Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok? Amivel megtudnám magam védeni ha megtámadnának utcán v. bárhol. Még semmilyen küzdősportra nem jártam.15 éves fiú vagyok remélem nem késő elkezdeni.

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Sosem késő elkezdeni. Mindenki arra esküszik, amelyet űz. Szerintem bármelyiket is választod, jelentősen növeled az esélyedet egy támadás esetén. Azt kellene mérlegelni, mennyire vagy hajlékony, mennyire szeretnél az erőre támaszkodni, mennyire a technikára. Egyáltalán milyen lehetőségek vannak a környéken? Melyik mennyibe kerül?
2015. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vagyok hajlékony.A közelemben van MMA,Thai Box, Karate ennyi.
2015. máj. 7. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Thai box mehet kezdetnek
2015. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én taichizom, nem esküszöm rá, mert elképzelésem szerint szinte sehol sem oktatják (értelmesen) az országban :D


Meg nem tartok fenn illúziókat, pofozni és rúgni nem csak taichi edzésen lehet megtanulni, thaibox edzésen is. Box edzésen is nagyon hatékonyan, rutinosan, könnyedén ütnek ami jó. Bele lehet menni abba, hogy a thaiboxolók küzdelmi taktikája kissé statikus, nem elég mozgékony, nem tanulnak lábmunkát, de hát elvi szinten meg hozzá lehet tanulni és akkor meg lesz az is.


Achillesz ha jól emlékszem taekwondo-s (?), az is jó lehet egyébként. Gondolom utcán mozgást nehezítő ruhában ő is inkább térdeket, sípcsontot rugdosna felül kettős fedezékben, követhetetlenül gyors lábbal.


És azon túl, hogy ez még a maga módján vicces is, baromi jó önvédelemre.

2015. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Thai box
2015. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem , és egy kezdőnek miről szól egy thai box ezdéz?Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 8. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlásról.
2015. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg tanítják az alapokat (alapállás,védekezés, jobb bal egyenes, alaprúgások, klincs).
2015. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 12. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!