Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elítélendő hogy valaki nem...

Elítélendő hogy valaki nem használ borravalós szolgáltatásokat a borravaló undora miatt?

Figyelt kérdés

Nem rendelek pizzát, nem járok taxival, nem járok étterembe, nem járok fodrászhoz sem.

Egyszerűen sajnálom rá a pénzt, hogy csakúgy a semmire fizessek egy vadigedennek pénzt. Ha valaminek megvan az ára, akkor nem értem miért nem azt az összeget kell fizetni.

Például ha egy pizzázó 3000 forint felett ingyen szállít ki, akkor miért kell még pénzt adni a futárnak akit először és utoljára látok?


2018. máj. 10. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

A borravalót a kiszolgálásért fizeted, de ha ez neked nem fér bele, akkor az egyetlen tisztességes megoldás, ha nem veszel igénybe olyasmit, ahol illik adni borravalót.


És azért illik, mert az adott dolgozónak a fizetése úgy van megállapítva, hogy a szokásos 10% borravalóval együtt éri el a normális értéket.


Ha megszüntetnék a borravalót, akkor ezek a szolgáltatások attól kezdve drágábbak lennének, és akkor meg az nem tetszene sok embernek, illetve ha nem emelnék a fizetéseket, akkor meg nem lenne, aki annyival kevesebbért elvállalná ezeket - azaz megszünnének pl. az éttermek a házhoz szállítás, a fodrászat, stb.


Ha te ezek nélkül megvagy, senki nem kötelez ilyen szolgáltatások igénybevételére.

2018. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Ma már volt egy ilyen pizzás borravalós kérdés. nem kötelező borravalót adni...

De valamiért kialakult ez a szokás és ezzel a munkaadók is számolnak. Alapból kevés pénzt adnak a futároknak, mert majd a borravalót úgyis ők teszik zsebre és úgy már jó a fizetésük. Tehát nem kötelező borravalót adni, de megjegyzik egy idő után és oda mennek először ahol kapnak/többet szoktak kapni. Aki nem ad az számoljon ezzel is. Hiszen a futárok is pénzből élnek, nem ők tehetnek erről a rendszerről. Amúgy pl édesapám pizzafutár, a saját suzukijával dolgozik és magának is kell megtankolnia. városon belül pedig nem kap pénzt a kiszállításért, csak a vidéki fuvarokra. Így lényegében ha borravalót nem kap akkor is városon belül a saját pénzéből kocsikázik. Ezért szokás adni egy kis plusz pénzt. De senkinek nem kötelező mint azt már írtam. Mondjuk az előző kérdésnél is rendesen lepontoztak, mintha az én hibám lenne az igazság.

2018. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Én sem adok borravalót a pizzáért,mert kihozta, ez a dolga ez a munkája és kap érte fizetést. A taxit is kerülöm étterembe sem szeretek járni arról nem tudok nyilatkozni. Viszont szoktam online rendelni ezt-azt a gls-nél meg kártyával fizetek. Nem tartom bunkónak,ha nem adsz borravalót én sem szoktam max. nagyon ritkán. Nekem sem adott senki a munkámért,ha adott is ment a főnök zsebébe. Többnyire ezért sem adok. Lehet kedves az ember,de 1. kap érte fizut 2.nagyon sok esetben lenyúlják tőle.
2018. máj. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Ha megszüntetnék a borravalót, akkor ezek a szolgáltatások attól kezdve drágábbak lennének"


Aki eddig fizetett borravalót az ugyanannyit fog fizetni, meg végre én is bátrabban használhatnám ezeket a szolgáltatásokat.

Amúgy én sem kapok borravalót, pedig én is szolgáltatást nyújtok embereknek.

2018. máj. 10. 22:22
 5/14 Elenios-E ***** válasza:
75%
Sokkal korrektebb lenne, ha be lenne építve az árba a borravaló, ahogy sok helyen is van (szervízdíj).
2018. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Akor ne rendelj pizzát, nem járj taxival, ne járj étterembe, ne járj fodrászhoz sem. Élj barlangban.
2018. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is jobb lenne, ha megmondanák, mennyi az annyi. Mert így meg a fintorgás megy, ha nincs nálad apró.


Ha nem kellene számolgatni, hanem fixre megmondanák, forintra pontosan mennyi a borravaló, elkezdenék étterembe járni.

2018. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Én nem ítéllek el. De ha te lennél a párom, agyfa..t kapnék a baromságodtól.
2018. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Orvoshoz sem jársz ?, ott aztán bepótolhatod, lehet tejelni :D
2018. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Szivem, itt Amerikaban agyf. szt kapnál, a kiírt árak pl. egy sör 8$,arra rájön 6%adó, 10%szervizdij es ha jo a kiszolgalas elvárják a minimum 20% jattot.
2018. máj. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!