Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ennyire kihalófélben lenne a...

Ennyire kihalófélben lenne a magázódás?

Figyelt kérdés
26 éves Férfi vagyok,és kereskedelemben dolgozom. Sajnos azt tapasztalom,de nem csak a munkahelyemen,hogy mindenki letegez.Már előre leszögezném,hogy nem a tisztelet elvárásáról van szó,hiszen a tiszteletet tegeződve is meg lehet adni,illetve magázódva is lehet valaki tuskó.Egyszerűen csak azt gondolom,hogy ezt illemnek hívják,bárkinek a korától függetlenül. Szerintem a tegeződés,valamint a magázódás nem a kor függvénye.Ha én nem ismerek valakit,azt nem illik tegezni,amíg annak a lehetőségét fel nem kínálja az adott illető. Sajnos többszörös megállapítást nyert az a szituáció,hogy "Jó napot kívánok-al,illetve Kezét Csókolom-mal" köszönök,és vissza Sziáznak. Amúgy sem vagyok egy közvetlen típus,de még egyszer kihangsúlyoznám,hogy nem a tiszteletet várom el,hanem egy kis távolságot.
2018. jan. 18. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Remélem kihal. De nem hiszem. Hivatalos helyen senkit sem fognak letegezni.

De én némi ellentmondást érzek itt. Ha nem a tiszteletről van szó, akkor mégis miért zavar?

2018. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Hatalom -és korfüggő. Egy fiatal nem sziáz le egy idősebb embert. Ha a rendőrségre megyünk, akkor sem tegezzük a fiatal rendőrt, se a tanárt, se a banki alkalmazottat, aki a hitelünket bírálja el. Ha viszont a kőművessegéd vagy a pultos csaj áll velünk szemben, hamarabb váltunk tegeződésre is. Ilyen az ember.
2018. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért zavar,mert idegen emberekről van szó. Nem ismerjük egymást,és ha akarnám se tudnék idegenekkel közvetlen lenni. A tegeződés egy közvetlenebb kommunikációs forma,míg a magázódás a távolságtartásra szolgál.
2018. jan. 18. 00:19
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon igaz, amit a második ír. Azért tegeznek, mert "csak" kereskedelemben dolgozol. Ha a 2. által felsorolt foglalkozásod lenne, nem tegeznének.
2018. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lényegében nem egy égbekiáltó problémáról van szó,csak nem igazán értem. Én személy szerint,hogyha boltba megyek,vagy bármilyen olyan helyre,ami nem tartozik a hivatalos helyek közé (Lásd példának: Rendőrség),akkor is úgy köszönök,Hölgyek esetében,hogy Kezét Csókolom. Férfiak esetében,Jó Napot kívánok. Az adott illető korától függetlenül. Na mindegy,ez én vagyok.
2018. jan. 18. 00:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember számára a kort fejezi ki hogy tegeződik vagy magázódik inkább. Egyszerűen változnak az idők, például hol látsz már olyat, hogy a gyerek magázza a szüleit? Sehol.
2018. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, számomra a tegeződés azt jelenti, hogy emberszámba veszem a másik felet, nem pedig úgy tekintek rá, mint egy vadidegen. Persze rendőrt, üzletembereket, öregeket én is magázok, mert azért mégiscsak magasabban vannak nálam, de pl. egy bolti középkorú eladót csak letegezek, hacsak valamiért nem unszimpatikus. Ha lemagáznám, akkor az számomra olyan, mintha nem is az embert látnám benne, hanem magát a céget akit (amit) képvisel.
2018. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyat,aki magázza az édesanyját. :)
2018. jan. 18. 01:22
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
A magázódás bonyolult. Üzleti életben erőteljes az angol, ott ugye nincs, nyilván innen is fúj a szél. Én 10-20 évvel idősebb, sokkal-sokkal magasabb pozícióban lévő üzleti partnerekkel is tegeződök (nyilván ő letegez, vagy felajánlja a tegeződést, nem én kezdeményezem) egyszerűn sokkal könnyebb, gördülékenyebb a kommunikáció így.
2018. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Biztos, hogy nem az angol nyelvű üzleti életből jön a tegeződés, mert pont nem az üzleti életből jött emberek és nem az idegen nyelvet beszélők szoktak hamar tegezésre váltani.

Amikor pl. öltönyös Brókernetes ügynök vagy fiatal banki alkalmazott beszél velem, esze ágában sincs tegeződni.

Amikor építőmunkással beszélek (kőműves, festő, ács, tetőfedő), akkor nemhogy a fiatalok, de még a negyvenes korosztály is abszolút tegeződő.


Ez szokás, ami nem mindenkinél egyforma.

Mivel boltban a vevő az úr, én azt mondom, kezeld rugalmasan a dolgot. Nagyon helyes, ha te magázódva indítasz, de ha ő tegezve szól vissza, akkor válts át tegeződésre és aszerint is köszönj el. A "kezét csókolom"-ot szerintem csak idősebb nőknek mondd. Egy boltban az eladótól a 35 éves nő felé (aki adott esetben pl. kisgyerekes anyuka is lehet) eléggé modoros.

2018. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!