Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki az, akinek nincs Facebook...

Ki az, akinek nincs Facebook profilja? Ha nincs, akkor miért nincs? Véleményetek a Facebookról?

Figyelt kérdés
Én letöröltem a profilom! Szerintem elég negatív, hatással van a társadalmi életre.

2017. dec. 31. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi értelme a facebook-nak!Annak mi értelme hogy akik fent vannak azok egymást lesik hogy ki mit rak ki? Ki hol van? Vagy éppen mit csinál...Nekem ezért felesleges hogy fent legyek egyszerűen nem vonz.Hogy jó hatással van-e a társadalomra? Dehogy is inkább rossz.Persze kapcsolattartás szempontjából van pozitívuma!
2017. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
1, Jelen; 2-3, Nem tetszik, hogy csak önmajomkodásra használják sokan. Inkább csak kapcsolattartásra használtam 1-2 kijelölt személlyel, de mivel ők is törölték magukat, így már nincs értelme maradni. Kevesen használják csak kapcsolattartásra.
2017. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Mely korosztály tagja vagy?
2018. jan. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs, van anélkül is elég hülyeség a neten.

Akikkel emberekkel meg a kapcoslatot akarom tartani, eddig is megoldottuk, megvan telefonszám, e mail, sőt találkozunk egyikükkel, másikukkal, és ennyi elég.


nekem nincs arra szükségem, hogy legyen egy listám, hogy kiket láttam már életemben egyszer de közben halvány lila gőzöm sincs róla hogy kicsoda valójában.

2018. jan. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
20-30 közötti korosztályba tartozom!
2018. jan. 4. 23:38
 6/7 anonim válasza:
Az ötlet jó, a felhasználók nem. A Facebook egy nagyon hasznos dolog lenne a társadalomnak, LENNE. De a mai generáció, meg nem csak a mai... Elrontották.
2018. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Nincs FB-om. (37é, F.)

Nem töröltettem magam, hanem soha nem is volt.

Tudom, hogy a FB önmagában véve egy kiváló kommunikációs csatorna, amit lehet jól is és rosszul is használni, rengeteg előnye (is) van, de én azt látom, hogy az emberek többsége kifejezetten rosszul használja. Nem a tényleges kapcsolattartás miatt vannak fent sokan, hanem magamutogatás, likevadászat, trollkodás, internetes marhaságok küldözgetése céljából. A FB legtöbbször teljesen torz (nem valódi) képet mutat a fiók tulajdonosáról. Mindenki szép, mindenki boldog, mindenki vidám, mindenki szexi. Közben meg...

Arról nem is beszélve, hogy rengeteg értékes időt elvesz más, fontosabb események elől, és van akinél már komoly függőséget is okoz.

Miért fontos az, hogy más mit gondol rólam, másnak mi a véleménye rólam? Főleg olyanok véleménye, akiket csak látásból ismerek. Tojom le...

Miért tartozik az mindenkire, hogy mit ettem, mit ittam, mit kaptam karácsonyra, hol nyaraltam? Szerintem ezek privát információk, max. a családomra és a legszűkebb baráti körömre tartozik.

A 4-es és a 6-os válaszolók válaszával is egyet értek, ezért nem írom le én is még egyszer.

Bevallom, néha szívesen rákeresnék egy-egy volt osztálytársamra, iskolatársamra vagy régi ismerősömre, akikről évek, évtizedek óta nem tudok semmit. De aztán mindig lebeszélem magam róla, hogy úgy sem lenne kihasználva a FB profilom, mert ha létrehoznék egyet emiatt, akkor is csak egyszer-kétszer kommunikálnánk a régi ismerőssel, utána soha többet, megint tíz évig csend volna. Mások internetről leszedett hülyeségeire meg nem vagyok kíváncsi.

Ha elmondom valakinek pl. egy társaságban, hogy nincs FB-om, sokszor úgy néznek rám, mint ha nem is lennék ember. Ha nincs FB-od, nem is létezel. :)

Van olyan rokonunk a tágabb családban, ahol anya, apa, nagylány hazamennek este, este 6-tól éjfélig konkrétan szó szerint a FB-ot nyomják, mindhármuknak az ölében a laptop és egy szót sem szólnak egymáshoz. Ha lemegyünk hozzájuk vendégségbe, 80-90%-ban akkor is a FB-on lógnak, a maradék 10-20%-ban figyelnek a vendégekre. Na, ez már súlyos.

Amúgy nem vagyok antiszociál, sőt, nagyon is életvidám, baromi jó humorú társasági ember vagyok, de nem a közösségi oldalakon a gép előtt ülve, hanem a való életben. :)

Jó ez így nekem. :) Tökéletesen megvagyok nélküle. :) Van telefonom, laptopom (e-mail), nem vagyok elzárva más kommunikációs csatornáktól. Ha meg hiányzunk egymásnak, akkor személyesen találkozunk. Ennyi. :)

(Ezer bocs a kisregényért!)

2018. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!