Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociofóbia kezelésére melyik...

Krisz_39 kérdése:

Szociofóbia kezelésére melyik terápiát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a pszichodrámára, pszichoterápiára, pszichológusra, vagy csak tervszerűen csináljak valamit. Esetleg valamilyen meditáció, vagy mit?


Abban jelentkezik hogy szorongok ha 1 embernél többen vannak körülöttem, mi a teendő?



2018. jan. 4. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Menni kell az emberek közé, és addig ott lenni, amíg csökken a szorongás. Előbb 2 ember közé, aztán 3, stb.

Ha rájössz, hogy nem halsz meg pl a boltban, ha rajtad kívül van ott még valaki, akkor egy idő után kioltódik a félelmed, és elmúlik a szorongás. Ehhez persze menni kell, gyakorolni kell, és időbe telik. Egy pszichológus is ezt mondaná, csak ő óránként 15 ezerért. Én meg elmondtam neked ingyen. Nem kell hálálkodni, hanem menj és csináld. Sok sikert, jobbulást!

2018. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Íratkozz be színjátszó szakkörbe.

Mélyvíz módszer. :)

Én színjátszó osztályba jártam, habár sokszor nem léptem színpadra, de az emberekhez hozzászoktatott.

Lehet ez irodalmi kör vagy valami sport stb. Amit szeretsz.


Jelenleg nem zavarnak az emberek, csak ha nem ismerem őket és interakcióba lépnek velem, illetve ha előadást tartok, nem tudok szemkontaktust tartani, beszélgetésnél is csak futólag. :)

2018. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első, fogalmad sincsen a témáról. Amit ajánlottál...ilyen sokkterápiától súlyosbodott testvérem szocfóbiája is. Kérdező egy jó pszichológus nem csak ilyen filmbeli közhelyeket fog mondani, mint az első válaszoló. Viszont nagyon utána kell nézni kihez mész, vélemények, fórumokon.
2018. jan. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, értem a válaszotokat. Csak lehet hogy ennél több fog kelleni, mivel nem 20 éves vagyok.


Jelenleg úgy oldom meg hogy figyelemeltereléssel. Mondjuk tök mindegy hol vagyok, Bolt, utca, busz, munkahely, stb., valamire figyelek ami más. Mikor jön a szorongás, keresek gyorsan valami érdekes dolgot a pillanatban. Mondjuk a beszélő nyakkendője, vagy egy tiszta üveg, vagy egy fenyőfa és probálom a figyelmemet ott tartani.


Az a durva hogy az évek alatt megtanultam úgy elrejteni ezt a szorongást hogy észre sem veszik a körülöttem lévők, hogy majdnem meghalok. :-)


Ezzel a technikával csökkenteni tudom, de persze nem szűnik meg.


Nagyon szeretnék barátnőt is, de a nők ezt rögtön leveszik, hogy nem 100-as az ürge. Meg az is gond hogy szerintem nekik fontos hogy a a szocioszféra. És csak kevés nő tudná elviselni hogy a párjának gyakorlatilag nincsen szociális élete. Szóval eléggé esélytelennek tartom, ha értitek, viszont csaj meg jó lenne, ha lenne... :-)

2018. jan. 4. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy fokozatosan menj emberek koze, vagy hogy egybol a melyvizbe dobd magad az hulyeseg. Foleg a melyvizes valtozat, nagyon kellemetlen, es azutan megjobban fogod kerulni a tarsasagot.

Nekem volt/van hasonlo problemam, pszihoterapiara jartam egy evig, es nagyon sokat segitett, neked is ajanlom. Elotte nem volt baratnom nekem se, pedig nagyon szerettem volna. Igaz, hogy most sincs, de ugy erzem keszen allok ra, de az ismerkedes nem megy, hisz nem jarok klubokba.

Aki nem tudja ez mivel jar, az ne okoskodjon, hogy "menj emberek koze es jo lesz"!

2018. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen. Ezt tapasztaltam sajnos.


Nekem a diszkó és a szórakozóhelyek a mélyvíz. De párszor már rávettem magam hogy bemegyek. Nagyon durva. De folyamatos figyelemeltereléssel meg tudtam csinálni.


Azt nem mondom hogy élveztem, de ott voltam.

Csak az volt ott a bibi, hogy amikor kiestem a koncentrációból akkor gyakorlatilag összeomlottam. És nem tudtam magam újra rávenni hogy visszamenjek: :-(


Egyedül pedig 20 éve nem tudtam magam rávenni hogy elmenjek szórakozni. kemény mi:-)


Viszont kisérettel megy. Csak a haverok azok isznak és élvezik az egészet, míg én csak próbálom túlélni a szórakozást. :-/

2018. jan. 4. 23:51
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A szociofóbia és a mások véleménye miatti aggódás egy és ugyanaz. Le kell szarni,ki mit mond.
2018. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2018. jan. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
39
2018. jan. 7. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!