Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan nyithatnék újra az...

Hogyan nyithatnék újra az emberek felé?

Figyelt kérdés

Bevallom, nem vagyok túl szerencsés a barátválasztásban :) Mióta az eszemet tudom, vagy olyan barátaim voltak, akik megloptak - és a legtöbb csak így utólag esett le, naiv kislány voltam na -, vagy kóros hazudozók voltak. A legutolsó barátnőm meg irigy is volt, hazug is volt...

Ott feladtam a dolgot, kialakítottam a magam kis életvitelét barátok, haverok nélkül. Eddig állati ZEN volt így, na de most bekerültem a hobbim által egy egész normális társaságba és nem tudok egyáltalán beilleszkedni. Talán nem is akarok. Ahogy megszólalnék, ahogy rájuk nézek, mindig egy-egy régi ismerősöm ugrik be, az általuk okozott károk, a hisztik sorozata, belátom, hogy úgyis csak gond lenne velük és máris elmegy az egésztől a kedvem.

Hosszú távon nem lenne szerencsés így maradni, mert nem fogok tudni előre jutni, legalább egy alap kapcsolatot ápolnom kellene a srácokkal, de nem tudom már, hogy kezdjek bele.

Szerintetek hogyan tudnék újra megnyílni?


2018. febr. 18. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
egy hobbitársaság szerintem tökéletes alap lehet erre. ott nem kell senkivel kifejezetten összebarátkoznod, megbíznod bennük. próbálj ettől eltekinteni, és úgy beszélni velük. persze lehet, hogy ettől a magánéleti gondjaidat nem velük fogod megosztani, hanem inkább kifejezetten a hobbival kapcsolatosakat, de lényeg, hogy kezeld ilyen lazán a dolgokat.
2018. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fő probléma, hogy a srácok hetente össze szoktak ülni amolyan csapatépítő ivászatra :) Ha nem megyek antiszociális vagyok, nos ha megyek, akkor is :D

A magánéletem valóban meghagyom most már magamnak, de valahogy már semmiről nem akaródzik beszélni. Valószínűleg túlságosan megszoktam, hogy nem bájcsevegek senkivel.

2018. febr. 18. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Kikísérletezz a közvetlenséggel pl. úgy, hogy lejárogatsz csoportos edzésekre (pl. zumba, spinnig, kanggoo), ahol szimpi a csapat oda járj többször is. Ilyen helyeken általában a mozgástól felszabadultan mindenki nagyon közvetlen. Aztán ahogy észreveszed, hogy nyitottságod miatt itt milyen könnyen beilleszkedsz, úgy mersz majd lazább lenni a hobbidhoz kapcsolódó társaságban is.
2018. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezek a csapatépítős ivászatok szerintem normális csajoknak mindig kellemetlenek.
2018. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog. Talán valami hasonlón estem át én is, elmesélem.


Régen én is vágytam igazi barátságra, de valahogy sosem jött össze, csak haverok maradtunk, mindig én kerestem a másikat, vagy csak sulis viháncolás volt az egész...


Aztán balahogy úgy alakult egyetemen meg minden körülöttem, hogy elszakadtam mindenkitől, és megtanultam egyedül jól érezni magam... persze ahogy lenni szokott, ilyenkor bejön egy kapcsolat 😃


És akkor ez a szerelem így lassan kezdett alábbhagyni-laposodni, és akkor így belejön az emberbe, hogy basszus, már nem teljesíti a szükségletemet, hogy egy emberen lógok, kellene barátkoznom újra.


És akkor jött ez a hogyan... találkozok emberekkel, néha szóba elegyedünk, és jön ez a bájcsevejes rész, és bazira nincs se kedvem, se energiám az egészhez. Mintha kiöregedtem volna ebből a műfajból.


Szóval én úgy döntöttem, hogy nem erőlködöm ezen, mert végülis nem rossz nekem, csak lehetne jobb, és mint ahogyan párommal is összejöttem, előbb-utóbb úgyis belefutok valaki olyanba, akivel a bájcsevej végre nem teher, hanem feltölt, és tovább lehet menni a beszélgetésben, aztán lehet közös programokat szervezni, végül el tudjuk melyíteni a kapcsolatot barátsággá.

Persze ez nagyon sok idő, kell a szerencse is...


Szóval valami ilyesmi... lényeg, hogy régen suliban ment a bájcsevej, élveztem a beszélgetéseket, akár kezdeményező is voltam, és feltöltött a dolog; manapság pedig értelmetlenné vált az egész, nincs benne motivációm, hiába vonzana egy igazi barátság.


Amúgy ha van időd-energiád, akkor a hobbicsoportos dolog mindenképp hasznos. Ha barátságot nem is lelsz, de kis tapasztalatot szerezhetsz, határaidat megismerheted stb.

2018. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
Ne add fel!Tudom,hogy ennyi átverés után nem könnyű bízni az emberekben,de próbáld meg,csak nyerhetsz vele!Ha bezárkózol,"bedepizel",nem azokkal tolsz ki akik veled elbántak,hanem magaddal...Legyél különb mint azok akik kitoltak Veled!
2018. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!