Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem létezik (elsősorban)...

Miért nem létezik (elsősorban) belső értékekre építő társkereső alkalmazás?

Figyelt kérdés

A Tinder és társai nagy vonalakban csak azoknak ad egy plusz felületet, akiknek eleve semmi problémája az ismerkedéssel. Elsődleges céljuk csupán szexpartnerkeresés, és mondjuk ki, kell hozzá egy jó adag magamutogatási és önfényezési hajlandóság.


Miért nincs olyan felület vagy alkalmazás, ahol van kép is, de nem a pózolás és kinézet az elsődleges szűrő, hanem pl. az érdeklődési kör, értékrend, gondolkodásmód? Zárkózottabb emberek, akik vannak egy páran, köztük én is, valószínűleg szívesen használnák. Minden infrastruktúra adott hozzá. Miért nem találták még fel? Miért nem azok kapnak segítséget e téren, akiknek valóban szükségük lenne rá?



2018. ápr. 29. 04:01
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
(Bizonyára azt gondoljátok hogy egy ronda önbizalomhiányos szűz vagyok. Épp ellenkezőleg, jól nézek ki, bőven van önbizalmam is. Kalandnál többet viszont még senki sem tudott adni. Most pedig hogy eldicsekedtem ezzel egy anonim oldalon, már egy egoista barom. Ja, és még férfi is, nőként már bizonyára számtalan "megértő" jelöltet találtam volna.)
2018. ápr. 29. 04:03
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én még a tinder előtti korban próbálkoztam netes társkereséssel (a tinder bevallottan bäszóapp, bár mondjuk a tesómnak onnan van férje...) de hócipőm tele volt azzal, hogy minden szarra lehet szűrni a horoszkóptól a kereseten át a mell/farokméretig, de nincsenek olyan alapvető keresési lehetőségek, hogy extrovertált vagy introvertált legyen az illető, műszaki vagy inkább bölcsész/művész beállítottságú, jobb- vagy baloldali, konzervatív vagy liberális, tehát amikre ténylegesen szükség van egy kapcsolatban. Tényleg csak azoknak segít, akik IRL is tudnak ismerkedni, pedig elsősorban a visszahúzódóbb, nem túl nagy ismeretségi körrel rendelkezőknek lenne szükségük rá. Lett aztán netről párom, de annyi energiát kellett beleölni a keresésbe (amit nem kellett volna, ha lehet normális tulajdonságokra szűrni), hogy még egyszer nem próbálnám. (A következő párom már IRL ismerkedésből lett.)
2018. ápr. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%
Mert ez egyszerűen hülyeség. Egyébként erre itt a gyakori, de miután találkozik egymással a 2 fél, úgy is csalódás lesz a vége.
2018. ápr. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%

Ismerkedni nem a neten kell hanem a valóságban. Az ismerkedés nem egy alkalmazás letöltését jelenti, legalábbis az én világomban nem.

Az, h valakinek az az ismerkedés, hogy pontokba szedi saját magát és fényképekkel illusztrálja magát a neten mint valami eladó bútort - azt csókoltatom.

36N

2018. ápr. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Rendben, #4-es. Kérlek mondd, hol találhatnék olyan lányt, aki

-nem buliőrült, főleg otthonülős típus

-társkeresőket nem használ

-relatív alkoholmentes és teljesen cigimentes életet él

-érzelmileg nagyon fejlett

-el tudja kötelezni magát mellettem

-könnyen megnyílik úgy is, hogy viszonylag csendes típus vagyok, és ez ameddig nem ismernek és nyílok meg, taszít mindenkit

2018. ápr. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert manapság első a külső és mindenki leszarja a belső értékeket amíg nem látta hogy 10/10 a másik.
2018. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Amit #2 ír, hogy lehet neten, csak rengeteg energia az valahol inkább viccesen hangzik, pedig igaz. Mert nem éri meg vagy mi? :)


A valós helyzet is hasonló. Ha társat keresel elmehetsz valami szórakozóhelyre, ahol ugyan úgy van egy "felhozatal" amire első körben kinézet alapján tudsz szűrni, és itt is elég valószínű, hogy sokkal több olyat találsz akik nem hosszú távra terveznek. Mert a társkeresés már eleve egy rossz kiindulási pont.


Az embernek vannak tulajdonságai, ezekhek kapcsolódóan érdeklődési körei lesznek, ezeken belül megismer más embereket, akik közül lehetnek olyanok akikkel már nem csak a közös pontok lehetnek érdekesek, hanem az azokon kívüli tulajdonságok is megismerésre kerülnek. Fel kell épűlnie egy alapvető bizalomnak, és ki kell alakulnia egy vonzalomnak, ami csak részben fizikai, az egész személyre kiterjed. #4-nek ebben igaza van, ez nem tud úgy működni, hogy az ember felcimkézi magát a belső tulajdonságaival és odatolja mindenki elé. Ez a lényeg, hogy meg kell nyílni. Egymást kell megnyitni, és attól olyan étzékeny és egyedülálló egy kapcsolat, hogy ezt nem bárki teszi meg akárki előtt.


Nincs egyetlen hely, ahol válogathatunk egymás között. Ahogy az életben is úgy szokott ez működni, hogy az ember elsősorban a világra nyit. Magából kifelè. Lesz egy téma ami érdekli, egy szakmája, munkahelye, munkaköre, azon belül kapcsolatai. Lesz egy világképe, hitvallása, hivatása, sok sajátos akármilye amik mind hozzárendelődnek helyekhez és eseményekhez, ahol megismer majd embereket. De ezt megfordítani... ha meg is lehet, hát sok értelme nincs.

2018. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%
Tudom, tudom, pontos j...
2018. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
#4 úgy bírom, amikor ontjátok a nagy bölcsességeket, hogy mit hogy kell... ha mondjuk kis cégnél 3 kollégával dolgozol együtt, és kevesebb az energiád emberek közé menni, de a baráti kapcsolatokat is ápolni kell, akkor nem fogsz minden este valami buliban lógni, hátha felszed valaki. meg van, aki eleve nem bulizós típus. persze a netes ismerkedésnek sem kell feltétlen társkeresőnek lennie, itt van pl. az 5-ös, simán ráírnék, ha nem lenne barátom (feltéve ha fiú :D)
2018. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

És ki beszélt bulizásról, okosok? Nőjetek már fel végre, nem csak a diszkó létezik meg a piás kis ribik.

Attól, hogy ti rossz helyen mozogtok és nem tudtok magatokkal mit kezdeni még nem más a hülye.

De persze keressetek neten, adjátok meg a paramétereket és akinél ki lehet pipálni minden, töltsetek le vmi szerelem-alkalmazást, és mehet is a boldogság. Nyomiéknál ez így megy.

36N

2018. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!