Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ellenszenves velem...

Miért ellenszenves velem mindig a többi lány, ha semmi okot nem adok rá?

Figyelt kérdés

Miért lehet ez? Folyamatosan méregetnek engem mindenhol, néha be is szólnak, egyik sem akar velem beszélgetni, barátkozni. Nem köszöntenek fel pl. szülinapomon. A fiúk közül nagyon keveset érdekeltem eddig mint nő, de általában ők nem bunkók velem akkor sem, ha nem tetszem nekik. Inkább érdektelenek.

Elég fiús lány vagyok személyiségileg, nem szeretek szépítkezni és feleslegesnek is tartom, de persze az alap ápoltság megvan. Külsőleg a (khm...) csúnyácska lányok közösségét gyarapítom (az arcfelépítésem miatt - nagy áll, hatalmas orr, és vékony száj).

Huszonéves vagyok már, de ez középiskolás korom óta így van.

Rivalizáció és irigység kizárva, mert nem vagyok olyan, aki arra érdemes lenne. Akkor meg miért csinálhatják? Talán lenézésből és kisebbségi érzetből fakadhat ez náluk, mert nálam legalább jobbak? Ez egy reális elgondolás?


2018. jan. 21. 11:16
 1/10 Nadenden ***** válasza:
50%
Szia. Teljesen mindegy hogy nézel ki. Engem szépnek tartanak mások mégis ugyan így teltek a középiskolai évek mint neked. Egyszerűen arról van szó hogy más vagy. És a más embereket a közösség mindig kirekeszti. Eszedbe se jusson más lenni értük. Maradj az aki vagy. Annyit tehetsz hogy te nyitsz feléjük és mutatsz valamit magadból. Gondolom még nem ismernek :)
2018. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit, és fordítva is így van. Csak ámulok, milyen tömegtermékek... Ugyanolyan kinézet, ízlés, szabadidős tevékenységek, gondolatok, és hozzáállás az élethez jellemző mindre. A gyári személyiséghez hozzátartozik, hogy nem nyitottak a luxuson, önmaguk csinosítgatásán, celebeken, nyálas tucat zenéken/tévéműsorokon/könyveken kívül semmi felé, így nem tudnak elfogadni kb. senki mást.
2018. jan. 21. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

"Csak ámulok, milyen tömegtermékek... Ugyanolyan kinézet, ízlés, szabadidős tevékenységek, gondolatok, és hozzáállás az élethez jellemző mindre. "


"Oh look! Another special snowflake!"


Valószínűleg azért nem kedvelnek mert érzik rajtad, hogy csak azért mert ők nem ilyen "hű de egyediek" lenézed őket.

2018. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Yay, there's another friggin' jerk! 🙃


Egyáltalán nem nézem le őket. Ez abból következik, hogy szeretnék velük haverkodni! Különben nem írtam volna ki a kérdést, mert nem zavarna a hozzáállásuk. Ééérted? 🙃

2018. jan. 21. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Tömegtermékek, nincs ízlésük, felszínesek stb. DE mégis barátkozni akarsz velük, és ők a rosszak, hogy ők meg nem kíváncsiak rád. Hát ne haragudj, de ha engem is lenéznél (vagy nevezzük bárhogy, mert szerinted ez nem lenézés), mert szeretem a divatot és szeretem csinosítgatni magam, és a zenei ízlésem is sz_r lenne szerinted, én se szívesen barátkoznék veled. Azért fölmerül bennem a kérdés, miért nem olyan lányokkal akarsz haverkodni, akik megfelelnek neked? Nem hiszem el, hogy huszonévesen még mindig itt tart valaki, ez kb. olyan középiskola 11. osztály szint.
2018. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Lehet, hogy csak azért szeretnél velük haverkodni, hogy érezhesd, hogy rád figyelnek, nincs ennek semmi különősebb, más oka. Nekem is volt olyan “barátom”, aki lenézett, de mégis barátkozott velem, azért hogy ne legyen egyedül, szegény feje.

Innentől egyáltalán nem hangzik hízelgőnek az, hogy valakivel haverkodni akarsz. Nincs ebben önmagában semmi kedves. (:

2018. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nadenden ***** válasza:
95%
Ne basztassátok már. Nyílvánvaló hogy haragszik rájuk mert nem látnak át a felszines dolgokon túl és emiatt neki magányosan kell maradnia mert kicsit más. Miért ne haragudhatna? Esélyt akar ő is kapni arra hogy elfogadják mint ahogy bárki más. Joga van haragudni rájuk. Ezért is írtam hogy ha nyit feléjük talán más lesz a helyzet. Nem méteres barátságkötésről van szó hanemcsak arról hogy az ember ne legyen mindig utálat tárgya csak azért mert nem áll be a sorba. Megjegyzem mellésen valamelyik hozzászólónak hogy én is csinosítgatom magam mégse vagyok tapló paraszt másokkal és ugyan úgy vagyok mint a kérdező. És nekem is azt modnogatták hogy biztos azért utálnak mert lenézem őket pedig csak arról volt szó hogy nem rivalizáltam, nem mentem bele a hülyeségekbe ja és tanultam. Az volt a fő bűnöm. Aki más vagy érettem kiközösítik a gyerekek mert alárendeltnek tekintik magukat. Erre a korosztályra eléggé jellemző hogy inkább együttesen ignorálják a kellemetlen embereket akiket nem tudnak bekategorizálni.
2018. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsóval kell egyetértenem.Engem sokan szèpnek tartanak öltözködni is szeretek és mégis kirekesztődöm.Akik körülvesznek fiatal nők mint én,magasfokon űzik a külsőségekkel való törődést,nagyon keveseknek van hobbija(az én köreimben ,nem általànosítok)és semmi közös nincs bennünk.Megkaptam már többször is ,hogy nincsen olyan akivel igazàn jóban lennèk,nyíltan mellőznek.Kellemetlen mert vágyom a társaságra,de nem kell erőltetni sem,csak az a baj hogyha egyedül vagy valamilyen,mindenki más meg egyformán látja a dolgokat akkor nehéz nem magadat okolni, és nehèz nem dühösnek lenni pedig senki sem tehet az érdeklődéséről kinèzetétől,habitusáról stb.
2018. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért nem, kedves Summer Rain, mert nem találok olyat. Talán nincs is... :( Komolyabbnak tűnő lányoknak is adtam esélyt, végül mindről kiderült, hogy ugyanolyan felületes. (Amúgy az lenne jogos, ha a szépek nyitnának felém, a kontraszt miatt.)


Mondok egy konkrét példát a különbségre:

Én: -Néztem ma egy műsort, az M1-en, Esély a címe. Egyik kedvencem... Fogyatékos emberek mindennapjairól szól. Volt benne egy születése óta teljesen vak fiú. (Azóta elfelejtettem a nevét... de akkor még tudtam, és lusta vagyok most megnézni a NAVA-ban ): ). Mindössze 10 éves, és úgy dobol, mint egy hivatásos zenész! Kihasznált egy lehetőséget, ami maradt neki - és ki is teljesedett benne, nem is akárhogyan! Engem az ilyen emberek motiválnak. Ha akarod, elküldöm a műsor linkjét.

Ő: -Az jó.

És ennyi, de számos hasonló esetet tudnék még mondani.

2018. jan. 21. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:

azzal egyet tudok érteni, aki azt írta, hogy mert úgy érzik, hogy lenézed őket.


mondjuk én az ellentéted vagyok, mert lányos vagyok, a többiek is méregetnek, meg nem túl kedvesek velem, de én lef.s.m őket és szánalmasnak is tartom őket, mert buták mint a hátsóm. ja és nem is akarok velük barátkozni :'D

2018. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!