Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik a jobb beszélgetőpartne...

Melyik a jobb beszélgetőpartner? Aki sokat kérdez rólad, vagy aki szivesebben beszél magáról és ritkán kérdez?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát szerintem aki kérdez, mert abból látszik, hogy érdeklődik irántam. Vagy legalábbis úgy csinál.

Aki csak magáról tud beszélni az egy magának való ember szerintem. Dehát van aki jobban szeret hallgatni, akkor neki jó az ilyen társ. Aki meg magáról szeret beszélni annak meg jó az aki kérdez. De szerintem az a jó ha kérdez is és magáról is tud beszélni amennyit kell...egyik se jó ha túlzásba viszi az ember

2018. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Az első. Nem kifejezetten szeretek magamról beszélni, de még mindig jobb, mintha olyan érzésem lenne a beszélgetés közben, hogy nem is érdeklem igazán a másikat.

Valószínűleg valahol a kettő között lenne az ideális a számomra. :)

2018. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az aki jól eltalálja a kettő egyensúlyát.
2018. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az, aki szívesebben beszél magáról. Jobb hallgatóság vagyok, mint amilyen mesélő és érdekesebb meghallgatni valakit, akinek nem ismerem az életét, mint a saját történeteim, amiket átéltem.
2018. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is inkább jobb hallgatóságnak tartom magam, és nem szeretek annyira benyílni bármikor/bárkinek, ezért néha többre értékelem, ha magáról beszél, főleg, ha tetszik amiket megoszt. Gyakran érzem azt, hogy mások inspirálnak a beszédükkel.
2018. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Az a jó beszélgetőpartner számomra, akivel szinte kérdések nélkül is lehet eszmét cserélni, akivel a kommunikáció adok-kapok stílusban zajlik, így egyik fél sem merül, sőt feltöltődik.
2018. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem, a kettő közötti egyensúly a jó, aki kérdez is és mesél is.
2018. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyezem az előző hozzászólóval az a jó,ha a kapcsolatban jelen van az adok-kapok,így válik igazán tartalmassá,ahol mindkét fél töltődni tud a témától függetlenül.Fontos az is,hogy kérdezzen a másik rólunk,meg hogy helyénvaló stílusban tegye fel a kérdéseket a kérdezésnek is van művészete.Pl. a hogy?mi újság?inkább sablonos kérdések amiből nem derül ki valójában mit szeretne megtudni az illető meg sokan inkább megszokásból teszik fel a kérdést,hogy utána belekezdjenek a saját mondandójukba.
2018. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Hangulattól függ.

De hosszú távon egyik szélsőség sem jó (hacsak nem fog ki olyan barátot, aki épp az ellenkező típus).

2018. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 2. A legjobb mégis az, ha inkább érdekes témáról beszélgetünk és nem magunkról.
2018. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!