Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A fitnesz klubokban általánosa...

A fitnesz klubokban általánosan elfogadott a tegeződés?

Figyelt kérdés

Vagyis ha pl. elmegyek egy új helyre, akkor kapásból tegezzem a recepcióst és a többieket olyan alapon, hogy úgymond "kollégák" vagyunk a sportolásban, ezért nem bajlódunk magázódással? Vagy ha benyitok az öltözőbe az első alkalommal, és csupa ismeretlen van ott, akkor a sziasztok a megfelelő köszönés?


Nekem ez tűnik természetesnek, és nem is volt ezzel eddig semmi gondom, csak egyszer volt, hogy az öltözőben egy idősebb ember volt, és ugyanezen az alapon azt mondtam neki, hogy helló, akkor kicsit láthatóan megütközött, de aztán visszaköszönt egy erőtlen hellóval.


Ti hogy álltok ehhez, illetve mit a tapasztalatotok?



2014. ápr. 12. 07:46
 1/7 Andi80018 ***** válasza:
91%

Én mindig tegeződtem a teremben, az idősebbeket is egyből. Viszont nekem annyiból könnyebb, hogy nő vagyok, és ha egy idősebb palit letegezek, az se gáz. Az idősebb nők meg örülnek, hogy fiatalosnak néznek ki, hiszen simán lehellozom őket.

Pasiknál nehezebb, mert egy fiatal, ha idősebb nőt letegez, lehet udvariatlanság is. De inkább megy a tegezés szerintem, mint a magázás. Bár engem is lemagáztak már kétszer fiatalabb fiúk lent,

egyből rosszul lettem. :-)

2014. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az idősebb nők kevésbé problémásak, mert velük nem annyira találkozom, inkább a példában említett idősebb férfi fordul elő, de az se gyakran.


Illetve ugye ott vannak az alkalmazottak (recepciósok, edzők), akik között nők is vannak, és egy másik kérdésben itt egyesek azon kardoskodnak, hogy egy férfinak nem illik nőket letegeznie, de ezek a fitnesz klubos dolgozók valószínűleg nem csinálnak ebből gondot.

2014. ápr. 12. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahova én járok, ott is szokás tegeződni. Bár van nagyon sok nyugdíjas reggelente, őket annyira nem tegezem le... Én úgy szoktam, hogy mikor bemegyek, akkor "Jó reggelt" (ez számomra se nem tegezés, se nem magázás, hanem egyszerűen egy jókívánság, amit itthon, a családtagjaimnak is mondok), kifele meg "viszlát, sziasztok".

Mindenki vegye magára, amit akar. :D

De a recepciósokat alapból tegezem, mind fiatal lány-srác, szóval az szerintem nem gáz, ők is tegeznek engem.

2014. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De nem létezik olyasmi, amit a kérdésben említettem, hogy ez a kvázi kollegialitás (sportolni járunk) magával hozza az automatikus tegeződést? Mert részei vagyunk a közösségnek?


Vagy ez inkább a csoportos edzéseknél természetes, és ott, ahol az emberek külön leülnek a gépekhez, és lényegében egymástól függetlenül edzenek, kevésbé működik ez? Ez utóbbit nem tudom, mert én csak csoportos edzésen voltam még, egyénileg gépen edzeni nem mentem még soha terembe.

2014. ápr. 12. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tegezd őket, ezt ám pont le.sza.rják. Csak ne az legyen hogy ,,Csá köcsög hogy kell ezt használni vazze??,,

Hanem ,,Hello hogy kell ezt a gépet használni és mire jó??,,

2014. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kolléga munkatársat jelent, a sportolás nem munka, tehát attól, hogy együtt sportoltok, nem vagytok kollégák.
2014. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan ezért írtam idézőjelben, hogy nem szó szerinti kollégára gondolok, hanem olyan emberre, akivel összeköt valami közös érdeklődés.
2014. ápr. 13. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!