Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tegeződés-magázódás kérdése?

Tegeződés-magázódás kérdése?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről: Egy 30-as éveiben járó nőt egy nyugdíjas férfi, első találkozáskor csak úgy letegez.

Tovább gondolván a dolgot, itt hogyan működnének a szabályok, ha egyik sem tegezné a másikat? Kinek kell kezdeményezni? Nem tudom, jól gondolom-e a másik felét a gondolatomnak, de az első fele tutira bunkóság!


2014. ápr. 12. 01:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
egy férfinak MINDIG illik magáznia a nőt, bármilyen korban is van, pont. kivéve, ha egy 70 éves aggastyánról és egy 9 éves kislányról van szó. de ha már a lány kezd nőcskévé válni, minimum a kisasszony. így illendő.
2014. ápr. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Birkák ellen nincs mit tenni. Vagy megmondod neki, hogy ne tegezzen, vagy te is ugyanúgy visszategezed. Ennyit tudsz tenni.
2014. ápr. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Én 25 éves vagyok, férfiaknak mindig mondom, hogy nincs tegeződés, soha.


L

2014. ápr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

utolso te kinek kepzeled magad ?

25 evesen ilyent osztasz?

meg mi az h 30as not nem tegezhet le?

sztem inkabb az a sertes ha 30 not 20 eves fiu le magaz, oregiti.

nem tudom hol eltek, de en majd mindenkit tegezek.

~30F

2014. ápr. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Józsi21 ***** válasza:
56%

Nem igazán értem ezt a tegeződés-magázódás mizériát.Ha letegeznek,simán visszategezem az illetőt.A másik ember tisztelete nem ezen múlik.

Amúgy ha a férfi jóval idősebb akkor letegezhet(gondoljon bele,lehet hogy az unokája lehetne).

Hölgyeim abba belegondoltak már,hogy a magázódás öregíti a beszélgető feleket?

Szerintem.

2014. ápr. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

A tegeződés annak szól, ha egy klubba tartozunk, én pl. dolgoztam olyan helyen, ahol a szervezeti kultúra része volt, pedig senki nem ismert senkit, 20000-en dolgoztunk ott.

A fiatalok is azért tegezik egymást, mert köztük úgy szokás, ha van valami közös dolog, ami összeköti őket.

A kérdésben szereplő példában azonban a magázódás az illő.

Ha a bácsi nem jól lát, szólni kell neki, ha nem akarsz tegeződni.

2014. ápr. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Úr isten, #3. milyen pontagyú fogyatékos vagy...


Hogy ismerkedsz, hogy beszélsz a kollégáiddal, hogy beszélgetsz egy buliban???!!!


25 évesen nem tegezhet le senki?!

Döbbenetes, milyen szánalmas emberek vannak...


MIÉRT NEM TEGEZHETNEK????


Te sem tegezel le soha, senkit, egyetlen 25 évest sem?


Komolyan mondom, ha nekem egy 25 éves nő ilyet mondana, soha többet egy szót se szólnék hozzá, a köszönést is ideértve!

Őszintén remélem, hogy jó pár emberrel így fogsz járni, ilyen nagyképű beképzelt pi.csa csak ennyit érdemelne, hogy kiközösítsék mindenhonnan.

2014. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Ma már kevesen tartják be az illemszabályokat. Tegeznek mindenkit, akár ismerik, akár nem.

Ha csak most ismerkedtek meg, és a férfi letegezi, akkor a nő tegezze vissza.

Milyen volt ez régen?

A szüleimnek volt egy házaspár barátja, akik 6 éves korom óta ismertek, és természetesen tegeztek. Néninek és bácsinak szólítottam őket.

20 évesen mentem férjhez. Attól kezdve a bácsi magázott, a felesége pedig felajánlotta, hogy tegezzem vissza.

Férjes asszonyként már nem voltam gyerek, akit lehetett tegezni.

2014. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Előző: Nálunk is az iskolában magázni kezdtek 14 évesen, a férfitanárok csak a lányokat, a fiúkat továbbra is tegezték.
2014. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na hát én is kb így gondolom. Rólam van szó amúgy. Igaz, hogy 36 éves vagyok, de mások általában 30-nak vagy valaki mág az alattinak szokott nézni. Nade akkor is! TEgyük fel, 30-nak nézek ki. Ok, de a 30 azért mégsem 18! És a papa hát nem tudom, hány éves,de 70 körülinek néz ki. És sosem láttam! Méigis az első mondatában már tegezett! Sem bemutatkozás, sem semmi! Szerntem ez arról szól, hogy vannak olyan öregek, akik a koruknál fogva(is) azt gondolják magukról, hogy ők már mindent megtehetnek, mert már ennyi évesek! Hát anyád.....de ez a tipikus olyan, aki ha vissza tegezném, a plafonon lenne! Annyit azért megkérdeztem, hogy mikor ittunk pertut....XD mert ráadásul még szemtelen is volt! Csak nem ismerkedni akart? Fúj!
2014. ápr. 12. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!