Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tartják kifogásnak az...

Miért tartják kifogásnak az emberek ha anyagiak miatt nem szeretnék soha családot?

Figyelt kérdés

Bár úgy tartják soha ne mondd hogy soha, mégis az én véleményem a helyes, akárki akármit mond, szép dolog a család, egy-két gyereket felnevelni, de nem ebből lesznek a számlák rendezve, nem lesz ettől tele az autó tankja stb

Meglehet nézni az ingatlanárakat, vagy épp a használtautó.hu-t milyen kínálat van, csak az a nem mindegy hogy mennyiért.


Sajnos a magyar ember ebben is az önzőséget látja, ahelyett hogy kormányzásban keresné a hibát.

Nem gondolom hogy én lennék a hibás azért mert 170-et keresek, hol ott kint 800 ezer nettót is kapnak ugyanezért a szakmáért, akkor hol is a probléma?

Mondják hogy huszonévesen még meggondolom magam kétszer, de én erre azt tudom mondani hogy először egy nagy váltás kéne a politikában ami már nyugatiasan fiatalosan gondolkodik, de még onnantól is minimum 10 év kéne hogy élhetővé váljon az ország, nagy beruházásokkal, saját iparral ami lehet egy jó márka, jó termék is stb, csak termelje a saját országának a hasznot hogy ne a külföldi jöjjön ide "olcsó munkaerőért"


A szülők azt mondják annak idején is meglehetett oldani a családalapítás, felneveltek két gyereket tisztességesen. De ennek az volt az ára hogy a mai napig szerényen élünk, meg van a pénz amire kell, de meg is nézzük mire költünk, hogy maradjon tartalék és az autó is rendben legyen ha kell.


Sajnos akikkel kapcsolatba kerültem ennyi idősen, Ők már többet akartak a sima járásnál, oda költözés, együtt élés, mondom ácsi nekem ez sok, így vége is lett.

Én nem szeretnék nélkülözni azért hogy a gyereknek meglegyen minden, vannak szülők akik ilyenek de én nem ezt tekintem követendő példának.

A szülőktől is ezt láttam, amit köszönök nekik, és igyekszem anyagiak tekintetében ezt viszonozni.


Viszont én szeretném magam körül időnként cserélni a holmikat, pl hogy ne 10-15 éves autóval járjak ahogy sok magyar család, csak hogy a gyerek legyen az első, ne okozzon gondot egy TV csere, egy 30-40 ezres cipő ami az adott világmárka élvonalában jár.


Nehéz elhatároznia ezt az embernek, de aki nem keres több százezret hogy jusson mindenre, az átfogja gondolni hol fogja szorosabbra a pórázt.

Én a család nélküli életet választottam, és ez az álláspont bizonyára marad is mert mire egy ingatlant veszek, rendbe rakom, rendbe teszem az életemet, addig leszek 40 éves, és akkor sem fogok ott tartani mint egy tengerentúli vagy nyugati társam, hisz többet engedhet meg eleve.

25F


2018. jan. 28. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia, lelki füleimmel már hallom a dörmögést, ahogy az önzés és a felelősség szavakat puffogtatják.


Én viszont megértelek. Sokkal igazibb felelősségteljesség bevállalni azt, hogy nem kell gyerek, nem kell család (mindegy mi okból, anyagi, más érdeklődési kör, stb stb) mint a társadalmi konvencióknak megfelelve elcseszni 3-4 ember életét (te, párod, gyerek(ek)), de hű megcsináltam, nem szólhat senki egy szót sem.


Elárulok egy titkot. 45F vagyok. Nincs gyerekem. 15 év házasságban nem lett. Elhagyott a párom. Én már a nőkben sem bízom és a jelen anyagiaim sem teszik lehetővé, úgyhogy bevállalom a szingliséget és élvezem amit ki tudok hozni.


Ne feledd! A te életed a te életed, senkinek nem tartozol semmivel miatta.

2018. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

amikor el kezdtem olvasni, az elején még azt hittem, hogy egészen értelmes dolgokról fogsz beszélni, de ahogy az egészet végigolvastam, nekem is az a véleményem, hogy te csak kifogásként használod az anyagiakat.


érdekes módon rengetegen vannak, akik minimálbérközeli fizetésből el tudják látni magukat és a gyereküket is, sőt vannak, akik egyedül nevelik a gyereküket.

nekik sem rakták a seggük alá a házat meg a szájukba a kaját.


csak nem az a legnagyobb gondjuk, hogy tud-e venni 30ezres új cipőt vagy gyakrabban cserélni az autót, TV-t. ha már itt tartunk, inkább ez az a dolog, amit akkor tudsz biztonsággal megoldani, ha többszázezret keresnél...vagy ha erre lenne pénzed, akkor azért olyan nagy nélkülözés nem lenne egy gyerek mellett sem.

2018. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 és #3

Na pont Ti belőletek van még úgy pár millió aki egyszerűen nem érti azt hogy minek a család ha nincs rá keret? Erőn felül meg csak túlvállalod a lehetőségeket, és az adottságokat.


Most hátradőlhetsz mert zsákutcának tituláltál, ezeket már megtanultam kezelni, de akkor ne morogjon egy családapa sem hogy ez igen, ennyi fizetésből ilyen kocsi, akkor majd én is azt fogom mondani gúnyosan hogy neked is lehetne de ott a család. Majd belátja mi az igazság..


Hány olyan van napjainkban hogy egy család ha fene fenét eszik sem tud, elegendő tüzelőre valót megkeresni? Élet az olyan?

Inkább éljek egyedül egy rendbe rakott szép házban, úgy hogy mellette mindent kitudok gazdálkodni, hobbira is jut.

Mint hogy beforduljak a nincstelenségbe, kilátástalanságba, úgy mi értelme az életnek? Volt és lesz is olyan aki semmibe veszi a gyerekeit is, és szép csendben felköti magát, az normális?

2018. jan. 28. 21:52
 4/12 anonim ***** válasza:
akiknek nem jut tüzelőre, azok soha nem kerestek 170-et, inkább úgy a felét, de max 100-at.
2018. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
Igazából senkinek semmi köze hozzá hogy akarsz-e családot vagy nem és hogy miért döntöttél így. A gyerek nem mindenkinek ad annyi örömöt, hogy kompenzálja azt a rengeteg vesződséget amivel jár, beleértve az anyagi dolgokat is. Neked nem kell, akkor ne csinálj, ennyi. Az a lényeg, hogy élvezd az életet és próbáld meg kihozni belőle mindazt ami boldoggá tesz.
2018. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Akkor barátocskám jóóóó sok pénzt tegyél félre, ha beteg leszel s kiszolgáltatott esetleg, mert senki se törődik veled majd otthonodban, talán egy házi gondozó jóóó pénzért s így tovább az élet területén;)


Sokat nem érsz a 40ezres cipőddel meg a tévéddel;)

Viszont remek donor lehetsz majd baleset esetén s dönt más életedről, ha úgy adódik;)


Talán 10 év múlva leesik ez számodra;)

2018. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem értem miért vagy kiakadva, tényszerűen evolúciós zsákutca vagy, ha nem adod tovább a génjeidet, ha meg nem hagysz magad után más értéket sem, akkor teljesen jelentéktelen az életed, még ha évente tv-t cserélsz is, a végeredmény akkor is az, hogy semmivel sem lett volna szegényebb a világ, ha egyáltalán nem léteztél volna. (Persze leélhetsz egy életet biodíszletként is ha neked az megfelel.) Egyébként meg nekem sem lesz gyerekem (amire jóval nyomósabb okaim vannak, mint neked, és én a te helyedben vállalnék ha adódna rá lehetőségem), de én nem vagyok hajlandó feladni, hogy hátrahagyjak valami értékeset, egy nyomot a világban, ami értelmet ad a létezésemnek.
2018. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#9

Én nem vagyok család orientált így ez is egy plusz, és attól hogy Te azon a véleményen vagy hogy a gyerek szent és mindenkor elsők között kell lennie, én ettől tovább látok, mert más értékrendet képviselek, ahogy Te is. Van aki hallani sem akarja egy orvostól sem hogy ön nem alkalmas a fogantatásra, és addig megy míg több millió ft-jába kerül hogy talán sikerül valami olyat kipróbálni amivel sikerül, erre is van példa.


Attól hogy magam maradok elfogadom, van egy testvérem neki bizonyára lesz családja, így rájuk ruházhatom mindenemet ha úgy adódik.


Van aki a kiszolgáltatottságot akarja elkerülni vagy a problémákat könnyebben megoldani, mindkettő abszurd gondolkodás.

2018. jan. 29. 00:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek MAGÁNAK kell eldöntenie, hogy mit szeretne az életben.


Azt én sem tartom helyesnek, hogy valaki bevállal egy-két gyereket, csak azért, mert ennek így kell lennie. Aztán az idegileg kikészült anya (többnyire pénzügyi gondok miatt is) ordibál a gyerekével, akiből később roncs lesz.


Az életnek meg tökre nincs értelme. Ha hátrahagysz valamit is, az adott illető pár évig "haszonélvezője" lesz, aztán ő is ugyanúgy meghal.

Szóval hagyjuk már ezt az élet értelmét + evolúciós kérdést.


Mindenkinek saját magának kell értelmet kerítenie az életben. Én sem ítélem el, sőt, becsülöm azokat, akik gyereket vállalnak. Ha ez nekik VALÓBAN ÖRÖMET okoz és VALÓBAN ezt szeretnék az élettől, akkor én boldog vagyok, hogy megtalálták az életük értelmét.


De ne ítéljünk már el mást azért, mert más a felfogása, mert ő másképp gondolkozik. És ne is beszéljünk bele olyan dolgokat, hogy akkor az adott illető EZÉRT kevesebb lenne, vagy hogy neki nincs értelme.


"Élni és élni hagyni."

2018. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szíved joga, hogy szeretnél-e családot, senkinek nincs joga beleszólni a te életedbe, de az érveléseddel tényleg nincs minden rendben.


"Sajnos akikkel kapcsolatba kerültem ennyi idősen, Ők már többet akartak a sima járásnál"

Egy nőtől sem várhatod el, hogy majd életetek végéig kézen fogva jártok és néha d.gtok, majd hazamentek a saját lakásotokba, mint a tinik. Biztos, hogy van, akinek ez a megoldás lenne az ideális, vagy legalábbis tudna így élni, de nem hibáztathatsz azért senkit, ha felnőttként már idővel komolyabb kapcsolatot szeretne, vagy kész elköteleződni.


Úgy állítod be a család dolgot, mintha minden családban a nélkülözés, éhezés, száz éves kocsi lenne a normális. Persze van, ahol ez van, de nagyon nem ez az átlag. Kisvárosban élek, nem igazán vannak eleresztve errefelé az emberek anyagilag, mégis csak egy pár gyerek volt a sulimban, aki tényleg rászoruló volt. A szüleimnek is átlag fizetése van, mégis mindent meg tudtak (és tudnak) adni nekem és a tesóimnak úgy, hogy ők sem nélkülöztek soha. Soha nem turkálóból öltözködtünk, nem krumplis tésztán éltünk, mindig volt tüzelő, ha tönkrement a mosógép, tévé, nem okozott gondot újat venni. Nem annyira a pénz mennyiségétől függ a dolog, hanem attól, hogy hogyan osztod be. Nem azért nem vettünk 30-40 ezerért cipőt, mert nem engedhettük volna meg magunknak, hanem azért, mert egy családban átértékelődnek a dolgok. Inkább veszek egy normális minőségű cipőt 10-15 ezerért és akkor a szüleim több pénzt tudnak félretenni arra, amire nekik szükségük van.

Na mindegy, nem a véleményeden akarok változtatni, úgy élsz, ahogy akarsz. Csak leírtam a dolgot a másik oldalról is.

2018. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!