt is jegyezd le és gondold ki hogy hogy mondanád hangosan. Egy idő után már menni fog előkészület nélkül is. Nekem ez segített.
2017. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha a Stresz miatt nem megy akkor elmehetnél

Iskolapszichológushoz nem gáz ott elbeszélgetnek veled meg tanácsot adnak elvileg hogy mit hogyan csinálj elvileg

2017. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!