Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzem magam furcsán a...

Miért érzem magam furcsán a felnőttek közt?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, dolgozok. A kérdést mégis úgy tettem fel, hogy "a felnőttek", mintha én nem tartoznék a halmazba. Amikor például beszélgetést kezdeményezek a munkahelyen/boltban/utcán egy nálam idősebb emberrel, mindig az van bennem, hogy ez egy felnőtt-gyerek párbeszéd. Kvázi "alsóbbrendűnek" érzem magam. Például amikor el kell menni valamiért az okmányirodába, vagy a bankfiókba elintézni valamit, mindig arra gondolok, hogy biztos furcsán néznek rám az ott lévők, hogy ezt ÉN akarom elintézni. Ilyenkor úgy érzem magam mintha egy szinpadon állnék és mindenki engem nézne, és ettől elkezdek feszengeni. Ráadásul ilyenkor van hogy összevissza beszélek és dadogok is egy kicsit, amitől csak még rosszabb. Önbizalomhiány? Kisebbségi komplexus? Mi erre a "gyógymód"?

2018. febr. 8. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz tükörbe, nem egy gyerek áll ott. Nézd meg a papírjaid, nagykorú vagy. Gondolj vissza arra amit elértél iskola, munka...

Egy nap többször is.

Párkapcsolat terén hogy állsz?

2018. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Félretéve a kis belsővilágod és fóbiáidat, szerintem a viselkedésed vedd figyelembe. Tehát ha azzal nincs gond, akkor semmivel sincs, és ezt tudatosítsd magadba. Ha meg gond van, akkor változtass.

Valószínűleg azért érzel így, mert nem nőttél fel teljesen, lehet valami hangsúlyosan gyerekes a viselkedésedben? Én arra tippelnék, hogy olyan szüleid vannak, akik nagyon sokáig helyetted rendeztek mindent, tehát nem avattak bele a felnőtt kor rejtelmeibe, ezért érzed idegennek. Nem korfüggő, mert van aki egész fiatalon képes belerázódni dolgokba és van aki felnőtt korban sem. Szerintem nincs erre különlegesebb gyógymód, pusztán az tenne jót, ha olyan élethelyzetbe kerülnél, ahol hozzászoksz az önállósodáshoz.

Figyeld meg mások viselkedését, és hasonlítsd össze a tiéddel. Pl. ha nálam természetes, hogy mindent anyúci csinál helyettem, de azt látom, hogy másoknál egyáltalán nem az, akkor tartanom kell attól, hogyha ez így folytatódik, az nem lesz túl jó a személyiségemre nézve.


Emellett az is lehet, hogy felértékeled a "felnőtt" szót, és azt hiszed, hogy valami komoly fogalom ez, ha valaki felnőtt, pedig nem az. Pl. ha én körbe nézek, akkor azt látom, hogy a felnőttek nem a "mindenttudó mentorok" szerepet töltik be, ők is nagyon sokat hibáznak, eleve előítéletesen tökéletesnek vagy bölcsnek ítélsz minden felnőttet. Én számtalanszor kellett tanítgassam a saját édesanyámat abban, amit épp ő nem tud, de én igen:) Szerintem mind emberek vagyunk, elmosódnak a határok fiatal és idősebb generáció között. Esetleg gondolj arra, hogy a felnőttek is valamikor gyerekek voltak.


Amúgy mit dolgozol?

2018. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valóban sok mindent megoldottak helyettem a szüleim. Egyszerűen teljesen elvagyok veszve a hivatalos dolgokban.


Párkapcsolatom már jó ideje nem volt. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valakinek pont én kellenék.Pedig nem tarom magam csúnyának, csak unalmasnak.


Egy kisebb cégnél végzek fizikai munkát több mint fél éve:)

2018. febr. 8. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!