Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért verekednek a gyerekek?

Miért verekednek a gyerekek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 6. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Mivel gyerekekrol van szo,meg lehetne azt is kerdezni,hogy "miert ne?":D
2018. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem XD. Amikor a csendesebb, gyengébb, gyerekeket verik a társaik. Egyáltalán nemtudják megvédeni magukat. Ha kifognak valakit, ez rendszeresen előfordul iskolában vagy az utcán is. Csak a fájdalom és félelemkeltés a céljuk.
2018. ápr. 6. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Amiért a ki állatok is marakodnak. Rangsor. Nem láttad még a hiéna kölylöket? Még nem is lát, szag után megy és tépi, marcangolja a tesóit.
2018. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem fog tetszeni a válasz amit a Biblia ír erről. "Az utolsó napokban nehezen elviselhető válságos idők lesznek, mert lesznek az emberek önmagukat szeretők...." /ebbe beletartoznak a gyerekek is./ 2Timóteusz 3:1-5. Érdemes elolvasni! De még azt is mondja, hogy az egész világ a gonosz hatalmában van. De ki lehet az a gonosz, aki képes erre? Ezt is feltárja a Szentírás.
2018. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a konfliktuskezelés tanult folyamat, amit a felnőtteknek is nehéz elsajátítani. Felnőtt korra az emberek egy része eljut addig, hogy a dühét, tehetetlenségét nem veri le a másikon, nem hisztizik, nem ordít. De sokféle helyzet van, nehéz mindegyikre egy bevált megoldást javasolni. Amire viszont van ilyen, az működik a gyerekeknél is.
2018. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

A kisebb gyerekek még ösztönösen reagálják le a számukra kényelmetlen vagy furcsa dolgokat, ez amolyan önvédelmi mechanizmus. Egy visszahúzódó, csendes gyerek nem normális jelenség, nem olyan mint ők, így kezelik le.

Ha az állatvilágot nézzük, az ilyen kölyköket eldobná magától egy anya, kivernék a többiek a falkából. Sajnos ez ilyen. Ahogy nő az ember, megtanul ésszel gondolkodni, de addig az ösztönök, a mélyről feltörő érzések vezérlik. Meg persze az, hogy mit hozott otthonról.

Mi folyamatosan költözködtünk, soha nem volt egy olyan óvoda vagy iskola, ahova be tudtam volna illeszkedni, a többieknek idegen voltam, persze, hogy folyton bántottak. Engem leszart anyám, a tévén nevelkedtem, mit lát a kölök, hogy verekedéssel kell megvédenie magát. Csendes voltam vagy sem, lány létemre mindig én ütöttem először, és tekintve hogy egész gyerekkoromban a fákon lógtam, hát nem kicsit. Voltak ott problémák :D Eltartott vagy kamaszkoromig, amíg megvilágosodtam, hogy az erőszak nem megoldás. sajnos a beilleszkedési problémáim ott sem múltak el.

2018. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a csendesebb, gyengébb gyerekeket nagyon megverik a társai. Az ilyen gyerekek szülienek milyen a hozzálása. Régen iskolás voltam akkor a beteg, szemüveges gyerekeket csunyán elverték a társai. És azokat is akiket a szülei hordtak az iskolába. A legdúrvább az volt hogy a társai lelökték az emeletröl, kilökték a jármüvek elé. Addig kergették az utcán még elnem gázolták a jármüvek. Szerintem a verekedős gyereken nemtudják hogy ha kergetik a gyengébbet, főleg az utcán a félelemtől nem néz széjjel az úton. Ha pedig elütik a jármüvek akkor ott hagyják.
2018. ápr. 7. 12:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom az állatokkal összehasonlítani az embert, de ez a domonancia pont úgy, mint ahogyan az álatvilágban.

Aztán van aki kinövi, van aki meg nem, de az meg megy a sittre, ha túlzásba viszi.

2018. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt kérdezném: miért verekednek a felnőttek?

A gyerekek azért, mert gyerekek. Nem érzik az ököljog téves voltát.

2018. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezt a példát látták, bántották őket is vagy csak nem törődtek velük. Amiket leírsz nagyon durva, több gyerekem van, iskolás is, elég sokféle közösségbe járunk és nem tapasztaltam, hogy egy-egy lökdösődésnél durvább lett volna eddig. Jellemzően 1-2 évesen minden gyereknek van olyan korszaka, amikor odacsap vagy beleharap a másikba vagy a szülőbe, ha mérges, mert még nincs más eszköze - szerintem, ha ilyenkor megtanítják neki, hogy ezt nem szabad, az egy jó alap, aztán később is kisgyerek korban a sarkában kell lenni egy jó darabig, megtanítani bocsánatot kérni és megbocsátani ill. szavakkal kifejezni az érzelmeit agresszió helyett - szóval érzelmi intelligenciára nevelés. (Plusz tán sok aktivitás, sport). Ha ehhez normális értékrendű, odafigyelő tanárt is kap, nem hiszem, hogy ennyire agresszív szituációkig vagy pláne valaki közös bántalmazásig elfajulhat a dolog.
2018. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!