Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyi időt illik vendégségben...

Mennyi időt illik vendégségben lenni?

Figyelt kérdés

Amikor elmegyünk vendégségbe, vannak, akik szerint minimum 1 órát illik ott maradni. Hallottam már olyat, hogy maximum 2 órán át illik ott lenni, aztán ideje távozni.


Lehetséges, hogy valakik megsértődnek, mert túl kevés időt töltünk náluk? Vagy épp már nagyon szeretnék, ha távoznánk, csak nem akarnak megbántani, ezért nem mondják?


Szerintetek mennyi időt illik egy vendségben eltölteni?



2018. jan. 29. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szeretem ha valaki sokáig van nálunk.
2018. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ameddig jól érzitek magatokat. Amíg senkin nem látszik/senkinek nincsen olyan érzése, hogy "na most már menni kéne." Amúgy fogalmam sincs. Meg ha már fogyatkoznak a témák, akad már el a beszélgetés, és már jóideje beszélgettek, vagy már mindenkin látszik, hogy pisilnie kell, csak illedelmességből nem akar benneteket otthagyni; vagy elfogyott a süti és nem kell több, vagy már unjátok, vagy már kezditek ott kevéssé jól, komfortosan érezni magatokat. Vagy a házigazdákon látjátok ezt. Meg amikor ilyen van, hogy nagy sóhajtás, és "Na, úgyhogy, ez van; ilyenek vannak , ezek történtek."
2018. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ kinél vagy, mennyire ismered. Sok helyen nem szeretik, ha sokáig van valaki. Pl anyósokat erőszeretettel kihajítanák az ablakon is sok esetben.


S bizony az nem vicces, amikor az ember pihenni akar és látogatják az emberek.


Pl lebetegedtem a tesóm által ide hozta a bacijai. Láttam hogy beteg pofával jött át és elzavartam...a kezét se rakta a szája elé köhögéskor.

Elkaptam... Alig 20perc itt tartózkodás alatt.

Ismik megtudták mi van... jönni akartak, valakik szó nélkül is eljöttek... Mondtam mindegyiknek...pihenni akarok s fertőző is -.-" és le vagyok gyengülve, hogy egyáltalán vendéget ugráljak körbe.


Sz-rom le, ha bunkónak mondanak...

A több éves kapcsolatokban pl szülők stb megszokták a szókimondó formám.


Itt nincs olyan mit illik s mit nem.

Tudni kell mikor zavarhatod a másikat s az illető/k szívesen lát/nak- e.

Ha meg nem tudod kérdezd meg s mondd neki, hogy őszintén válaszoljon.

Valakik elmondják, valakik nem vagy csak bologatnak mosolyogva nem zavarsz s van az amikor tényleg nem zavarod a másikat, sőt örül.


Az arc s teste a válasz adáskor sokat elárul, de ehhez picit érteni is kell.


Nálam vannak "fekete listások", akiknek a szeme közé vágtam be ne tegye a lábát.

S vannak, akiknek elnézem, de fogják rövidre.

Kemény 2 ember látok csak szívesen, akár napokra/hetekre is, mert kifejezetten élvezem a társaságukat.


Számomra elég unalmas a legtöbb ember.


Kreatív változatos témákat szeretem, alkotgatás stb. Mivel művész lélek vagyok több ágon is, szinte bármit kivitelezek, ami kipattan a fejemből s van kéznél alapanyag/eszköz.


Utálom a szűrke hétköznapi témákat, mit vett, mi volt aznap, ki kivel mit csinál, hol volt...stb

és ha hobbit kérdezek, kiderül, hogy sokaknak nincs is.


Az is ciki, hogy ajándékozásos időszakban kérdezgettem ismiket, hogy x-y hozzátartozói milyen színeket kedvelnek... 4-en tudtak válaszolni o.o".


Pár apróságból is kiderül, hogy csevegni tudnak, de nem is ismerik igazán egymást. :<


Ajándékozásnál is évek óta kiemelem: ha nem tudja az illető mi az aminek tényleg örülnék, ne vegyen semmi kacatot porfogónak, max köszöntsön fel, de azt tiszta szívből.


Én pedig olykor meg is kérdezem inkább vagy magammal viszem vásárolni azt, akinek hasznos dolgot vagy kedvelt dolgot vegyek neki.

Akiknél meg tudom mi a kedvenc nasi azt készítek vagy veszek, ha olyan.


Nagyon ember függő mindez, ahogy az is kinél mennyit maradunk.


Lehet te is s a másik is hasznosabb dologgal tölthetné az idejét. ><


Pl ha kedvelt 2 személy jön hozzám mindig úgy, hogy ő maga is dolgozgat/alkotgat valamin s én is és úgy élvezzük egymás társaságát.


De nem egy közös munkánk is volt. :)

2018. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ajándékban nem azt várom, hogy 200ezreket dobjanak elém (azokat megoldottam apránkén), általában fogyó eszköznek, apró dolgoknak is tudok lelkesen örülni pl pót tűfilc stb. *
2018. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!