Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért akar mindenki diplomát,...

Miért akar mindenki diplomát, felsőfokú végzettséget?

Figyelt kérdés

A környezetemben aki még tanul, és velem egy idős mind csak ezt az egy opciót látja, hogy elmondhassa magáról

Ő tanult ember.

Unokatestvérem tökéletes példa erre, az egyik rokonuk befejezte az egyetemet, hogy ne maradjon a család szégyenbe Őt is felvették alapvetően jól tanult de ennek ára is lett, enyhe depresszió, fogyás. Tönkre vágta magát az idegeskedéssel, minden vizsgái előtt azzal foglalkozott már hetekkel előtte hogy mi van ha megbuktatnak.

Szerintem aki ennyire magára veszi az életet, az ne legyen törtető, ez is azt tükrözi hogy nem más után kell menni, mert aki úgy levizsgázik 4-es 5-ös átlaggal hogy mellette ugyanúgy jár szórakozni, inni, mégis kiegyensúlyozott, annak nyilván sosem lesz probléma komoly területen is produkálni, elég szélsőséges példa pl Gyárigazgató, ahol minden teher a Te vállad nyomja.


Miért nem lehet egyszerű, laza melókat célnak kitűzni? Hegesztő, Gipszkartonozás, Lakatos stb nőknél mondjuk fodrász, pincérnő, pultos, persze nem itt a szegénységbe.

Mindehhez elég egy olyan nyelvvizsga amelyik területen dolgozna az ember, ez a két kombináció többet ér sokaknak elérhetőbb is.

Az egyik barátnője pl abba is hagyta egy bukás után a tanulmányait, nem fogott bele még egyszer, azóta kint dolgozik, és rá jött hogy nem neki való a komoly tanulás.


Én elhiszem hogy menő dolog mell-veregetve mondani hogy nekem ilyen-olyan képesítéseim vannak, cum laude meg tököm tudja mik, de a tendencia most erősen azt mutatja tanuljál hogy lehess valaki, mintha végzettségtől függene.


Az embereknek ennyire nem mindegy hogy, azt a 2500-3000€-t milyen munkáért kapják? Itthon úgy sincs értelme hajtani mert szar az egész gazdaság, ország.

Én otthon jó indulattal 200e nettóért találnék munkát kis cégnél, 2 minősítéssel, Bristolban 800e ft-nak megfelelő fontért dolgozom most, és még nem volt béremelésem, illetve semmivel nem kerülnek többe a mindennapok itt, mint otthon. Egyedül az ingatlanárak magasak, de a bérlésért cserébe jó felszereltségű, tágas helyen lakhat valaki, viszont meg van mindene az embernek ha dolgozik.


2018. jún. 2. 18:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Én azért kezdtem el annak idején, mert az a szakma érdekelt, aztán kiderült, hogy a szakmában a diploma inkább akkor fontos, ha egy cégnél besorolási bértábla van, de ez nincs mindenhol. Viszont ha már elkezdtem, akkor végigcsináltam. És végülis mostanra a szakmában dolgozom.
2018. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
16%

Teljes mértékben egyetértek! Sok büfészakosnak koppan az álla majd néhány év "stressz" után, amikor meglátja, hogy minimálbért keres, vagy rosszabb esetben meki...


Tényleg vannak olyanok, akik nagyon el vannak szállva maguktól, komplexusos barmok (főleg jogásznövendékeknél látom ezt).

2018. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem aki ennyire magára veszi az életet, az ne legyen törtető,"


Én is ilyen voltam, ez kinőhető egy idő után.


Amúgy részben van csak igazad. Én mesterszakot végeztem, és azt mondom utólag, hogy sok volt a hülye a szakon, feleennyit kellett volna felvenni, de azokat meg rendesen tanítani (egyetemen is ott tartunk, hogy nincs pénz, nincs kréta stb., de ez nem ide tartozik). Szóval sok a hülye, akik ráerősítenek az egyetemista vagy bölcsész sztereotípiára. Ugyanakkor tökre megértem a dolgot, mert ma már tényleg diplomát kérnek sok dologhoz, szóba se állnak veled egyes helyeken, és épp mivel sz*r az egész rendszer, előfordulhat, hogy egy olyan melóba, ahova nem kell diploma jelentkezik egy diplomás meg egy nem diplomás. Kit fognak felvenni, ha amúgy nem kell hozzá extra testi képesség vagy konkrétan a norvég nyelv ismerete? Azt, amelyik diplomás, mert azt hiszik, az jobb, pedig ez hülyeség. Ezért a hülye is beiratkozik egyetemre, mert azt reméli, így jobbat tesz magával.


Szakmákról: férfi szakmákhoz hozzászólni nem tudok. A régi általános iskolás osztályomból 24-ből 9 lány volt összesen, a többi fiú. A 9-ből 4 kozmetikus lett, és még az egyik testvére is. Egy olyan településről származom, ahol nem lakunk 10ezren. Minden utcában van kozmetika szinte, nem győznek már hogy konkurálni, komolyan nem tudsz a falu olyan részén lakni, hogy ne legyen egy fodrász, kozmetikus, pedikűrös vagy egy kocsma. Lassan mindenki kozmetikus lesz, én így látom. Aki nem kozmetikus, az meg az Avonnak dolgozik.

2018. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
10%

Röviden-tömören, büdös a kétkezimunka.

Mindenki a bgf-re stb helyeken tanul. Akkora lendülettel csinálják, mintha hiányszakma lenne. Az ilyenek végül külföldön mosogatnak rosszabb esetben prosti lesz, mert rájön semmit sem tud kezdeni a végzettségével.

2018. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
10%

Az még hagyján, hogy büdös a sok semmirekellőnek a kétkezi munka, de osztálytársam a kommunikáció szakával beáll azzal a dumával, hogy milliókat lehet keresni...még beképzeltek is mellé, a saját szakjukon nagyon önérzetesek tudnak lenni!


Ha rajtam múlna, kb. az összes büfészaknak a tanulók létszámát huszadannyira csökkenteném (rengeteg van belőlük, ezért), tandíjt 4-5-szeresére megemelném!


Ha valaki egyetemre megy, vagy mérnöknek tanuljon vagy medikusnak! Többinek nincs értelme!

Túltelítettség van a büfészakokon, miközben orvoshiány van az országban!

2018. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó, ha nem vagy tisztában a dolgokkal akkor ne ír semmit.

A BGE-n lehet, hogy szar az oktatás, sok a hülye, de ennek ellenére szükség van az ott végzettekre és aki akar, az könnyen talál állást is.

2018. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
81%

"miközben orvoshiány van az országban!" - Mondjuk meg is kéne őket fizetni a közszférában is, hálapénz nélkül...


Egyik orvos nagynéném azért ment orvosként külföldre, mert nem akart hálapénzt elfogadni, és egyedül neveli a gyerekét, közszférában meg csak nyomorogtak az orvosi fizetésből, külföldön megfizetik és orvosként dolgozik...


Én mérnök vagyok, nem büfészakon tanultam, és nem büdös a kétkezi munka, csináltam olyat is, de ez jobban érdekel, és most ebben dolgozom.

2018. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
67%
Hívhatsz engem törtenőnek vagy karrieristának mert én jogi egyetemre jártam valamint 4 felsőfokú nyelvvizsgám van.Az egyetemi éveim szinte semmi másból nem álltak csak napi 8-10 óra tanulásból.Meg is lett az eredménye míg a volt osztálytársaim havi 150-200 nettókkal siránkozhak meg keseregnek de kitartásuk nem volt hogy tanuljanak én végigcsináltam ezt komoly áldozatok árán.Ő nekik komoly anyagi gondot okoz egy nyaralás és hiteleik vannak addig én velem egy órás konzultáció 80000 Ft.Saját ügyvédi irodám van, két lakásom valamint egy nyaralóm is.Minden évben legalább 3 alkalommal elutazom külföldre és biztosan állíthatom hogy az életbe a tanulás a legjobb befektetés.Mindezt pedig itthon értem el tehát semmi se lehetetlen főleg úgy hogy szegény családból jöttem.De felküzdöttem magam.
2018. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

#8

Nyilván neked egyébként is meg volt az agyad hozzá, a többség viszont nem ismeri a képességeit, határait, és olyanba is belefognak, aminek kudarc lesz a vége.

Persze ügyvéd is kell, de ehhez ki is kell járni az utat, van aki abbahagyja idő előtt.


Nekem a tanulás nem ment soha annyira jól, hogy gimnáziumba, egyetemre járhassak, viszont ügyes kezem van, és szakmai dolgokban jártas vagyok, ezért volt kézenfekvő opció a hegesztés, és géplakatos.


Magyarországra már csak vállalkozni mennék vissza, alkalmazottként nem, most jut pénz mindenre, később meg el lehet indulni egy kis műhellyel, jó referenciával, technológiával, pénz kérdése. De most még nem érzem szükségét.

2018. jún. 2. 19:13
 10/38 anonim ***** válasza:
21%

Vitán felüli, hogy alaptalan a fel- és lenézés csak végzettségből kifolyólag..


Én pl úgy számoltam, hogy ha 15 évesen belefogok a szüleim nevével vállalkozni akkor 25 koromra olyan anyagi előnyben leszek az egyetemistákkal szemben amit kb sosem dolgoznak le..


Ezért nem is tanultam csak levelező technikumot..és nem mondom hogy csak így jó de pl soha senkit nem alkalmazok csak azért mert papírja van vmiről...az ember a legfontosabb

2018. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!