Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek egy introvertált...

Szerintetek egy introvertált "fejlődik", ha bizonyos időközönként eljár társas programokra (ahol a többséget nem ismeri), vagy inkább csak felesleges stressz az életében?

Figyelt kérdés
Meg lenne a lehetőségem, hogy havonta többször is különböző programokon vegyek részt, de nem nagyon van hozzá kedvem. Ha nagyon ritkán ráveszem magam, akkor általában ott egész jól érzem magam (a lehetőségekhez képest), de a következő programról való döntés során eléggé eltörpül ez az érzés. Érdemes lenne gyakrabban járni, hogy kicsit szocializálódjak, és "szokjam" az embereket, vagy tök feleslegesen fárasztom magam?

2018. jún. 2. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Ez engem is érdekelne. Ugyanebben a helyzetben vagyok.
2018. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
nem, ez csak egy foghalom ami téged jellemez. Hogy jól érzed magad társaságban vagy sem. és nincs "fejlődés" egyik se rossz nincs hova fejlődni max váltani és arra igaziból van lehetőség. Ha már szívesen mész és alig várod hogy ott legyél,valakivel legyél akkor mondanám váltásnak. De ne így fogd fel, hogy neked "fejlődnöd" kell mert nem kell. Azt tedd amit te jónak látsz.
2018. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Számomra szinte teljesen felesleges stressz általában.Időnként jobb valamivel de már egy munkahelyi beilleszkedési mutatvány is nagy kihívás.Már ha nevezhető beilleszkedésnek az a próbálkozás amit produkálok.
2018. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Csak többször érzi szarul magát.
2018. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes. Ahhoz, hogy előrébb jussunk, erőfeszítést kell tenni, ki kell lépni a komfortzónánkból. Tanulsz az ilyen alkalmakon, sok embert megismersz, más-más stílust, szemléletmódot, gondolatokat, és amit megtanultál, az már beléd is épült, viszed tovább a következő beszélgetéseidbe. Egyre magabiztosabb és nyitottabb leszel. Egész jól érzed magad. Akkor? Ne hagyd, hogy a félelem győzzön.
2018. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Néhány évvel ezelőtt nagyon-nagyon introvertált voltam, mostanság sokkalta inkább középen vagyok. Sőt, sokan akik mostanság ismertek meg teljesen társasági embernek gondolnak. Sokkal többet is mozdulok ki, igénylem is az emberek társaságát az egyedüllét mellett és tényleg egyszerűen jobban mozgok már emberek között. De őszintén szólva nem tudom, hogy melyik hozta magával a másikat. Gondolom a kettő kölcsönösen változott? Nyitottabb lettem az emberekre és közben úgy alakultak a dolgaim, hogy többen is kezdtem emberek közé járni.

Szóval az biztos, hogy ez változhat, de nem tudom, hogy tudatosan lehetséges-e változtatni rajta.


22/F

2018. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Todboy ***** válasza:
82%
Nagyon sokszor úgy éreztem, hogy csak leszívnak az emberek, és egy egy összejövetel után, napokig csak fetrengni volt kedvem. De mindigis magam lehető legjobb verziója akartam lenni, és reméltem, hogy ebben is tudok fejlődni, ezért elkezdtem frekventáltabban emberek közé járni, és pár hónap után jobb lett. Nagyon lassú út.
2018. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Jesszus, ez csakis te érzed. Ha fejlõdésre törekszel, akkor fejlõdni fogsz; viszont csak úgy magadtól, semmi próbálkozással nem igazán. Max. egy minimálisat fejlõdsz azáltal, hogy eljársz társaságokba és hozzászoksz az ottani légkörhöz, legalább nem lesz szokatlan neked. De ettõl nem leszel nagy szociális arc, ha közben semmivel nem próbálkozol, nem ismerkedsz.

Ha akarsz szocializálodni, akkor mindenképp érdemes, még akkoris ha nehéz neked. Bár szerintem arra is van mód, hogy közben lenyugtasd magad, nem muszáj stressznek felfogni az egészet. Pl. eljárhatsz olyan társaságba inkább, ami viszonylag kellemesebb, hangulatosabb, ott kevésbé stresszelnél. Nem muszáj nagyszájú, idegesitõ emberekkel körbevedd magad:D Pl. nem tudom mennyire érdekelnek az irodalmi, vagy bármilyen mūvészi programok:))

2018. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy valakinél működik, de nekem évek óta minden egyes alkalommal, amikor társaságba kerülök görcsbe áll a gyomrom, elkezdek izgulni. alig merek megszólalni, szóval úgy látszik én semmit nem fejlődtem.
2018. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, csak akkor vagyok hajlandó kimozdulni, ha feltétlenül muszáj, a szórakozás miatt csak nagyon ritkán. Néha azonban jólesik az, hogy kimozdulok és feltöltődök, de legtöbbször én is az otthon maradást választom. Ha felesleges stressznek érzed, akkor ne erőltesd.
2018. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!