Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van túltolva a Nő-Férfi...

Miért van túltolva a Nő-Férfi egyenlőség annyira?

Figyelt kérdés
Napjainkban az a legrosszabb társadalmilag ha fehér férfi vagy, akár mit mondasz egy bármely másik csoportról jön a hiszti. A kérdésem inkább a női részre vonatkozna. Pl.: prosztatarákos gyűjtést még nem is láttam mellrákosból már nem keveset. Ha egy férfit tökönrúgnak minden másik férfi nevet. De ha egy nőnek akár a mellét fogják meg véletlen akkor megy a köpködés az összes férfira. Anyáknapját még értem hogy miért van, elvégre ő szüli meg a gyereket, de nőnap minek? Ha nem szül akk egyenlőek a férfiakkal, ha mégis akkor ott az anyáknapja. Férfiaknak ünnepük sincs. Nem szoktam ilyen webes játékközvetítéseket nézni, de tudom hogy az megy hogy van egy jó nő akié a csatorna, az bármit csinál kapja a “donate”-okat. Mutattak nekem olyat aki a macskáját kereste/evett napi pár órát kamera előtt és így keresett 60 millio forintnyi dollárt. Hol van itt az egyenlőség ha férfinak lenni sokkal hátrányosabb mint nőnek? Arról nem is beszélve hogy valamelyik nő akkor van megsértődve ha kinyitjuk nekik az ajtót valamelyik ha nem... na meg a jóöreg “erős nő vagyok” de a buszon/metrón/villamoson megy a “cöhh” ögés ha nem állunk fel. Kérdésem nem az ihlette hogy utálnám a nőket, hanem hogy jól kilettem osztva mikor átadtam volna a helyem... jol megkaptam hogy mekkora f@rok vagyok mert kinéztem belőle hogy azért fog hisztizni mert hogy nem adom át a helyem. De most komolyan miért tartunk itt?

2018. máj. 9. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Igazad van, férfi uralom van, én már már úgy érzem magamat mint egy arab nő, már csak a fátyol hiányzik. Munkát nem kapok, mindenhova férfiakat keresnek, vesznek föl. Ami női munka arra is inkább a kecskeszakállú, 19 éves egyetemista gyereket választják.
2018. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

itt közölném, pasi vagyok

van apák napja és nemzetközi férfi nap is

hogy nem olyan elterjedt mint az anyák napja vagy a nő nap az egy dolog

az anyák napját nem kell elmagyarázni, mint mondtad

a nőnappal meg csak kedveskedünk, normálisabb helyen néha csak mert péntek van is lehet egy 2000ft os virágot adni a nőnek, vagy akár egy kis csokit is

(ez neked szól kérdező: legalább picit befogják a szájukat, hogy soha nem kapnak semmit meg hasonlók, és helyette boldogok, ha a párod/vagy a veled egy háztartásba élő nő boldog akkor te is az lehetsz meg nyugodt mert békén hagy)

sokszor a nők se tudják hogy mit akarnak, kérdezd meg akár melyiket :D bonyolult lelkek, de így szeretjük őket :) különben is, ha rá találsz a párodra így is úgy is meg lesz a közös hang :)

szerintem inkabb a feministákkal van baj, azoknak nagyon kicsavart a gondolkodásuk, meg ez a beszükült látásmód (volt pl olyan hogy nyíltan kijelentette az egyik hogy a fiúkat már gyerek korba herélni kell)

de ez mine a 2 némbe meg van, mindenkinek meg van a maga hülyéje..

2018. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Lehet nekem is egy kérdésem? Ti hogy maradtok életben a való világban? Mert ésszel és önérzettel ez kész csodának tűnik...
2018. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

ja amúgy a donete okról... azt többnyire pasik szokták adni :D

lökd ki magad, legyél szexi a csajok akik rá szánnák a pénzt (jobb esetbe csak a csajok) neked is fizetni fognak

2018. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Holnap mennék kb az 500. helyre állás ügyben , alszok rá még egyet, mert valahogy van egy olyan megérzésem, hogy megint a térdig érő ..szú, gólem gyereket várják, akivel kellemesen ellehet tölteni a 8 órás munkaidőt.
2018. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"a buszon/metrón/villamoson megy a “cöhh” ögés ha nem állunk fel."


Ezt speciel soha nem tapasztaltam, pedig világ életemben BKV-ztam.


---


De ez inkább helyzetfüggő. Írok tipikus helyzeteket amikor jó nőnek lenni, és rossz nőnek lenni:


1) Egy nővel nem tudsz ugyanúgy kommunikálni mint ahogy egy férfival kommunikálnál, mert egyszerűen nem szabad. Sok esetben én férfiként pont ezért fegyvertelennek is érzem magam pusztán azért mert nővel kerülök konfliktusba.

Mondok egy példát:

Egy lány elsírja magát -> Mindenki vigasztalja.

Egy fiú elsírja magát -> "Légy férfi, ne bőgjél már!".


2) Viszont nőként elég frusztráló lehet amikor kioktatnak téged hogy "kisanyám mit értesz te ehhez!".

2018. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Nos akkor vegyük sorra:

Mellrákos gyűjtést általában a nők szervezik. Prosztata rákos gyűjtés is lehetne, de a férfiak nem igazán reklámozzák. Köztetek ez nagyon tabu téma, én úgy vettem észre.

A tökön rúgás - mell fogdosás rész inkább no komment. Egyiket sem tartom viccesnek, de azért egy lapon nem említeném a két dolgot.

Nőnap: én magam sem értem mire a felhajtás. Köszönöm szépen én az év 365 napján 0-24ben nő vagyok, a jelentőségét már rég elvesztette. Én nem is "ünneplem", nem várom el senkitől, hogy másképpen tegyen. Egyébként van apák napja és férfi nap is, hogy miért nincs felkapva egyik dátum sem? Azért, mert pl a férfinaphoz nem kötődik történelmi esemény. (De mint már mondtam, a jelentőségét a nőnap is rég elvesztette)

A milliókat kereső nő(k) esete: Erről TI férfiak tehettek. Lássuk be nincs olyan híres magazin, ami nőknek készült és meztelen, pasikkal van tele. Nagyobb a kereslet a dekoratívnak mondott hölgyek bámulására. A nők azért nézik, mert a női hiúság kíváncsivá tesz, a férfiak meg nyilván inkább lesik a csajokat, mint a pasikat. Ergó, nagyobb a célközönség tábora.


A busz és az ajtó esete: erről nehéz nyilatkoznom, mert nem látok mások fejébe. Azt tudom, hogy ha kinyitják az ajtót, megköszönöm és bemegyek. És még nem haltam bele abba, hogy állnom kellett buszon.


Tudod mi az alapvető baj? A nők nem tudják, hogy kellene nőnek lenni, mert a férfiak sem tudják hogy legyenek férfiak. Ez fordítva is igaz.


Mind a két nemnek meg kell küzdenie bizonyos nehézségekkel, sztereotípiákkal. Szerintem egyik nemnek sem könnyebb az élete.

2018. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek könnyebb lenne, ha nem hallanánk ennyit arról, hogy kinek mitől mennyivel könnyebb. Emiatt van az egész, hogy mindenki beleszól hogy szerinte mi a helyes viselkedés, meg kinek mi a feladata. Pedig ha van is ilyen, az akkor tud a leginkább jó irányba terelődni, ha nem szólnak bele. Emberek vagyunk, a többi csak belemagyarázás. Vannak gyengébb fizikumú emberek, idősek, gyerekek, sebesültek, betegek, akiket normális ember nem lök félre, hanem segít ahogy éppen tud. Vannak előnyösebb helyzetben lévő emberek, vannak adott feladatra alkalmasabbnak látszó emberek, vannak emberek akiknek külön megháláljuk a munkáját, van pedagógus nap, volt közalkalmazotti nap is, de lehetne kitalálni új napokat is akár, nem ezen múlik. Régebben a férfiak tolták túl, most a nők, éppen ezért úgyis mindenkinek igaza lesz, csak full értelmetlenül vitáznak ezen.
2018. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval értek egyet, teljesen fölösleges azon vitázni, hogy melyik nemnek könnyebb/nehezebb, mert a szomszéd füve mindig zöldebb alapon, úgyis mindenki azt mondja, hogy a másiknak milyen könnyű, neki meg milyen szar. Ez persze nem csak a nemre vonatkozik, hanem minden másra is, amiben megosztottak az emberek (kor, szociális helyzet, lakhely, akármi). Van az életnek olyan területe, ami a nőknek könnyebb, a férfiaknak pedig nehezebb, és van olyan is, ami pont fordítva van. Meg aztán ez csak a nagy átlag, hiszen van olyan nő, akinek nem mennek azok a dolgok, amik a legtöbb nőnek igen , és van olyan férfi, aki ugyanígy van ezzel. Tudod, mind különbözőek vagyunk, ez a szép abban, hogy emberek vagyunk. Én amondó vagyok, hogy örüljön az ember annak amije van, és ne mindig azzal törődjön, hogy másoknak mije van, amije neki nincs, mert sose tudhatja, hogy nekik viszont milyen bajaik vannak, amik hála istennek neki nincsenek.
2018. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nincs túltolva. Csak az agyalágyult, önérzetes, pillangóagyú feministák harsognak sok helyen, valószínű ebből olvastál.

Azok meg nem segítik a női nemet evvel, hanem feszültséget szítanak.

Megkockáztatom, aki alapból valamilyen csalódáson van túl, elolvas valami feminista fszságot, képes az első akármilyen nőt fejbeverni.

Gárgyult amerikai liberális filmipar, média is a feszültséget generálja evvel a világban.

Régen megvoltak a bejáratott módszerek a nemek közötti különbségekre, csak hát az új kor embere azt hiszi, minden ami ma van, az jobb.

2018. máj. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!