Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csajtársak, ti mit tennétek...

Csajtársak, ti mit tennétek ha megtámadnának titeket az utcán?

Figyelt kérdés
Sokszor kell este sötétben is elmennem a városunkban egy eléggé félelmetes helyen, tele agresszív, drogos, piás emberekkel és félek, hogy egyszer rámmásznak vagy megtámadnak. Mit javasoltok mit tegyek, hogy meg tudjam védeni magamat?

2018. jan. 30. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Tanulj önvédelmet (Wing Tsun Kung-Fu) Azzal még 40 kilós nők is megtudják védeni magukat.

Paprika vagy gáz sprayt hordj magadnál.

2018. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Én mindig éber vagyok a környezetemre, figyelek, hogy nehogy mögém kerüljön. Ha megtámadnak csak jó helyre kell rúgni és elszaladni.
2018. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Vennék paprikasprayt esetleg. De leginkább ezeket a helyzeteket próbálnám elkerülni, inkább kerulouton mennék haza, vagy úgy szervezném az életem, hogy ne kelljen este egyedül járkálnom.
2018. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Legelső vegyél paprikasprét az mindenkit kiüt , 3 méterig elhord szélben is mert ez folyadék nem gáz . Ez legyen kabátzsebbe vagy övre csíptetve és a hüvelykujjal nyomd ha kell , tré helyen a markodba fogod . Következő önvédelem oktatása nem box meg karate hanem olyan hely amin életszerű dolgok lerohanás táska kicsavarás begyakorlása megy . Otthon gyakorolj befejeléseket térdelést üvöltözést stb . Sokkoló hangriasztó sziréna stb gagyi hasztalan dolog ...
2018. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam önvédelemre (thai box elemeket és különböző önvédelmi taktikákat tanultunk), nagyon hasznos volt. Gyakorlatban még nem kellett használnom, de önbizalmat ad, sokkal bátrabb lennék egy veszélyhelyzetben, mint korábban. Testmozgásnak is nagyon jó egy ilyen tanfolyam, vagy bármelyik küzdősport.
2018. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
100%
Többször akartak már kirabolni, ilyenkor attól függ hogy milyen a támadó. Ha látom hogy csak ilyen arcoskodó kis 'brazil' csicska, akkor határozottan megkérdezem hogy oké és mégis mi lesz ha nem adom oda az értékeimet? Eddig 4 ilyenem volt, mind a 4 elszaladt. Volt egy amikor a fickó előrántott egy kést, na akkor elfutottam. Illetve egy alkalommal elkapta a karomat a csóka, én meg leütöttem egy üres üveggel. Aztán beszartam és kihívtam a mentőt. Ami a lényeg, hogy legyél határozott, legyen nálad paprikaspray és tartsd elmlékezetben azokat a helyeket, amik nyitva vannak, vannak ott emberek és alkalomadtán be tudsz oda futni (benzinkút, éjjel-nappali stb.). Nagyon hasznos, én egyszer egy ilyen bankfülkébe vagy mibe menekültem a cigók elől, ahol az automata van és a bankkártyáddal lehet kinyitni.
2018. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Először is a többiek is nagyon jó tippeket adtak, mind hasznos, de nem itt kezdődik a dolog.

Ott kezdődik, hogy ne hallgass menet közben semmilyen zenét füllhalgatóval. Figyelj a környezetedre. Nézd meg az embereket hogyan mozognak. Feléd irányul-e a mozgás, vagy csak ténfereg. Aki támadni akar az célirányosan mozog, mint egy ragadozó ami kiszemelt magának. Az arckifejezésen is látszik. Meredten bámuló szem, merev arckifejezés, összehúzott szemöldök, felhúzott vállak, megfeszített testtartás és teljesen feléd fordul. Többször nézz magad mögé és hidd el jobb félni mint megijedni.

Érdemes feltérképezni a terepet amerre közlekedni szoktál (mondjuk nappal, többedmagaddal). Ne mindig mindennap ugyanarra menj, ugyanakkor - kiszámíthatatlanság.

A meglepetés ereje az ami a leginkább elriaszthatja a támadót. Elemlámpa amivel az arcába világítasz, gázspray is jó megoldás, csak nehogy magad felé sikerüljön kifújni az ijedtség miatt (előfordulhat). Illetve hangriasztó aminek olyan a hangja mint egy gyalogsági kürt, dobhártyarepesztő, na ez buli, nem láttam még olyat aki ne szarta volna össze magát egy ilyentől ha a fülébe trombitálnak.

De mindenekelőtt készülj fel lelkiekben, hogy megtörténhet veled is. Ha ezt tudod és elfogadod, akkor nem bénít meg az ijedtség és tudsz cselekedni, ha mégis megtörténik.

Krav-maga is jóféle sport - van kifejezetten női edzés is, hogyan tudsz különféle támadási helyzetekre reagálni. Racionális és jól alkalmazható tanácsokat ad és helyzeteket gyakoroltatnak veled. Arra is ad tippeket, hogyha mondjuk nagyon vékony és alacsony vagy, akkor mit tudsz tenni és hogyan. (tökönrugás és tökön vágás helyes és tényleg fájdalmas kivitelezése - igen el lehet rontani, de nagyon és akkor annyi)

Zárszónak pedig, szégyen a futás de hasznos. Egy drogos vagy egy piás pedig nem fog utánad futni, mert nem tud.

Főleg nem sötétben.

De a futás akkor hatékony, ha tudod merre rohansz. - Helyismeret ezért fontos.

Na röviden ennyi...van esetleg más módod a hazajutásra? Mondjuk taxi, barát, rokon aki elkísér, hazavisz?

2018. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
A gázsprével ovatosan bánjunk mert hiába önvédelem, ez a megnyílvánulás garázdaságnak számít... Klasz, mi? :)
2018. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó két válaszoló : hangkürt meg elemlámpa ? Fogalmad nincs mit írsz . A sprayk szórófeje direkt úgy van kialakítva hogy ráfogva érezhető hol az eleje és a teteje miatt fordítva nem lehet használni . Aki önvédekezik az ha teheti lelép , a tetű támadóra semmilyen módon nem hívunk mentőt sem és rendőrt nem maradunk ott becsületes úttörőként . Profi kamerák sem vannak mindenhol sem vehető ki a képük .
2018. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Paprikaspray a zsebben, amikor ott sétálsz át akkor legyen a kezedben, ujjad a fújókán. Soha ne vegyél fel magassarkút, abban nem tudsz futni. Zenehallgatás tilos, közlekedj csendesen és éberen.
2018. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!