Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Társaságban képtelen vagyok...

Társaságban képtelen vagyok föloldódni, tiszta ideggóc vagyok, próbálok normálisan viselkedni, de nem megy?

Figyelt kérdés

Nem bírok nyugodtan, feszabadultan elvegyülni, irtó feszült vagyok. De tényleg, társaságban konkrétan a vérnyomásom a plafonra ugrik, remeg a gyomrom, a szívem rettentően ver, és folyamatosan (nem feltünően, nem nagyon, de mégis állandóan remegek! Folyton nem tudom hova nézzek, folyton idegesen piszkálom a hajam, vagy a számat, ha beszélnem kell elszorul a torkom... Nagyon igyekszem ezt leplezni, de nem megy, és olyan erőfeszítést igènyel, ami az idegességem mellett már túl sok.

Amennyire én tudom, nem vagyok szociofób, mert ez nincs így, ha utcán vagyok, pedig ott is csomó ember van, meg simán megszólítok egy idegent, nem így vagyok félénk... Szóval csak ha egy olyan társaságban (pl különórák, osztály, főleg ezek amiatt rossz) vagyok ahol 'számítok is', ismernek, beszélnem kell, stb akkor jön elő.

Semmi rossz helyre nem járok, ahol meg kéne felelnem, ahol megszólnának, csupa olyan helyekről beszélek, ahol szimpatikus, elfogadó a közeg, és mégis ez van, de nagyon.

Iszonyú elegem van már belőle, mindenki más olyan normális, én meg egy ideggóc vagyok, ha sokan vannak körülöttem!! Hogy fogok így boldogulni? Mi van velem, hogy változzak? Kérlek adjatok valami tanácsot, annyira szenvedek tőle, pszichológushoz járok évek óta, de valahogy nem változott semmi!!


16/L



2018. jan. 11. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, vagyis már sokat javultam de pár éve teljesen ilyen voltam.

Szerintem ennek önbizalomhiánynak van köze, vagy túlzott megfelelési kényszer vagy valami hasonló. Társaságban így nehéz ellazulni, mert azon kattog az illető hogy nehogy hülyeséget mondjon, nem akar unalmas se lenni se leégni, vagy nem jut eszébe téma. Nem tudom rád igaz-e ez, de nálam hasonló okai voltak

2018. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ne vedd magad komolyan és ne gondolj arra,hogy rossz fog történni!
2018. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én szocfóbiás voltam/vagyok, nálam is hasonlóképpen volt h ahol ismernek ott feszültebb voltam.

Pszichiáter, gyógyszeres kezelés és évek kellettek h nagyjából helyrejöjjek.

Járóbeteg szakrendelésre menj, ne bentfekvősre mert ott csak rontanak a helyzeten.

2018. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
A gyógyszer nem megoldás. Az a megoldás,ha nem veszed komolyan az életet és szarsz mindenre. Úgy kell csinálni!
2018. jan. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mosolyogj és legyél érdeklődő, kérdezz, ezt a legtöbben szeretik, ha ők beszélhetnek.
2018. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Aztán rájöttem, hogy mentális egészségem érdekében az a legjobb, ha úgy állok mindenhez hozzá, hogy "Kit érdekel?". Azóta nem idegeskedek társaságban, meg úgy egyáltalán sem. Valami olyat mondok, amire megsértődik valaki? Na és? Vagy ha valamit rosszul csinálok? Akkor csinálja meg az helyettem, akinek nem tetszik.

Ne akarj másoknak megfelelni!

2018. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!