Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni elsősorba...

Szeretnék megtanulni elsősorban okos telefonokra alkalmazásokat programozni. Milyen nyelvet válasszak ki alapnak, és további gyakorlás céljából, ha azzal végeztem merre lépjek tovább?

Figyelt kérdés
Windows 8-ra és Andoridra is szeretnék tudni alkalmazásokat programozni. Nekem eddig a C#t ajánlották alapnyelvnek, hogy elsőként azt tanuljam meg. Ez szerintetek is megfelelő? Továbbá ha azon túl vagyok mit tanuljak még meg? Pl. Java kell-e stb.?

2014. febr. 17. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:

WP-hoz C#, Androidhoz Java, iPhone-hoz ObjectiveC.


Ha megunsz egy nyelvet, tanuld a következő érdekeset. Végezni nem nagyon lehet, legalábbis nem 2-3 év.

2014. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,...ez lehet hülye kérdés, de teljesen kezdő vagyok, szóval azt honnét fogom tudni, hogy tudok-e már programozni? :D Ha végezni nem igen lehet velük? Persze ez nem kételkedés a részemről, vhol a szívem mélyén sejtettem...csak arra akarnék kilyukadni, h mi az a szint amikor akár egy munkára is jelentkezhetek ezen tudásokkal?
2014. febr. 17. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:

> azt honnét fogom tudni, hogy tudok-e már programozni?

Ha valaki elkezd neked munkabért utalni havonta.


Vannak cégek, ahová felvesznek juniorokat, de kell hozzá egyetemi végzettség, meg erős szakmai angol (mondjuk tanulni sem leht engol nélkül). Ez egy ilyen szakma. Tudni akkor fogsz igazán, ha valakinek kellenek a cuccaid amiket írsz.

2014. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 uno20001 ***** válasza:
A jó /(pap)/ programozó holtig tanul. Olyan nincs, hogy én már tudok programozni és kész. Azt folyamatosan kell tanulni.
2014. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát így már nagyjából átlátom legalább ezt a részt!

Köszönöm a válaszokat! Egyetemi végzettség részemről ki van zárva...nincs rá lehetőségem. Angol tudásom középfokú, de írás talán üti a felsőfokot is, legalábbis tesztek alapján..., hát belevágok, aztán majd kiderül mire jutok vele! :)

2014. febr. 18. 00:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Legalább valami OKJ-t csinálj.
2014. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért van kizárva az egyetem? Elég hasznos tud lenni egyébként. Lehet, hogy sok hülyeséget tanítanak, de ezért jó odafigyelni, mert még szükség lehet rá :D
2014. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

OKJra én is gondoltam, de egyenlőre egyedül...aztán, ha továbbra is érdekel, akkor beiratkozok.

Egyetem: mert anyagilag és időben se engedhetem meg magamnak...sajna! :( Az eredményeim, meg anno nem olyanok voltak, h ösztöndíjat kaphassak, ha időben meg is tehetném, h oda járjak!

2014. febr. 25. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!