Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki már nagyon sok...

Ha valaki már nagyon sok mindent megpróbált tenni, de mégsincsenek barátai, nincs barátnője, kb. senki nem törődik vele, nem talál olyan embereket, akikkel kölcsönösen jól érezné magát, annak van értelme tovább élnie?

Figyelt kérdés
Tehát csak azért, hogy bejárjon dolgozni, és azonkívül üresen, magányosan tengesse a napjait? Mi értelme van meghosszabbítani a szenvedést?

2016. aug. 29. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
először is mennyi idős vagy?? :/
2016. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
37/F
2016. aug. 29. 12:10
 3/19 Girgoy ***** válasza:
Ez egy depresszióra utaló kérdés. Szerintem keress fel egy szakembert!
2016. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Girgoy ***** válasza:
100%
Nem csípőből mondtam, tényleg vannak tipikus kérdések, világszemlélet, stb., ami a szakirodalom és tapasztalat szerint tipikusan depresszióra utal. Ha 37 éves vagy, valszeg tényleg régebb óta tart ez. A lakosság nagy részét érinti a depresszió (rossz kedvűek, félnek az újdonságtól, nehezen alakítanak ki társas kapcsolatokat, mindig a hiányban élnek, nem abban, ami van, hanem aminek lennie kellene, negatív énképük és világképük van, stb.) és ezek nagy része kezeletlen, pedig többféle módszerrel lehet rajta segíteni. Ha pedig az alap problémán segítünk, akkor megoldódnak a járulékos dolgok is, és könnyebben találsz párt. Ha meg a szakember megállapítja, hogy mégsem vagy depressziós, akkor is lehet egyszerűbben segíteni a dolgon.
2016. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
igen van értelme! Millió +1 dolog értelmet adhat az életének. Pl.: élhet a hobbijának mindenféle elszámoltatás nélkül. Pénzével azt kezdhet amit csak akar. Bejárhatja a világot. stbstbstb.
2016. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Nincs értelme. Hiába járod be a világot egyedül, a lényeg akkor is az, hogy egyedül vagy és nincs kivel megosztanod azt élményt.
2016. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az utolsóval értek egyet, pont ez a baj, hogy egyedül tényleg nincs értelme. Pont az egyedüllét a baj, így az ember tényleg nem tud élvezni semmit, a pénzét, szabadidejét se.
2016. aug. 29. 13:14
 8/19 anonim ***** válasza:

Most miért kell ilyenen problémáznod? A 6. válaszoló is csak a butaságát írja. Miért kell ilyenen gyötrődni, hogy nem lógok valakik nyakán folyton, nincs aki folyton beszéljen hozzám?

Ha ilyen típus vagy, akkor megértem, keress társaságot és illeszkedj be.

De azért sokan attól még tudnak élni és jól el-lenni magukkal is, pl én is, ha szórakozni akarok, akkor egyedül is tudok, ha kirándulni, vásárolni akarok, akkor nem leszek összetörve, mert nincs társaságom.

2016. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Ott kezdődik a probléma, hogy bejársz dolgozni, és kész. Én messzebb lakom a barátaimtól, de nem úgy élem meg, hogy csak bejárok dolgozni. Nincs egy hobbid? Semmi sem érdekel? Nem jársz sportolni? Nincs egy háziállatod? Nincs semmi, amiben kiélheted a kreativitásod? Nem tanulsz semmi újat (akár tök ingyen a netről). Én segítő szándékkal írok, nem trollkodni akarok, de egyszerűen nem tudom, hogy lehet így élni. Nekem is volt olyan időszakom, amikor nem voltak barátaim, de számtalan hobbim viszont volt. Hogy tudnak emberek olyanok lenni, hogy semmi sem érdekli őket?
2016. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha olyan ember vagy, aki arra vágyik, hogy megossza az élményeit, próbálj meg blogoni. Ne tucat blogot írj, írj valamit, amihez őszintén értesz. A világ bejárása meg túlhype-olt, nem biztos, hogy pont az boldogít?
2016. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!