Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben illik használni...

Vendégségben illik használni bidét?

Figyelt kérdés
A barátom rokobainál voltunk mikor pár percre használnom kellett a vécét. Végül úgy gondoltam jobban érzem magam, ha alul megmosakszom, mert nem csak pisiltem. Bár otthon nincs bidénk, de tudom kezelni. A barátom mégis leszólt, hogy nem illett volna ráülnöm és használnom. Pedig én csak fülé guggoltam :) 19L
2017. dec. 28. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A barátodnak van igaza, vendégségben nem illik nagymosakodást tartani, söt fürdeni, zuhanyozni, hajat mosni sem, pedig biztos van kád, zuhanyzó vagy mosdókagyló.
2017. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

És akkor a lábtörlőt sem használjuk, meg a fogast sem, hogy levegyük a kabátunkat, és a kézmosót sem, ha szólított a természet? Azok is ott vannak, mint a kád, zuhanyzó, mosdókagyló.


Mitől másabb a wc-re leülni, mint a bidére leülni? Miért szabad a wc-t használni, a bidét pedig nem, ha vendégségbe megyünk?

2017. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert az privát dolog. Ahogy az esetleseg borotvát sem szokáshasználni, vagy más ember hajkeféjét - fésüjét sem.


Azért a WC-papírt - legalább is felénk - ki szokták dobni használat után, szóval ez eléggé nem passzoló hasonlat.


A lábtörlö meg más, mint a saját törölközöd!


Emellett egy vendég esetében a WC, mosdókagyló az, amit szokás használni - mert ezek használatára aránylag gyakran van szüksége az embereknek, az egyéb fürdöszobai berendezékeset viszont magándolognak tekinti minden normális ember.

2017. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legközelebb csak papírt használok. :)
2017. dec. 29. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizezd be a papírt, vagy ezekre a látogásokra vegyél ilyen ... törlőkendőt :D
2017. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*nedves törlőkendő
2017. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!